Notowania

Strajk nauczycieli. Broniarz odpowiada ws. okrągłego stołu. Kpi z miejsca rozmów

- Nie sądzę, żeby było 60 tysięcy uczestników - tak szef ZNP skomentował decyzję o lokalizacji okrągłego stołu ws. sytuacji nauczycieli na Stadionie Narodowym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
(Fot: Tomasz Gzell)

Szef Związku Nauczycielstwa Polskiego był gościem programu "Tak jest" w TVN24. Na gorąco komentował w nim wspólną konferencję premiera Mateusza Morawieckiego i wicepremier Beaty Szydło. Szef rządu zapowiedział na piątek 26 kwietnia okrągły stół ws. nauczycieli.

- 26 kwietnia to jest dość odległy termin - stwierdził Broniarz. Zakpił również z miejsca spotkania, czyli Stadionu Narodowego. - Nie sądzę, żeby było 60 tysięcy uczestników - mówił.

Ponownie podkreślił, że propozycje rządowe - jak zwiększenie pensum czy rozłożenie podwyżki na kilka etapów - są dla nauczycieli nie do przyjęcia.

Baszczyński: pomysł minister Zalewskiej ws. matur to psucie edukacji

Podkreślał także, że związkowcy przedstawili własny plan na negocjacje z rządem. - Zaproponowaliśmy dwóch mediatorów: prof. Bogusława Śliwerskiego i prof. Marka Konopczyńskiego. Myśleliśmy, że to będzie zmierzało do tego, że ta dyskusja nie będzie miała garbu politycznego. Obaj panowie mają niekwestionowany autorytet w środowisku - powiedział Broniarz, dodając, że strona rządowa odrzuciła tę propozycję.

Zdaniem większości Polaków początkujący nauczyciel powinien zarabiać od 2 do 2,5 tys. zł
Strajk szkodzi nauczycielom. Polacy coraz niżej cenią ich pracę

Broniarz nie odpowiedział wprost, co z maturami. - To jest duży problem. 23 kwietnia będziemy dyskutować - stwierdził. - Rząd wiedział o tym problemie od stycznia - dodał.

Jasno odpowiedział natomiast, co z porozumieniem zaproponowanym przez rząd, które przyjęła "Solidarność". - Nie podpiszemy tego porozumienia. Nigdy - powiedział.

Sławomir Broniarz był również pytany o apel Lecha Wałęsy ws. zakończenia strajku. - Szanuję pana prezydenta i będziemy jego zdanie brać pod uwagę podczas wtorkowego spotkania prezydium - odpowiedział szef ZNP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-04-2019

gondolkaBroniarz nie jest godnym reprezentantem rzeteknych nauczycieli. Za niego to ogromny wstyd!

18-04-2019

ScypiorWkrętacz numer jeden. Biedni nauczyciele, którzy dali się wmanewrować w tę farsę. Tracą resztki szacunku. Co pozostanie po tych strajkach? Zero … Czytaj całość

18-04-2019

Anikroku w tył nauczycielom należy się stokroć bardziej niż szydłowej i całej reszcie.

Rozwiń komentarze (37)