Notowania

Strajk nauczycieli. Kopcińska: nie kosztem dzieci

- Nigdy protest dorosłych nie może odbywać się kosztem dzieci - powiedziała Joanna Kopcińska, rzecznik prasowy rządu w Polskim Radiu24. Zaznaczyła, że rząd jest ciągle gotowy do rozmów, jeśli tylko będzie taka wola ze strony Sławomira Broniarza z ZNP.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Joanna Kopcińska, rzecznik rządu (Fot: Lukasz Szelag/REPORTER)

- Rząd wie, że zarobki nauczycieli są za małe, dlatego zaczął je zwiększać - powiedziała Joanna Kopcińska. Zlikwidowane zostały też godziny karciane, za które pedagodzy nie byli wynagradzani. Kopcińska dodała, że gdyby Sławomir Broniarz z taką determinacją walczył o nauczycieli, kiedy budżet był planowany na 2014 czy 2015 rok, to być może nauczyciel mianowany zarabiałby teraz 6 tys. zł.

Kopcińska dodała, że rząd proponuje rozwiązania, z których m.in. będą mogli skorzystać nauczyciele. Wymieniła tu PIT zerowy dla młodych ludzi do 26. roku życia i obniżenie podatku o jeden punkt procentowy.

Broniarz: 85 proc. placówek edukacyjnych popiera strajk

- Celem rządu Mateusza Morawieckiego jest podniesienie jakości życia Polaków. To samo będziemy czynić w Brukseli - zadeklarowała rzecznik rządu w Polskim Radiu.

Minister krytykowała też opozycję. Mówiła o zderzeniu dwóch światów - świata rządzonego przez PO i PSL, kiedy to "państwo było silne wobec słabych i słabe wobec silnych".

- Smutna prawda jest taka, że słowa wypowiedziane kiedyś przez jednego z polityków opozycji, że państwo polskie było państwem teoretycznym, jest prawdziwe. A rząd PiS w krótkim czasie był w stanie uszczelnić VAT. Pieniądze trafiające wcześniej do mafii VAT-owskich trafiają teraz do rodzin - powiedziała.

Kopcińska zaznaczyła, że celem PiS są też równe szanse rozwojowe, np. by rolnicy mogli konkurować z zagranicznymi. - Różnorodność to nie wykluczanie, dzielenie na kategorie lepszą i gorszą. Politycy są po to, by nie dyskryminować żadnego regionu - powiedziała.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-03-2019

Syweren-podatnikPani Kopcińśka, może powie coś tak szczerze i uczciwie od siebie a nie ogłasza kolejny PRZEKAZ DNIA PREZESA. Tej osobie już dziękujemy

26-03-2019

ZbyśDobrodziejka za dychę, przejęta raptem do głębi losem dzieci... Żenada

26-03-2019

pytaczO ile w ogóle można mówić że cokolwiek dzieje się kosztem dzieci, bo to moim zdaniem jest manipulacja, to odpowiedzialność za te dzieci spoczywa po … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (28)