Notowania

Strajk Nauczycieli. Koniec spotkania ze związkami, kontynuacja w kwietniu

- Jesteśmy skłonni przyspieszyć podwyżkę dla nauczycieli do września 2019 roku - poinformowała Beata Szydło. Związkowcy jednak nie ukrywają, że nie na taką ofertę czekali.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Wicepremier Beata Szydło zapowiedziała, że rząd jest skłonny przyspieszyć zaplanowaną na przyszły rok podwyżkę na wrzesień tego roku. (Fot: Piotr Molecki/East News)

- Nie przybliżyliśmy się do porozumienia nawet o złotówkę - podsumował po spotkaniu szef ZNP Sławomir Broniarz. Jak wytłumaczył, rząd proponuje jedynie przyspieszenie podwyżki, która już od jakiegoś czasu zaplanowana była na przyszły rok - nauczyciele mają ją dostać już we wrześniu tego roku.

- Jest dobra wola związków, aby w czasie egzaminów nie było strajków - mówiła wcześniej, w przerwie spotkania, Beata Szydło. Przedstawiła związkom propozycję kompromisu, czyli właśnie podwyżkę od września 2019 roku. Jak dodała, wówczas nauczyciel dyplomowany zarabiałby 6 tys. złotych.

Związki zawodowe oczekują, że rząd zaproponuje im 1000 zł podwyżki.

Poniedziałkowe Posiedzenie Rady Dialogu Społecznego było traktowane jako rozmowy ostatniej szansy. Jak mówił przed spotkaniem Jan Guz, przewodniczący OPZZ, "rząd zlekceważył nauczycieli". - Dziś nie mamy wyjścia, przynosimy żądania i oczekiwania wieluset tysięcy pracowników - powiedział.

Obejrzyj: Związkowcy przed rozmowami z rządem:

W poniedziałek ZNP ogłosiło rezultaty referendów strajkowych w szkołach. - Do sporu zbiorowego weszło ponad 85 proc. szkół placówek edukacyjnych - powiedział Sławomir Broniarz. - Za strajkiem opowiedziało się od 85 do 90 proc. zatrudnionych tam nauczycieli i innych pracowników - dodał.

Strajk zaplanowany jest na 8 kwietnia.

*Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-03-2019

jolkapozwoliłam sobie na małe, ciekawe cytaty:: „ja w tych horrendalnych łapówkach wyborczych widzę jedynie strach w oczach przed niechybnymi trybunałami i … Czytaj całość

25-03-2019

PODATNIKPrzepraszam ale czym ta pani się zajmowała do tego czasu - wicepremier d/s dialogu społecznego- Czyżby tylko wyścigiem do PE

25-03-2019

zniesmaczonyCo ta pani tam chciała zdziałać, bardziej ją widzę w kuchni przy garach!!!

Rozwiń komentarze (803)