Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Mateusz Madejski
|
aktualizacja

Strajk nauczycieli 2019. Prezes ZUS jest za mediatorem. "Wierzę, że dobry scenariusz jest możliwy"

159
Podziel się:

Gertruda Uścińska, prezes ZUS, ciągle uważa, że w strajku nauczycieli uda się znaleźć "konstruktywny scenariusz". Profesor jest zdania, że już teraz powinien do gry wejść mediator. - Może on przedstawić, gdzie jest ewentualny kompromis - mówi.

Prezes ZUS uważa, że do gry powinien wejść mediator
Prezes ZUS uważa, że do gry powinien wejść mediator (East News, Stanislaw Kowalczuk/East News)

- Jeśli sprawy nie posuwają się do przodu, to jest taka instytucja jak mediator - powiedziała w Radiu Zet szefowa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. - W takich sporach [jak strajk nauczycieli], sięga się po mediatora - zaznaczyła prof. Uścińska.

Jej zdaniem, taki "autorytet zewnętrzny" bądź zawodowy mediator, może porozmawiać ze stronami, wysłuchać odrębnie argumentów każdej ze stron - i przedstawić, gdzie ewentualnie leży kompromis.

Profesor przypomniała też, że instytucja mediatora jest zapisana w ustawie o rozwiązywaniu sporów zbiorowych.

Zobacz także: Obejrzyj: Firmy powoli przechodzą transformację cyfrową. "30-37 proc. ma strategię"

Prezes ZUS skomentowała też pomysł niektórych przedsiębiorców, by podwyżki sfinansować z Funduszu Pracy. - Fundusz ma inną funkcję - skwitowała prof. Uścińska.

Przytoczyła też dane, z których wynika, że mimo strajku nie zwiększyła się liczba wniosków o zwolnienia lekarskie. i tyczy się to zarówno nauczycieli, jak i rodziców dzieci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(159)
syrokomla
3 lata temu
protest nauczycieli zmiecie....władzę
dryl
3 lata temu
Tylko nie ten lewak z, rzecznik praw.
PASJONATKA???...
3 lata temu
P. Prezes ma swoje zasady... Mediator... P. Prezes załagodzi cały krzyk medialny i każdy inny! Nieprawdaż??? Lubimy, czy nie lubimy... wszystkie swoje oddziały w Polsce? Podobno niektóre to koniec Polski! Tam już tylko mewy zawracają i pewnie, na pewno!!!, nie jest to Gdańsk, ani Gdynia... Świat się kręci i my razem z nim! Wir pułapek. Lepszy. Gorszy. A życie biegnie dalej, a my razem z nim. Wszyscy!!! Taki już jest ten świat. Paskudny, ale warto porządzić innymi chociaż przez chwilę... bo ,,W ŻYCIU PIĘKNE SĄ TYLKO CHWILE''. WARTO ŻYĆ!!!
ja
3 lata temu
Powinno się zmienić system edukacji, który jest nastawiony na produkcję uległych pracowników, zależnych od Państwa lub których można później ograbić podatkami i różnymi mechanizmami marnotrawstwa. Dlaczego w szkołach nie uczy się zarządzania pieniędzmi, skutecznego inwestowania? Dlaczego tak słabo stawia się na przedsiębiorczość? Przeczytajcie sobie ksią.żke "Emer.ytura nie jest Ci potzerbna"? Powstała by ludzie mogli sami zbudować sobie bezpieczeństwo finansowe.
Wujo
3 lata temu
A kto cie pytal babolu z ustawionego konkursu? ZUS do likwidacji!
...
Następna strona