Notowania

Strajk nauczycieli. Ważna narada prezydenta z premierem zakończona

Prezydent Andrzej Duda spotkał się premierem Mateuszem Morawieckim, aby omówić kwestię żądań nauczycieli oraz zapowiedziany przez nich strajk. Spotkanie trwało ponad 2 godziny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Andrzej Duda spotkał się z premierem w Kancelarii Prezydenta. (Fot: Pawel Wisniewski/East News)

Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim miało miejsce w Kancelarii Prezydenta w środę wieczorem. Rozpoczęło się około godziny 19. Premier opuścił Kancelarię dopiero po godzinie 21. Tematem rozmów był najprawdopodobniej zapowiedziany na 8 kwietnia strajk nauczycieli oraz żądania w sprawie podwyżek w oświacie.

Prezydent Andrzej Duda już we wtorek zadeklarował, że porozmawia z premierem Morawieckim na temat podwyżek dla nauczycieli. Jak ocenił, są one "uzasadnione". Jednak nie oznacza to pełnego poparcia prezydenta dla działań Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Obejrzyj również: Rozmowa z Ewą Błaszczyk

Przypomnijmy, że nauczyciele domagają się tysiąca złotych podwyżki dla każdego nauczyciela do podstawy wynagrodzenia. Grożą wielkim strajkiem, który miałby rozpocząć się 8 kwietnia i trwać do odwołania.

Referendum strajkowe trwa w placówkach oświatowych w całej Polsce. Poparcie dla strajku nauczycieli jest wysokie. Jak informował Sławomir Broniarz, szef ZNP, na ogół oscyluje na poziomie 90-100 proc. Najniższy wynik referendum to 72-proc. poparcie.

Prezydent Andrzej Duda już we wtorek zadeklarował, że porozmawia z premierem Morawieckim na temat podwyżek dla nauczycieli. Jak ocenił, są one "uzasadnione". Jednak nie oznacza to pełnego poparcia prezydenta dla działań Związku Nauczycielskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-03-2019

OnertSpotkanie Dudy notariusza i Pinokia się skończyło bo było pewne że nie dadzą kasy . Wypili po małym drinku a ciemny lud wierzy w ich banialuki dalej … Czytaj całość

20-03-2019

kruszeko tych człowiekowatych można tyko napisać jedno dwie huby rosnące na polskim drzewie

20-03-2019

zwykły obywatelMorawiecki podniesie akcyzę w przyszłym roku: na paliwo, papierosy, alkohol oraz inne według PIS artykuły luksusowe i pieniądze się znajdą. Nóż na … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (192)