Notowania

strajk
29.03.2019 10:01

Strajk nauczycieli. Rzecznik prezydenta komentuje money.pl informacje o Agacie Dudzie. "Bzdura"

Według "Gazety Wyborczej", pierwsza dama jeździ po szkołach i namawia nauczycieli, by nie strajkowali. Błażej Spychalski skomentował dla money.pl te doniesienia - krótko, ale dosadnie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Agata Duda przekonuje nauczycieli, by nie strajkowali? Rzecznik prezydenta dementuje informacje "GW" (Fot: Mateusz Madejski)

- Przecież to jakaś bzdura - takiego SMS-a redakcja money.pl dostała od Błażeja Spychalskiego. To reakcja rzecznika prezydenta Dudy na informacje, że pierwsza dama przekonuje nauczycieli, że strajk nie ma sensu.

"Wyborcza" opisała, jak małżonka prezydenta odwiedziła liceum, w którym jeszcze niedawno sama uczyła języka niemieckiego. - Strajk nauczycieli nie ma sensu. Rząd nie ma pieniędzy na podwyżki w oświacie - miała mówić pierwsza dama w pokoju nauczycielskim.

Obejrzyj: Cyfrowa rewolucja i e-podpisy

- Próbowała nas przekonać, abyśmy nie przystępowali do protestu. Mówiła, że stanowisko rządu jest jasne. Nie ma pieniędzy na podwyżki w oświacie, więc strajk nie ma żadnego sensu. Dyskusji, która się wywiązała, przysłuchiwał się pan dyrektor - opowiada anonimowo "GW" jedna z nauczycielek. Z relacji gazety wynikało też, że małżonka Andrzeja Dudy miała odwiedzać jeszcze inne szkoły i "uspokajać emocje" nauczycieli.

Poparcie dla strajku w byłym liceum Agaty Dudy jest bardzo duże. 8 na 10 nauczycieli chce wziąć tam udział w proteście ZNP.

Pierwsza dama uczyła w krakowskim LO do 2015 roku, czyli do momentu przeprowadzki do Pałacu Prezydenckiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-03-2019

takjestStrajk tylko wtedy ma sens, jeśli w jego wyniku można coś uzyskać od opornego rządu. W tym wypadku to jedyna droga. Innej nie ma.

29-03-2019

ninaOdezwała się mumia

29-03-2019

spokonastępny misiewicz

Rozwiń komentarze (351)