Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Strajk nauczycieli. Beata Szydło: 15 proc. podwyżki, które są na stole, to więcej niż 5 proc.

90
Podziel się:

- Rząd proponuje nauczycielom w sumie 15 proc podwyżkę. Propozycja związków 30 proc. to koszt 12 mld zł. w skali roku. Negocjujemy. Wychodziliśmy z punku 1000 zł do podstawy, czyli 17 mld zł – mówiła wicepremier Beata Szydło.

Dziś kolejna tura rozmów rządu ze związkami zawodowymi nauczycieli.
Dziś kolejna tura rozmów rządu ze związkami zawodowymi nauczycieli. (East News, Piotr Molecki/East News)
bEJHgnKJ

Dziś kolejna tura rozmów ze związkami zawodowymi nauczycieli. ZNP stwierdziło, że zbyt dalekim zaufaniem do rządu byłaby decyzja o zawieszeniu strajku na czas egzaminów. - Uważam że strajków w czasie egzaminów nie powinno być – skomentowała na antenie Radia Zet Beata Szydło.

Jak zauważyła wicepremier, na stole są 15 proc. podwyżki dla nauczycieli. – To więcej niż dotychczasowe 5 proc.

bEJHgnKL

667 mln zł na podwyżki dla nauczycieli nowych środków zostało wygospodarowane z budżetu. - Nie będzie jednak potrzebna nowelizacja budżetu – zaznaczyła wicepremier Szydło.

- Propozycja związków 30 proc. to koszt 12 mld zł. w skali roku. Negocjujemy. Wychodziliśmy z punku 1000 zł do podstawy, czyli 17 mld zł – mówiła na antenie Radia Zet wicepremier Beata Szydło. - Na dzień dzisiejszy mamy takie możliwości i je przedstawiliśmy - dodała.

Wicepremier nie chciała odpowiedzieć napytanie, o to czy Anna Zalewska zawaliła sprawę w kwestii nauczycieli, a premier Morawiecki wprowadził Beatę Szydło na minę przekazując jej kierowanie negocjacjami.

bEJHgnKR
Zobacz także: Obejrzyj: Będzie wniosek o odwołanie szefowej MEN Anny Zalewskiej

- Premier prosił mnie, abym włączyła się do negocjacji. Rząd jest drużyną. Jeśli jest potrzeba, to ministrowie się włączają. Negocjacje nie są łatwe. Minister Anna Zalewska mierzy się z trudnym problemem, a rząd ją w tym wspiera - podkreśliła.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez** dziejesie.wp.pl.

bEJHgnLm
KOMENTARZE
(90)
Domin
3 lata temu
Wychodzi na to, że 15<7, bo rząd obecnie proponuje 15% i się nie zgadzają, a w 2010 Tusk proponował 7% i takiego chałasu nie robili.
reforma
3 lata temu
likwidacja karty nauczyciela, ktora nie pozwala na zwolnienie słabych nauczycieli 2. wynagrodzenie uzaleznione od wyników i staran nauczyciela, jego zaangazowania a nie od stazu pracy. długoletni staz pracy i tzw dyplomowanie nie jest w ogole rownoznaczne z jakoscia pracy. czasami jest odwrotnie - wieloletni staz oznacza wypalenie zawodowe i nauczyciel traci zaangazowanie itp DOCEŃMY MŁODE OSOBY, ICH ZAROBKI POWINNY ZROWNAC SIĘ Z ZAROBKAMI STARSZYCH NAUCZYCIELI - WOWCZAS DO SZKOŁ TRAFIĄ LUDZIE MĄDRZY , DLA KTÓRYCH NAUCZANIE JEST PASJĄ A NIE NIEUDACZNICY, KTORZY NIGDZIE NIE ZNALEŻLI PRACY 3 40 H CYKL PRACY - SPRAWDZANIE KLASÓWEK, PRAC DOMOWYCH - WLICZONE W PRACĘ ALE NALEZY JĄ WYKONYWAC W SZKOLE! 4/ KAZDY NAUCZYCIEL POWINIEN WOWCZAS ZARABIAC MINIMUM 6 LUB 7 TYS BRUTTO, LECZ JEGO PRACA DODATKOWO POWINNA BYC KONTROLOWANA I MONITOROWANA. ANKIETOWANIE ANONIMOWE UCZNIOW, RODZICÓW, DODATKOWE ZAJECIA W 40 GODZINNYM PLANIE PRACY, BEZPLATNE KOREPETYCJE, TAK BY DZIECI NIE MIAŁY PROBLEMÓW Z NAUKĄ ZADNEGO PRZEDMIOTU. KONTROLA PRZEZ DYREKCJĘ Z ZEWNĄTRZ - NIE WYBIERANĄ PRZEZ ZESPOL NAUCZYCIELI ZE SZKOLY. 5 KONTROLE Z ZEWNATRZ, INSPEKTORZY ITP, KAMERY W KLASACH JAKO PODGLĄD DLA RODZICÓW - NIE MA PRZECIEZ NIC DO UKRYCIA!!! I JESZCZE WIELE INNYCH POMYSŁÓW I SZKOŁA BEDZIE LEPSZA! REFORMATOR POLSKIEJ SZKOŁY3 min. temuTO JA NAUCZYCIEL - ZGADZAM SIE Z TWOJA WYPOWIEDZIA. KAMERY NIE MIAŁYBY KONTROLOWAC WYLACZNIE NAUCZYCIELI. DAWAŁYBY SYGNAŁY RODZICOM DOTYCZĄCE ZACHOWAN ICH DZIECI A TAKZE OKRESLALYBY CZY NAUCZYCIEL POTRAFI UTRZYMAC DYSCYPLINE, CZY MA Z TYM PROBLEM. CZY NALEZY MU SIE POMOC, WSPARCIE ITP. CZASEM TE SAME DZIECI U JEDNEGO NAUCZYCIELA ZACHOWUJĄ SIĘ JAK ANIOLKI, A U INNEGO SZALEJĄ. DUZO ZALEZY OD UMIEJETNOSCI NAUCZYCIELA, ALE CZASEM OD DZIECKA, KTORE NIEZALEZNIE OD NAUCZYCIELA NIE ROKUJE.
JWT
3 lata temu
Popieramy działania Polskiego Rządu !!!!! ZNP to sowiecka organizacja !!!
bEJHgnLn
matka
3 lata temu
Żadna robota w szkole, 45 min. + 45 min. + 45 min - to koniec roboty na dzisiaj. Po południu udzielam korepetycji (nie płacę podatku) dodatkowa kasa na boku, itd.
alex
3 lata temu
jak zwykle błysnęła intelektem..
...
Następna strona