Notowania

Strajk nauczycieli 2019. Prezes ZUS jest za mediatorem. "Wierzę, że dobry scenariusz jest możliwy"

Gertruda Uścińska, prezes ZUS, ciągle uważa, że w strajku nauczycieli uda się znaleźć "konstruktywny scenariusz". Profesor jest zdania, że już teraz powinien do gry wejść mediator. - Może on przedstawić, gdzie jest ewentualny kompromis - mówi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Prezes ZUS uważa, że do gry powinien wejść mediator (Fot: Stanislaw Kowalczuk/East News)

- Jeśli sprawy nie posuwają się do przodu, to jest taka instytucja jak mediator - powiedziała w Radiu Zet szefowa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. - W takich sporach [jak strajk nauczycieli], sięga się po mediatora - zaznaczyła prof. Uścińska.

Jej zdaniem, taki "autorytet zewnętrzny" bądź zawodowy mediator, może porozmawiać ze stronami, wysłuchać odrębnie argumentów każdej ze stron - i przedstawić, gdzie ewentualnie leży kompromis.

Profesor przypomniała też, że instytucja mediatora jest zapisana w ustawie o rozwiązywaniu sporów zbiorowych.

Obejrzyj: Firmy powoli przechodzą transformację cyfrową. "30-37 proc. ma strategię"

Prezes ZUS skomentowała też pomysł niektórych przedsiębiorców, by podwyżki sfinansować z Funduszu Pracy. - Fundusz ma inną funkcję - skwitowała prof. Uścińska.

Przytoczyła też dane, z których wynika, że mimo strajku nie zwiększyła się liczba wniosków o zwolnienia lekarskie. i tyczy się to zarówno nauczycieli, jak i rodziców dzieci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-04-2019

takie mam zdaniecoraz bardziej jestem przekonana, że Broniarz, który nie strajkował, jak PO i PSL 2500 szkół zlikwidowały i 40 tys nauczycieli wyrzuciły i pensje na 5 … Czytaj całość

13-04-2019

QwertyMediator nic nie zmieni. Tzw. "polskim" rządom zależy (bo ma zależeć) by polska szkoła produkowała tempych wyrobników dla Niemieckich i Francuskich … Czytaj całość

13-04-2019

ot cała filozofiaPani profesór jaki mediator? Im chodzi o mamonę! Dajcie tauzena i pojdą do domu

Rozwiń komentarze (159)