Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Średnia krajowa wciąż nieosiągalna dla większości Polaków. Nowe dane

84
Podziel się:

Wiele Polaków o zarobkach na poziomie średniej krajowej może tylko pomarzyć. Co więcej, spora grupa z nas przyznaje, że praktycznie nie ma żadnych oszczędności i bez pracy nie przeżyłaby nawet miesiąca.

Mimo wzrostu przeciętnego wynagrodzenia, Polacy wciąż zarabiają zbyt mało
Mimo wzrostu przeciętnego wynagrodzenia, Polacy wciąż zarabiają zbyt mało (iStock.com)
bETFEqOJ

To najnowsze dane z raportu SpotData, które przytacza piątkowy "Puls Biznesu".

Wynika z nich, że Polacy wciąż nie zarabiają na tyle dużo, by móc ze spokojem patrzeć w przyszłość i powiększać swoje oszczędności.

Jak czytamy w raporcie, wciąż zdecydowana większość pracowników zatrudnionych na etacie lub zleceniu może tylko pomarzyć o zarobkach, które GUS co miesiąc przedstawia jako przeciętne wynagrodzenie.

bETFEqOL

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Aż 53 proc. Polaków mówi wprost, że nie zarabia więcej niż 3 tys. zł miesięcznie "na rękę". A to oznacza, że ponad połowie z nas daleko do średniej pensji, która przecież wynosi około 5 tys. zł brutto.

bETFEqOR

Takim lub większym wynagrodzeniem może pochwalić się - według danych SpotData - zaledwie 17 proc. polskich pracowników.

Niskie zarobki oznaczają, że nie ma też z czego oszczędzać. 17 proc. Polaków przyznaje, że z oszczędności nie byłoby w stanie przeżyć nawet tygodnia. Kolejne 19 proc. - że nie wystarczyłoby na miesiąc. A jeszcze następne 22 proc. nie przeżyłoby kwartału ze swoich zaskórniaków.

To tylko pokazuje, że w kwestii wzrostu płac wciąż jest w Polsce bardzo dużo do zrobienia.

bETFEqOS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bETFEqPm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(84)
Jolka
rok temu
Średnia krajowa nigdy nie jest osiągalna przez większość, z czystego, ekonomicznego założenia ! Kiedy wzrośnie dla "większości", pewna grupa mniejszości mająca wpływ na własne dochody, podniesie je sobie ! Tak się tworzy inflację, a decydenci zawsze będą przed średniakami !
i tyle
2 lata temu
Na tym polega średnia, że część ma więcej, a część mniej. Autor się chyba z kapustą na głowy zamienił ....
Anka
2 lata temu
Robienie z obywateli ludzi żyjących z zasiłków i innych "łask" bardzo się opłaca pisowi. Po co mieć zamożny, wolnomyślący naród skoro biedą łatwiej się rządzi?? Mają teraz za sobą całą biedę, patologię i ciasnotę umysłową. I będą rządzić wiecznie....
bETFEqPn
Ida
2 lata temu
Przeciez biedą i patologią najłatwiej się rządzi. Tacy o nic nie pytaja bo dostają swój ochłap i mają gdzieś przestępstwa u góry. I taką Polskę stworzył pis. I tak już zostanie na baaaardzo długo.
Collins
2 lata temu
Beznadziejne wnioski. Nigdy nie będzie tak że wszyscy będą zarabiać średnią krajową. Nie po to ludzie więcej pracują, rozwijają się i kształcą żeby zarabiać tyle co osoby które nie zainwestowały w swój rozwój. Komuno wróć, wtedy będzie po równo, ale czy to znaczy że sprawiedliwie?
...
Następna strona