Notowania

Strajk nauczycieli pogrąża Annę Zalewską. Czarne chmury nad szefową MEN

Negocjacje z nauczycielami nie przynoszą efektów. Rząd nie chce ustąpić, a przedłużający się impas szkodzi zarówno minister edukacji jak i całemu PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Minister edukacji Anna Zalewska ma kolejny powód do zmartwień. (Fot: Rafal Oleksiewicz/REPORTER/EAST NEWS)

Słabnie pozycja minister Anny Zalewskiej, a partia ma dość szefowej MEN – pisze "Gazeta Wyborcza" powołująca się na swoje źródła w PiS.

Wszystko przez kryzys i przeciągające się negocjacje z nauczycielami. Związki zawodowe walczą o konkretne podwyżki. Podstawowym postulatem było 1000 zł do podstawy każdego nauczyciela z wyrównaniem od stycznia. Jeśli nie dojdzie do porozumienia grożą wielkim protestem 8 kwietnia.

Rząd ustąpić nie chce, a negocjacje utknęły w impasie. W sprawę zaangażowani są kolejni politycy PiS z wice premier Beatą Szydło na czele, a ostatnio głos zabrał nawet prezydent. Jak podkreśla źródło "Wyborczej", z rządu dochodzą sygnały niezadowolenia z tego powodu.

Obejrzyj: Będzie wniosek o odwołanie szefowej MEN Anny Zalewskiej

Groźba strajku szkodzi PiS. Szkodzi też samej Annie Zalewskiej, która ma być jedynką na listach do Parlamentu Europejskiego. Według Wyborczej, jej start jest zagrożony. – Kiedy układaliśmy listy, jedynym co ją obciążało była afera z PCK, ale wtedy uznano, że nam to nie zaszkodzi. Teraz doszły jeszcze roszczenia nauczycieli i jej konflikty wewnątrz rządu – mówi dziennikowi polityk PiS.

Organizacje pozarządowe, podobnie jak część nauczycieli żąda dymisji Anny Zalewskiej. Koalicja "Nie dla chaosu w szkole" wzywa do bojkotu startu do PE szefowej MEN i ruszyła z kampania nawołującą do nie głosowania na jej kandydaturę.

Koalicja Europejska z kolei wystawiła spot, w którym zestawiła Annę Zalewską z działaczką społeczną Janiną Ochojską, która również startuje do Parlamentu Europejskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-04-2019

rubinRząd nie powinien ustąpić. Jeśli nie chcą tyle co mają zaproponowane to te pieniądze powinni dostać emeryci i renciści. Jaki to nauczyciel jeśli dla … Czytaj całość

03-04-2019

zeleskiPiS Wymyślili sobie bezsensowną reformę kosztującą miliardy. W międzyczasie ogłosili całemu światu że mają nadwyżkę budżetową. Tuba propagandowa cały … Czytaj całość

03-04-2019

m,bJuż dość złego narobiła razem z pisem w szkolnictwie

Rozwiń komentarze (180)