Notowania

Strajk nauczycieli napędził klientów biurom podróży. Ofert last minute brak

Większość biur podróży nie ma atrakcyjnych cenowo ofert na wyjazdy wielkanocno-majówkowe. Wielu rodziców postanowiło wykorzystać przerwę w szkolnych zajęciach z powodu strajku na przyspieszony wyjazd wakacyjny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock.com)
Duży popyt i nieduża podaż oznacza wysokie ceny jak na kwiecień wyjazdów turystycznych.

Jak pisz "Rzeczpospolita", popyt na usługi biur turystycznych napędził trwający od 8 kwietnia powszechny strajk nauczycieli. Większość szkół w Polsce zawiesiło zajęcia, przez co dzieci dostały dużo wolnego czasu.

Część rodziców postanowiło wykorzystać okazję i zamiast czekać na zakończenie roku szkolnego, zabrać dzieci na wyjazd wakacyjny już teraz.

Nadspodziewanie duża liczba chętnych na wyjazdy w tym okresie oznacza, że na atrakcyjne ceny nie ma co liczyć. Biura podróży i pośrednicy przyznają, że ofert last minute jest mało i są one drogie.

Obejrzyj: Ranking najtańszych miast na weekendowy wypad

Trzeba uważać, by uciekając przed jednym strajkiem nie wpaść w kolejny. Chodzi o protest pracowników lotnisk w Hiszpanii. Strajk trwa także na Balearach i Wyspach Kanaryjskich.

Wzrost cen wyjazdów wielkanocno-majówkowych nastąpił także w Polsce. W Zakopanem, Krakowie i Karpaczu ceny wzrosły o jedną trzecią w porównaniu z początkiem kwietnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: podróże, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-04-2019

klossZnam trzy nauczycielki, które obecnie są w Hiszpanii. Można się bawić?

17-04-2019

m-53Ciekawe ilu nauczycieli się wybrało na wakacje. Przewidywałem to jak tylko strajk się zaczął.

17-04-2019

uczcW końcu rodzice mają czas dla dzieci, w czasie wolnym mogą się razem pouczyć, sprawdzić namacalnie jak wygląda nauczanie

Rozwiń komentarze (98)