Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Strajk nauczycieli. Niewykorzystane pieniądze mogą pójść na dodatkowe zajęcia

18
Podziel się:

W kasie samorządów w związku ze strajkiem nauczycieli może być więcej pieniędzy. Te środki mogą zostać przeznaczone na wypłaty dla nauczycieli za dodatkowe zajęcia - o ile te faktycznie się odbędą, uważa wiceminister finansów Leszek Skiba.

4.04.2019. Ogólnopolska Manifestacja dla Szkoły
4.04.2019. Ogólnopolska Manifestacja dla Szkoły (East News, Mateusz Grochocki/East News)
bEDSSqCZ

Samorządy nie mogą wypłacić wynagrodzeń nauczycielom za strajk, bo byłoby to naruszeniem dyscypliny finansów publicznych. Tak wynika ze stanowiska krakowskiej Regionalnej Izby Obrachunkowej, przypomniał Leszek Skiba, Główny Rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych i wiceminister finansów.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby samorządy użyły niewykorzystanych środków do zapłaty nauczycielom za dodatkowe zajęcia, uważa Leszek Skiba, którego wypowiedź dla PAP cytuje TVN24.pl. Wiceminister zaznacza jednak, że zajęcia muszą się odbyć.

- Naruszeniem dyscypliny finansów publicznych może być jednak forma wypłaty rekompensaty będącej próbą obejścia zasady niepłacenia za strajk - podkreślił.

bEDSSqDb
Zobacz także: Obejrzyj także: Strajk nauczycieli zawieszony. Czy ludzie przez wakacje nie zapomną o pedagogach?

Nauczyciele, którzy wzięli udział w kwietniowym strajku, dostaną niższe pensje - w zależności od tego, ile dni protestowali. Dla części z nauczycieli wysokość pensji za czas strajku była szokiem. Pedagodzy już w ubiegłym tygodniu zaczęli się dzielić wysokością swoich poborów. Kilka przykładów:

bEDSSqDh

"Dostałem 777 zł wynagrodzenia". "Dzisiejsze przelewy - mój i męża - 1240 zł i 859 zł". "Dostałam 570 zł". "Dostałam 355 zł pensji".

Włodarze wielu miast pozostawiają jednak dyrektorom szkół decyzje dotyczące rekompensat za strajk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEDSSqDC
KOMENTARZE
(18)
rodzic
2 lata temu
Nauczyciele to największe lenie .Pogonić to towarzystwo i zrobić im 40 godz pracy w tygodniu
Taki śmieszny...
2 lata temu
Ciekawe, co się stało z 1,1 mld zł, które zostały nie wypłacone zauczycielom. Nikt nikogo nie jest w stanie rozliczyć... Kasa się rozejdzie moim Państwo. Tak to wygląda wlaśnie.
Nina
2 lata temu
Dobrze wam ! Jakos mi was nie zal !!! Zdradziliscie uczniow w imie polityki Broniarza ! Wy zdradziliscie uczniow,a on was !!! Pieniedzy domagajcie sie od niego !!!! U mnie juz nie macie szacunku !!!!
bEDSSqDD
vxzvz
2 lata temu
To najmniej wykształcona część społeczeństwa. Nauczyciele są wielce prymitywniu
Hggfd
2 lata temu
Zaspiewajcie cos plyte nagrajcie moze jakis teatrzyk o krowach kasa bedzie.