Notowania

Strajk przed wyborami? ZNP wydłuża czas konsultacji

Ważą się losy nauczycielskiego strajku. ZNP decyzję w tej sprawie miał podjąć 16 września, ale konsultacji nie udało się przeprowadzić. Związkowcy twierdzą, że nie chcą robić jeszcze większego zamieszania niż jest.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
- Takiego zamieszania, jakie jest teraz w szkołach, nigdy nie było - mówi Sławomir Broniarz, szef ZNP. (Fot: Tomasz Jastrzebowski)

- 16 września to było zbyt optymistyczne założenie – przyznał Sławomir Broniarz, prezes ZNP, cytowany przez piątkową „Rzeczpospolitą”. – Szkoły są skupione na gaszeniu pożarów związanych z podwójnym rocznikiem. Na początku roku zawsze jest zamieszania, ale takiego jaki jest w tej chwili, nigdy nie było – dodał.

Jak czytamy w dzienniku dyrektorzy szkół narzekają głównie na kłopoty związane z ułożeniem planów lekcji. Zajęcia trwają do 19-20. W szkołach brakuje nauczycieli kluczowych przedmiotów, problemem jest też ciasnota. W niektórych salach brakuje ławek i krzeseł.

W tej sytuacji ZNP podjął decyzję o wydłużeniu konsultacji o dwa tygodnie. Ostateczna decyzja zapadnie 1 października, a więc na dwa tygodnie przed wyborami.

Zapytany przez „Rzeczpospolitą” prof. Rafał Chwedoruk, politolog, uważa, że decyzja Związku i ewentualny strajk nie wpłyną znacząco na rezultat wyborów. Zastrzega jednak, że jeśli związkowcy zdecydują o przerwaniu pracy w szkołach, jeszcze bardziej zmobilizują elektorat PiS, przeciwny strajkowi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-09-2019

UfoNauczyciele to jedna z lepszych fuch. Na miękko mają po 4000zł z dodatkami i kupę wolnego czasu. Oczywiście każdy chce więcej. Ale za 600 godzin pracy … Czytaj całość

14-09-2019

JggJa poszedlem do szefa firmy prywatnej po podwyzke to mi powiedzial jak mi sie nie podoba ta Praca to moge zawsze sobie po szukac inna

13-09-2019

dyroa pensja pana Broniarza...jakieś 18 tys zeta miesięcznie, nie jest przypadkiem za mała?

Rozwiń komentarze (676)