Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Strajk nauczycieli. Anna Zalewska: "Przełożenie egzaminów jest niemożliwe"

146
Podziel się

Egzaminy się odbędą - zapewnia minister edukacji i dodaje, że trwają rozmowy nauczycielami. - Nie wiem, z kim pani minister negocjuje. Nic w tej sprawie się nie zmieniło - odpowiada przewodniczący ZNP.

Minister edukacji Anna Zalewska jest spokojna o przebieg egzaminów w szkołach.
Minister edukacji Anna Zalewska jest spokojna o przebieg egzaminów w szkołach. (East News, Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)
bDyFoyzV

- Związki zawodowe biorą odpowiedzialność za to, co może się wydarzyć. Minister edukacji nie może przekładać terminów egzaminów – stwierdziła na antenie TVN24 minister edukacji Anna Zalewska.

Według Zalewskiej to jednak nie problem. - Centralna Komisja Egzaminacyjna ma tak skonstruowany system, że egzaminy będą sprawnie przeprowadzone - zapewniła. - Wierzę nauczycielom, sama jestem nauczycielem dyplomowanym, jestem z systemu edukacji. Przełożenie egzaminów jest niemożliwe - podkreśliła.

bDyFoyzX

W rozmowie z TVN24 dodała, że groźby strajku nauczycieli w okresie egzaminów nie traktuje "jako przystawionego pistoletu do głowy". - Rozmawiamy z nauczycielami i rodzinami - zaznaczyła.

Na gorąco odpowiedział jej Sławomir Broniarz, przewodniczący ZNP. - Nie wiem, z kim pani minister negocjuje. Nic w tej sprawie się nie zmieniło. Minister prezentuje pogląd, że wydaje miliardy złotych na podwyżki, ale po podziale tych pieniędzy na liczbę nauczycieli, wyniesie ona ledwie kilkaset złotych - podkreślił w rozmowie z TVN24.

bDyFoyAd
Zobacz także: Co ze strajkiem nauczycieli? Szef ZNP zabiera głos

Dodał również, że związki zawodowe nauczycieli nie chcą walczyć o lepsze warunki kosztem uczniów. - Nie chcemy brać dzieci za zakładników. Ale ta dyskryminacja, każe nam mówić o zupełnie innych scenariuszach niż mówi MEN – zaznaczył Sławomir Broniarz.

bDyFoyAe

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDyFoyAy
KOMENTARZE
(146)
Rodzic
2 lata temu
Pani Zalewska dlaczego ucieka Pani do Brukseli a nie negocjuje z nauczycielami? Czy Pani nie zalezy na egzaminach uczniow? A my rodzice i uczniowie tak Pani ufamy. Wierzymy w Panią!
szkoła haraki...
2 lata temu
Ponieważ chwilowo nie toczymy wojny poza naszym terytorium ja bym wojskowych wydelegował do przeprowadzenia egzaminów.Z bronią boczną. Egzaminy 8klasistów wprowadzono ze względu na nędzę nauczania w podstawówkach. Zaległości nauczania niższych poziomów są przyczyną żenującego poziomu studentów na technicznych.
Lewa
2 lata temu
a czy jak lekarze i pielęgniarki odeszli od łóżek to ktoś się martwił o pacjentów tak jak teraz o dzieci???? jak nauczyciele odejdą z pracy bo zarabiają grosze to kto będzie uczył wasze dzieci? oddajecie nauczycielom swoje największe skarby i w taki sposób wypowiadacie się o nauczycielach? z waszymi dzieci to oni spedzaja najwiecej czasu...obawiam się, ze więcej czasu niż wy sami im poświęcacie...
bDyFoyAz
Paczak
2 lata temu
Spokojnie, nic się nie stanie jak nauczyciele zaczną strajkować, czytając forum każdy rodzic jest mądrzejszy od nauczyciela, więc w czym problem? Po pracy rozkładajcie podręczniki i uczcie, przecież to takie proste.
ona
2 lata temu
Nauczyciele, najwyższy czas zawalczyć o swoje. Zabrano Wam dodatki. Wszyscy się wymądrzają, a ciekawe, jak by się zachowali, gdyby to im obniżono pensje. Skoro przez wiele lat strajki, pikiety nic nie dały, nie ma innej opcji niż w czasie egzaminów. Od nauczycieli coraz więcej się wymaga, a wypłata nędzna. Żeby człowiek po studiach zarabiał 1.800 zł? To nieporozumienie. Walczcie o swoje, popieram Was, bo to jedna z cięższych i odpowiedzialnych profesji, której państwo polskie od wielu lat nie szanuje.
...
Następna strona