Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Kalus
|
aktualizacja

Strajk przed wyborami? ZNP wydłuża czas konsultacji

676
Podziel się:

Ważą się losy nauczycielskiego strajku. ZNP decyzję w tej sprawie miał podjąć 16 września, ale konsultacji nie udało się przeprowadzić. Związkowcy twierdzą, że nie chcą robić jeszcze większego zamieszania niż jest.

- Takiego zamieszania, jakie jest teraz w szkołach, nigdy nie było - mówi Sławomir Broniarz, szef ZNP.
- Takiego zamieszania, jakie jest teraz w szkołach, nigdy nie było - mówi Sławomir Broniarz, szef ZNP. (East News, Tomasz Jastrzebowski)

- 16 września to było zbyt optymistyczne założenie – przyznał Sławomir Broniarz, prezes ZNP, cytowany przez piątkową „Rzeczpospolitą”. – Szkoły są skupione na gaszeniu pożarów związanych z podwójnym rocznikiem. Na początku roku zawsze jest zamieszania, ale takiego jaki jest w tej chwili, nigdy nie było – dodał.

Jak czytamy w dzienniku dyrektorzy szkół narzekają głównie na kłopoty związane z ułożeniem planów lekcji. Zajęcia trwają do 19-20. W szkołach brakuje nauczycieli kluczowych przedmiotów, problemem jest też ciasnota. W niektórych salach brakuje ławek i krzeseł.

W tej sytuacji ZNP podjął decyzję o wydłużeniu konsultacji o dwa tygodnie. Ostateczna decyzja zapadnie 1 października, a więc na dwa tygodnie przed wyborami.

Zapytany przez „Rzeczpospolitą” prof. Rafał Chwedoruk, politolog, uważa, że decyzja Związku i ewentualny strajk nie wpłyną znacząco na rezultat wyborów. Zastrzega jednak, że jeśli związkowcy zdecydują o przerwaniu pracy w szkołach, jeszcze bardziej zmobilizują elektorat PiS, przeciwny strajkowi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(676)
Wiktor
5 lata temu
Nauczyciele nie zarabiają źle jak na ilość czasu którą poświęcają na pracę, i nadal im mało?!
Janek
5 lata temu
Należało zostać nauczycielem i zobaczyć jaki to łatwy kawałek chleba, gdzie trzeba pracować po 12 godzin / 5 w szkole resztę w domu. Proszę nauczycielowi każdemu w szkole zorganizować biurko, komputer its i będą siedzieć w szkole do wieczora i jeszcze się nie obronią. Najwięcej się wypowiadają ci którzy nie mają pojęcia o tym zawodzie. UB
Emir
5 lata temu
A ja mam propozycję żeby odjac 500 zł nauczycielom z pensji. Jak myślicie beda pracować czy zmienia prace? :)
Anna
5 lata temu
Na wsiach nie chcą strajkować bo nie chcą stracić pracy jest wielu chętnych na ich miejsce doceniają że mają pracę w miarę dobrą pensję i wiele praw a w miastach nauczyciele strajkują a tyle samo zarabiają i jeszcze możliwość korepetycji z których się nie rozliczają że skarbówką.Do tego karta nauczyciela która robi z nich święte krowy a dzieci W ławkach po 8 godzin dziennie w szkole a nauczyciele po 4 godziny dziennie w szkole chyba powinno być odwrotnie. Wg mnie nauczyciele powinni być w szkole po 8 godzin dziennie tak jak uczniowie którzy jeszcze dodatkowo mają duże lekcji odrobienia w domu na następne parę godzin w sumie uczeń spędza 11 godzin dziennie na nauce .To jakiś absurd a nauczyciel idzie na 4 godziny i dla niego to wielkie poświęcenie.
rodzic
5 lata temu
Uniemożliwienie uczącym się uczęszczanie do szkoły jest zdradą stanu, Konstytucja RP wyraźnie mówi o obowiązku nauki dzieci i młodzieży.
...
Następna strona