Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak,Tomasz Sąsiada
|
aktualizacja

Strajk Nauczycieli. Koniec spotkania ze związkami, kontynuacja w kwietniu

803
Podziel się:

- Jesteśmy skłonni przyspieszyć podwyżkę dla nauczycieli do września 2019 roku - poinformowała Beata Szydło. Związkowcy jednak nie ukrywają, że nie na taką ofertę czekali.

Wicepremier Beata Szydło zapowiedziała, że rząd jest skłonny przyspieszyć zaplanowaną na przyszły rok podwyżkę na wrzesień tego roku.
Wicepremier Beata Szydło zapowiedziała, że rząd jest skłonny przyspieszyć zaplanowaną na przyszły rok podwyżkę na wrzesień tego roku. (East News, Piotr Molecki/East News)

- Nie przybliżyliśmy się do porozumienia nawet o złotówkę - podsumował po spotkaniu szef ZNP Sławomir Broniarz. Jak wytłumaczył, rząd proponuje jedynie przyspieszenie podwyżki, która już od jakiegoś czasu zaplanowana była na przyszły rok - nauczyciele mają ją dostać już we wrześniu tego roku.

- Jest dobra wola związków, aby w czasie egzaminów nie było strajków - mówiła wcześniej, w przerwie spotkania, Beata Szydło. Przedstawiła związkom propozycję kompromisu, czyli właśnie podwyżkę od września 2019 roku. Jak dodała, wówczas nauczyciel dyplomowany zarabiałby 6 tys. złotych.

Związki zawodowe oczekują, że rząd zaproponuje im 1000 zł podwyżki.

Poniedziałkowe Posiedzenie Rady Dialogu Społecznego było traktowane jako rozmowy ostatniej szansy. Jak mówił przed spotkaniem Jan Guz, przewodniczący OPZZ, "rząd zlekceważył nauczycieli". - Dziś nie mamy wyjścia, przynosimy żądania i oczekiwania wieluset tysięcy pracowników - powiedział.

Zobacz także: Obejrzyj: Związkowcy przed rozmowami z rządem:

W poniedziałek ZNP ogłosiło rezultaty referendów strajkowych w szkołach. - Do sporu zbiorowego weszło ponad 85 proc. szkół placówek edukacyjnych - powiedział Sławomir Broniarz. - Za strajkiem opowiedziało się od 85 do 90 proc. zatrudnionych tam nauczycieli i innych pracowników - dodał.

Strajk zaplanowany jest na 8 kwietnia.

*Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(803)
PAVLOS
4 lata temu
ta pani to chyba pomylila sie -ona jest od broszek nie od polityki .
Edi
4 lata temu
Kolejna gwiazda w rządzie,która nie potrafi liczyć. Naucz dyplomowany ma teraz 3400brutto A od września będzie to 6 000??? Czyli podwyżka o niecale 100 %????? A Zalewska mówiła o 5%. No chyba że Szydło ma na myśli zarobki nauczycieli na zachodzie Europy.
Bogdan
4 lata temu
6 tys zł??? Co za debilka. Nauczyciel netto ma coś koło 3400 zł.
ava
4 lata temu
biskup gdański wydał "zalecenie" aby " jego" katecheci nie przestępowali do strajku... bo nie mogą być pazerni jak Ci inni (od siebie dodam - gorszego sortu)... jedną z możliwych kar za przystąpienie do strajku jest nie przedłużenie pozwolenia biskupa na pracę katechety na następny rok. A kościół przecież nie miesza się do polityki
oszukana
4 lata temu
wylazła z wora i łże od nowa.zapomniala,że "kłamstwem drogę przejdziesz ale nie wrócisz". wam się nic nie należy,może tylko kryminal.
...
Następna strona