Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Strajk nauczycieli. Ważna narada prezydenta z premierem zakończona

192
Podziel się:

Prezydent Andrzej Duda spotkał się premierem Mateuszem Morawieckim, aby omówić kwestię żądań nauczycieli oraz zapowiedziany przez nich strajk. Spotkanie trwało ponad 2 godziny.

Andrzej Duda spotkał się z premierem w Kancelarii Prezydenta.
Andrzej Duda spotkał się z premierem w Kancelarii Prezydenta. (East News, Pawel Wisniewski/East News)

Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim miało miejsce w Kancelarii Prezydenta w środę wieczorem. Rozpoczęło się około godziny 19. Premier opuścił Kancelarię dopiero po godzinie 21. Tematem rozmów był najprawdopodobniej zapowiedziany na 8 kwietnia strajk nauczycieli oraz żądania w sprawie podwyżek w oświacie.

Prezydent Andrzej Duda już we wtorek zadeklarował, że porozmawia z premierem Morawieckim na temat podwyżek dla nauczycieli. Jak ocenił, są one "uzasadnione". Jednak nie oznacza to pełnego poparcia prezydenta dla działań Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Zobacz także: Obejrzyj również: Rozmowa z Ewą Błaszczyk

Przypomnijmy, że nauczyciele domagają się tysiąca złotych podwyżki dla każdego nauczyciela do podstawy wynagrodzenia. Grożą wielkim strajkiem, który miałby rozpocząć się 8 kwietnia i trwać do odwołania.

Referendum strajkowe trwa w placówkach oświatowych w całej Polsce. Poparcie dla strajku nauczycieli jest wysokie. Jak informował Sławomir Broniarz, szef ZNP, na ogół oscyluje na poziomie 90-100 proc. Najniższy wynik referendum to 72-proc. poparcie.

Prezydent Andrzej Duda już we wtorek zadeklarował, że porozmawia z premierem Morawieckim na temat podwyżek dla nauczycieli. Jak ocenił, są one "uzasadnione". Jednak nie oznacza to pełnego poparcia prezydenta dla działań Związku Nauczycielskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(192)
muminek
5 lata temu
Mało kto wie,że te 1000 zł do podstawy to realnie 1600 bo od podstawy jest wiele dodatków.Całość to jakies 17 miliardów rocznie!!!! i to jest absurd.Równie dobrze powinni zażądać 1000 USD podwyzki.Połowa do zwolnienia i po 8 godzin w szkole do dyspozycji uczniów.Zakaz strajku podczas egzaminów itd.itd.
Lech
5 lata temu
POLSKA was nie popiera
Firma budowla...
5 lata temu
JAK IM ZA CIĘZKO NOSIC DZIENNIKI - TO NIECH IDA NA BUDOWE PONOSIC CEGŁY - MOZNA ZAROBIC WIECEJ , ZAPRASZAM NA BUDOWE
ALDONA
5 lata temu
może tak zakaz wykonywania zawodu ? i niech idą do PRAWDZIWEJ pracy i zobaczą jak miliony Polaków ,pracują za najniższa krajową, a podatków tych najniżej zarabiających DOSTAJĄ (nie zarabiają ) pseudo nauczyciele-pedagodzy
Dobre czasy :
5 lata temu
Wszyscy chcą dużo pieniędzy,mało pracować albo wcale,inflacja ma być mała,w/g Broniarza nauczycielom należy się podwyżka 1000 zł,pytanie-jak on to wyliczył?Pewnie metodą doradców PO,KODu,Nowoczesnej,Wiosny, Teraz i KE; -odsunąć PIS od władzy. Myślę,że do jesieni trzeba zaczekać,lub strajki potrwają do jesieni,wybory wygra opozycja,tak zapowiadają i wszystko wróci do normy. POwstanie rząd z nowym premierem,Balcerowicza na min.finansów,sprzeda się zakłady,ludzi wyśle się na bezterminowe urlopy,zamrozi płace,ciemnemu ludowi w/g niektórych opinii,wróci nagłe olśnienie.Ludzi wyposaży się w maczugi i zamiast do kościoła,będą debatować
...
Następna strona