Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Strajk nauczycieli. Sławomir Broniarz przewiduje, że protestować będzie pół miliona nauczycieli

45
Podziel się:

- Szanse na porozumienie z rządem oceniam na 50 na 50 – zaznaczył szef ZNP Sławomir Broniarz - Jeśli rząd dostrzega to, co dzieje się za oknem, na to zdeterminowanie nauczycieli, to szanse na porozumienie są.

-  Kolejne szkoły wstępują do akcji strajkowej – zaznaczył Sławomir Broniarz, szef ZNP.
- Kolejne szkoły wstępują do akcji strajkowej – zaznaczył Sławomir Broniarz, szef ZNP. (East News, Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/EAST NEWS)

Jeśli rozmowy z rządem znów zakończą się fiaskiem, 8 kwietnia strajkować może ponad 500 tys. nauczycieli – przestrzegał na antenie TOKFM szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.

- Na ten moment mamy 79,5 proc. gwarancji strajkowej i rośnie. Kolejne szkoły wstępują do akcji strajkowej – zaznaczył.

Jak mówił, porozumienie jest decyzją rządu. jeśli dostrzega to co dzieje się za oknem, na to zdeterminowanie nauczycieli to szanse są. - Jeśli rząd dostrzega to, co dzieje się za oknem, na to zdeterminowanie nauczycieli, to szanse na porozumienie są. W tej chwili ocenia je na 50 na 50.

Zobacz także: Obejrzyj: Będzie wniosek o odwołanie szefowej MEN Anny Zalewskiej

Sławomir Broniarz odniósł się również, do zarzutów ze strony rządu, jakoby usztywniał swoje stanowisko. - Widać radyklaną różnicę w podejściu w naszym stanowisku. Cofnęliśmy się. Rezygnacja z postulatu 1000 zł to cofnięcie się o 3 mld zł – podkreślił.

Jak dodał teraz nauczyciele walczą w sumie około 12 mld zł rocznie. - Nikomu niczego nie chcemy odbierać. Nie możemy jednak mówić o modernizacji polskiej edukacji nie inwestując w nauczycieli - zaznaczył.

Podkreślił też, że wierzy, że Solidarność lojalnie, ramię w ramię z ZNP i FORUM, będzie walczył o godne podwyżki dla nauczycieli. - Bieda nauczycielska nie ma barw związkowych - zaznaczył. - Zapowiedź tego, co minister rzekomo wynegocjowała, a na co Solidarność maiła przystać, pani Zalewska wysyłała do nas już na początku roku - podkreślił.

Sławomir Broniarz pytany o ewentualną dymisję szefowej MON, czy też wyjazd do Brukseli, stwierdził, że to nie rozwiązuje problemu. - Zmiana ministra niczego nie zmieni. Przyjdzie i poprosi o kolejne 100 dni spokoju. To byłby kredyt dany na wyrost.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez** dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(45)
propozycja
5 lata temu
proste rozwiązanie sprawy nasuwa się samo. Dajmy to czego chcą nauczyciele a w zamian zwolnijmy co 3-go na dodatek wydłużając pozostałym ustawowy czas pracy oraz likwidując tak zwane przygotowania do lekcji na poczet zajęć lekcyjnych. To może ostudzi zapał nauczycieli do kolejnych strajków.
BELFER
5 lata temu
Jak się zarabia 6xtyle, co nauczyciel, to trzeba się czymś wykazać!! Najlepiej obaleniem rządu!! O to właśnie chodzi.
arko
5 lata temu
do biedronki
polka
5 lata temu
Ani grosza więcej pieniędzy nie ma i nie będzie ,tak mówiło PO i teraz powiedzą wam Polacy!chcecie obrastać w piórka kosztem dzieci mówimy nie
paranoja
5 lata temu
Jak może nauczyciel mieć 8000 zł. za kilka lat czy Rząd zamiast 1000 zł podwyżki chce nauczycielom dać 5500 zł więcej?
...
Następna strona