Notowania

Strajk nauczycieli. Anna Zalewska: "Przełożenie egzaminów jest niemożliwe"

Egzaminy się odbędą - zapewnia minister edukacji i dodaje, że trwają rozmowy nauczycielami. - Nie wiem, z kim pani minister negocjuje. Nic w tej sprawie się nie zmieniło - odpowiada przewodniczący ZNP.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Minister edukacji Anna Zalewska jest spokojna o przebieg egzaminów w szkołach. (Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)

- Związki zawodowe biorą odpowiedzialność za to, co może się wydarzyć. Minister edukacji nie może przekładać terminów egzaminów – stwierdziła na antenie TVN24 minister edukacji Anna Zalewska.

Według Zalewskiej to jednak nie problem. - Centralna Komisja Egzaminacyjna ma tak skonstruowany system, że egzaminy będą sprawnie przeprowadzone - zapewniła. - Wierzę nauczycielom, sama jestem nauczycielem dyplomowanym, jestem z systemu edukacji. Przełożenie egzaminów jest niemożliwe - podkreśliła.

W rozmowie z TVN24 dodała, że groźby strajku nauczycieli w okresie egzaminów nie traktuje "jako przystawionego pistoletu do głowy". - Rozmawiamy z nauczycielami i rodzinami - zaznaczyła.

Na gorąco odpowiedział jej Sławomir Broniarz, przewodniczący ZNP. - Nie wiem, z kim pani minister negocjuje. Nic w tej sprawie się nie zmieniło. Minister prezentuje pogląd, że wydaje miliardy złotych na podwyżki, ale po podziale tych pieniędzy na liczbę nauczycieli, wyniesie ona ledwie kilkaset złotych - podkreślił w rozmowie z TVN24.

Co ze strajkiem nauczycieli? Szef ZNP zabiera głos

Dodał również, że związki zawodowe nauczycieli nie chcą walczyć o lepsze warunki kosztem uczniów. - Nie chcemy brać dzieci za zakładników. Ale ta dyskryminacja, każe nam mówić o zupełnie innych scenariuszach niż mówi MEN – zaznaczył Sławomir Broniarz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-03-2019

TomasNie wszyscy nauczyciele należą do ZNP. I będzie miał kto przeprowadzić egzaminy. Tych nauczycieli, którzy przystąpią do strajku zwolnić … Czytaj całość

05-03-2019

RodzicPani Zalewska dlaczego ucieka Pani do Brukseli a nie negocjuje z nauczycielami? Czy Pani nie zalezy na egzaminach uczniow? A my rodzice i uczniowie … Czytaj całość

05-03-2019

szkoła harakiriPonieważ chwilowo nie toczymy wojny poza naszym terytorium ja bym wojskowych wydelegował do przeprowadzenia egzaminów.Z bronią boczną. Egzaminy … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (146)