Notowania

Agata Kornhauser-Duda: strajk nauczycieli nie ma sensu

Zanim została pierwszą damą, Agata Duda uczyła niemieckiego w prestiżowym liceum. Kilka dni temu znów tam się pojawiła - po to, by przekonywać, że strajk nauczycieli nie ma sensu - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Agata Duda ma "uspokajać gorącą atmosferę" w szkołach. (Fot: Mateusz Madejski)

- Strajk nauczycieli nie ma sensu. Rząd nie ma pieniędzy na podwyżki w oświacie - miała powiedzieć Agata Kornhauser-Duda podczas rozmowy z nauczycielami w renomowanym II LO im. Sobieskiego w Krakowie, informuje "Gazeta Wyborcza".

Poparcie dla strajku w byłym liceum Agaty Dudy jest bardzo duże. 8 na 10 nauczycieli chce wziąć tam udział w proteście ZNP. Jak czytamy w dzienniku, pierwsza dama przyjeżdża do liceum, w którym uczyła do 2015 r. stosunkowo często. Zazwyczaj jednak kończy się na rozmowach z dyrekcją. Tym razem jednak było inaczej, Małżonka prezydenta weszła do pokoju nauczycielskiego.

- Próbowała nas przekonać, abyśmy nie przystępowali do protestu. Mówiła, że stanowisko rządu jest jasne. Nie ma pieniędzy na podwyżki w oświacie, więc strajk nie ma żadnego sensu. Dyskusji, która się wywiązała, przysłuchiwał się pan dyrektor - opowiada anonimowo "GW" jedna z nauczycielek.

Obejrzyj: Cyfrowa rewolucja i e-podpisy

Ponoć wizyta w LO w Krakowie nie była jedyna.

- Agata Duda powiedziała nam, że ma misję jeżdżenia po szkołach i uspokajania gorącej atmosfery - zaznaczyła nauczycielka.

- Spotkanie odbyło się podczas lekcji. Najpierw byliśmy zaskoczeni, potem poczuliśmy się wykorzystani. Spotkanie nie miało bowiem charakteru oficjalnego, a jego celem było wzbudzenie w nas niepewności i zakwestionowania sensowności walki o wyższe płace - dodała.

Dyrektor liceum potwierdza wizytę Agaty Dudy. Zaznacza jednak, że miała ona: "kurtuazyjny charakter".

O słowa pierwszej damy zapytaliśmy rzecznika prezydenta Błażeja Spychalskiego. Jego odpowiedź jest dosadna: "bzdura".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-03-2019

OlekJaka władza taka pierwsza dama. Marionetki i zdrajcy

29-03-2019

pierwsza kukłaZwykle taka niemota, nie wypowiada się publicznie. A tu nagle ruszyła w kraj z "misją".

29-03-2019

Jestem za ZNPTak a na tych wszystkich sebiksow i kartony na 500 plus mają choć pracy na oczy nie widzieli

Rozwiń komentarze (659)