Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Strajk nauczycieli pogrąża Annę Zalewską. Czarne chmury nad szefową MEN

180
Podziel się

Negocjacje z nauczycielami nie przynoszą efektów. Rząd nie chce ustąpić, a przedłużający się impas szkodzi zarówno minister edukacji jak i całemu PiS.

Minister edukacji Anna Zalewska ma kolejny powód do zmartwień.
Minister edukacji Anna Zalewska ma kolejny powód do zmartwień. (East News, Rafal Oleksiewicz/REPORTER/EAST NEWS)
bDBhPzGZ

Słabnie pozycja minister Anny Zalewskiej, a partia ma dość szefowej MEN – pisze "Gazeta Wyborcza" powołująca się na swoje źródła w PiS.

Wszystko przez kryzys i przeciągające się negocjacje z nauczycielami. Związki zawodowe walczą o konkretne podwyżki. Podstawowym postulatem było 1000 zł do podstawy każdego nauczyciela z wyrównaniem od stycznia. Jeśli nie dojdzie do porozumienia grożą wielkim protestem 8 kwietnia.

bDBhPzHb

Rząd ustąpić nie chce, a negocjacje utknęły w impasie. W sprawę zaangażowani są kolejni politycy PiS z wice premier Beatą Szydło na czele, a ostatnio głos zabrał nawet prezydent. Jak podkreśla źródło "Wyborczej", z rządu dochodzą sygnały niezadowolenia z tego powodu.

Zobacz także: Obejrzyj: Będzie wniosek o odwołanie szefowej MEN Anny Zalewskiej

Groźba strajku szkodzi PiS. Szkodzi też samej Annie Zalewskiej, która ma być jedynką na listach do Parlamentu Europejskiego. Według Wyborczej, jej start jest zagrożony. – Kiedy układaliśmy listy, jedynym co ją obciążało była afera z PCK, ale wtedy uznano, że nam to nie zaszkodzi. Teraz doszły jeszcze roszczenia nauczycieli i jej konflikty wewnątrz rządu – mówi dziennikowi polityk PiS.

bDBhPzHh

Organizacje pozarządowe, podobnie jak część nauczycieli żąda dymisji Anny Zalewskiej. Koalicja "Nie dla chaosu w szkole" wzywa do bojkotu startu do PE szefowej MEN i ruszyła z kampania nawołującą do nie głosowania na jej kandydaturę.

Koalicja Europejska z kolei wystawiła spot, w którym zestawiła Annę Zalewską z działaczką społeczną Janiną Ochojską, która również startuje do Parlamentu Europejskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDBhPzHC
KOMENTARZE
(180)
zeleski
2 lata temu
PiS Wymyślili sobie bezsensowną reformę kosztującą miliardy. W międzyczasie ogłosili całemu światu że mają nadwyżkę budżetową. Tuba propagandowa cały czas trąbi o samych sukcesach i cudach jakich dokonuje rząd. Aż tu nagle komuś coś się nie podoba... Szok
m,b
2 lata temu
Już dość złego narobiła razem z pisem w szkolnictwie
Wstyd
2 lata temu
Szydło ,Zalewska nie puścimy was do Brukseli. Żyjcie z nami ale WSTYDŹCIE SIĘ SAME
bDBhPzHD
nigdy nie słu...
2 lata temu
dzieci uczą się ponad siły, zapominają co to dzieciństwo, a ona śmieje się przy każdym spotkaniu, z nas, czy to taki wyraz twarzy? dawno powinni ją odwołać, ale robią na przekór NIE, BO NIE
belf
2 lata temu
Rubin, sądzisz ,że nauczyciele nie mają dzieci? Spróbuj nażreć się misją i pasją, napisz, czy Ci smakuje?
...
Następna strona