Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Strajk nauczycieli. Dworczyk: "Przesunięcie matur jest niemożliwe"

21
Podziel się

- Wierzę, że nauczyciele w poczuciu odpowiedzialności za swoich uczniów, których przez kilka lat przygotowywali do egzaminów maturalnych, przeprowadzą te egzaminy - powiedział na antenie Radia ZET Michał Dworczyk.

Michał Dworczyk, szef KPRM.
Michał Dworczyk, szef KPRM. (East News, Stefan Maszewski)
bDBfPjIR

Szef KPRM zapowiada, że rząd przygotowuje się do spotkania z nauczycielami, tzw. okrągłego stołu, zaproponowanego przez premiera.

- Jutro, najpóźniej pojutrze, wyjdzie zaproszenie do wszystkich zainteresowanych - mówił Dworczyk w poranku radia ZET. - Do nauczycieli, ale też do rodziców. Chcemy, żeby to była debata o radykalnych zmianach w systemie oświaty, bo od dosypania pieniędzy nie zmieni się jakość nauczania. Wystarczy przejrzeć raport NIK z 2017 r. żeby zobaczyć problemy, z jakimi boryka się oświata w Polsce.

Spotkanie ma zostać zorganizowane po świętach. Premier apelował do nauczycieli aby na czas świąt i poprzedzającego je tygodnia zawiesili strajk i wzięli udział w radach klasyfikacyjnych, aby dopuścić do egzaminów tegorocznych maturzystów.

bDBfPjIT
Zobacz także: Oglądaj też: Strajk nauczycieli - relacja z Warszawy

Nauczyciele na zawieszenie strajku się nie zgadzają, jak powiedział Sławomir Broniarz, terminy matur "można przełożyć".

- Przesunięcie terminu matur jest niemożliwe - powiedział Dworczyk. - Wierzę, że nauczyciele w poczuciu odpowiedzialności za swoich uczniów, których przez kilka lat przygotowywali do egzaminów maturalnych, przeprowadzą te egzaminy

bDBfPjIZ

W zeszłym tygodniu głośno było o możliwym rozwiązaniu kwestii klasyfikowania maturzystów przez dopuszczenie do egzaminu wszystkich, niezależnie od wyników w nauce. Ministerstwo nie odpowiedziało na nasze pytania dotyczące prac nad takim projektem.

- Takiej możliwości nie ma zgodnie z przepisami - powiedział Dworczyk. - Są możliwe rozwiązania ekstraordynaryjne, wymagające zmian legislacyjnych.

Szef Kancelarii Premiera był też pytany o to, dlaczego wysłał własne dzieci do prywatnej szkoły.

- Jest to szkoła katolicka. Poza przekazywaniem wiedzy, szkoła ma bardzo ważny wymiar dotyczący wychowania. Chciałem, żeby moje dzieci chodziły do szkoły o takim profilu - odpowiedział.

bDBfPjJa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDBfPjJu
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(21)
szurik
2 lata temu
Nie wierzcie ty, którzy mówią, że się nie da. Tak mówił prezydent. Nie da się dać podwyżki nauczycielom? Najwyraźniej PiS kłamie. Ale oni zawsze kłamią.
hi
2 lata temu
Po Świetach to sie pocałujcie.Przełożyć matury
Krzysio_Belfe...
2 lata temu
Panie Ministrze Dworczyk! Może by tak rząd, w poczuciu odpowiedzialności za nauczycieli, o których pracy potrafi mówić z emfazą (gdy jest mu to na rękę), podszedł poważnie do tematu i zrozumiał, że ludzie mają już dość poniżenia i chcą zmian w oświacie oraz godnego wynagrodzenia. Trzeba było mądrze rozdzielać pieniądze, zamiast kupować głosy wyborcze. Tak nisko cenicie obywateli, że dajecie im ochłapy, na które rzucą się jak głodne psy.
bDBfPjJv
asa
2 lata temu
A może przed Bożym Narodzeniem? Rozdawać umieją, ale zapłacić za pracę to juz nie. Nauczyciele to nie menele im wińsko nie wystarczy.
Lecho
2 lata temu
Dobre - wygląda na to że dom się już pali a straż chce robić właścicielowi szkolenie p-poż !
...
Następna strona