Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Katarzyna Kalus
|
aktualizacja

Strajk przed wyborami? ZNP wydłuża czas konsultacji

676
Podziel się

Ważą się losy nauczycielskiego strajku. ZNP decyzję w tej sprawie miał podjąć 16 września, ale konsultacji nie udało się przeprowadzić. Związkowcy twierdzą, że nie chcą robić jeszcze większego zamieszania niż jest.

- Takiego zamieszania, jakie jest teraz w szkołach, nigdy nie było - mówi Sławomir Broniarz, szef ZNP.
- Takiego zamieszania, jakie jest teraz w szkołach, nigdy nie było - mówi Sławomir Broniarz, szef ZNP. (East News, Tomasz Jastrzebowski)
bDaumSet

- 16 września to było zbyt optymistyczne założenie – przyznał Sławomir Broniarz, prezes ZNP, cytowany przez piątkową „Rzeczpospolitą”. – Szkoły są skupione na gaszeniu pożarów związanych z podwójnym rocznikiem. Na początku roku zawsze jest zamieszania, ale takiego jaki jest w tej chwili, nigdy nie było – dodał.

Jak czytamy w dzienniku dyrektorzy szkół narzekają głównie na kłopoty związane z ułożeniem planów lekcji. Zajęcia trwają do 19-20. W szkołach brakuje nauczycieli kluczowych przedmiotów, problemem jest też ciasnota. W niektórych salach brakuje ławek i krzeseł.

bDaumSev

W tej sytuacji ZNP podjął decyzję o wydłużeniu konsultacji o dwa tygodnie. Ostateczna decyzja zapadnie 1 października, a więc na dwa tygodnie przed wyborami.

Zapytany przez „Rzeczpospolitą” prof. Rafał Chwedoruk, politolog, uważa, że decyzja Związku i ewentualny strajk nie wpłyną znacząco na rezultat wyborów. Zastrzega jednak, że jeśli związkowcy zdecydują o przerwaniu pracy w szkołach, jeszcze bardziej zmobilizują elektorat PiS, przeciwny strajkowi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDaumSeW
KOMENTARZE
(676)
Ufo
rok temu
Nauczyciele to jedna z lepszych fuch. Na miękko mają po 4000zł z dodatkami i kupę wolnego czasu. Oczywiście każdy chce więcej. Ale za 600 godzin pracy w roku to na prawdę nie źle
Jgg
rok temu
Ja poszedlem do szefa firmy prywatnej po podwyzke to mi powiedzial jak mi sie nie podoba ta Praca to moge zawsze sobie po szukac inna
dyro
rok temu
a pensja pana Broniarza...jakieś 18 tys zeta miesięcznie, nie jest przypadkiem za mała?
bDaumSeX
yolka
rok temu
Ciekawe, czy taki zdolny..czy jednak miał wsparcie od oficera prowadzącego??
my od uczenia
rok temu
Broniarze nie naszym kosztem uprawiajcie POlitykę. Odczepcie się od szkół i od nauczycieli.
Najnowsze komentarze (676)
Wiktor
rok temu
Nauczyciele nie zarabiają źle jak na ilość czasu którą poświęcają na pracę, i nadal im mało?!
Janek
rok temu
Należało zostać nauczycielem i zobaczyć jaki to łatwy kawałek chleba, gdzie trzeba pracować po 12 godzin / 5 w szkole resztę w domu. Proszę nauczycielowi każdemu w szkole zorganizować biurko, komputer its i będą siedzieć w szkole do wieczora i jeszcze się nie obronią. Najwięcej się wypowiadają ci którzy nie mają pojęcia o tym zawodzie. UB
Emir
rok temu
A ja mam propozycję żeby odjac 500 zł nauczycielom z pensji. Jak myślicie beda pracować czy zmienia prace? :)
Anna
rok temu
Na wsiach nie chcą strajkować bo nie chcą stracić pracy jest wielu chętnych na ich miejsce doceniają że mają pracę w miarę dobrą pensję i wiele praw a w miastach nauczyciele strajkują a tyle samo zarabiają i jeszcze możliwość korepetycji z których się nie rozliczają że skarbówką.Do tego karta nauczyciela która robi z nich święte krowy a dzieci W ławkach po 8 godzin dziennie w szkole a nauczyciele po 4 godziny dziennie w szkole chyba powinno być odwrotnie. Wg mnie nauczyciele powinni być w szkole po 8 godzin dziennie tak jak uczniowie którzy jeszcze dodatkowo mają duże lekcji odrobienia w domu na następne parę godzin w sumie uczeń spędza 11 godzin dziennie na nauce .To jakiś absurd a nauczyciel idzie na 4 godziny i dla niego to wielkie poświęcenie.
rodzic
rok temu
Uniemożliwienie uczącym się uczęszczanie do szkoły jest zdradą stanu, Konstytucja RP wyraźnie mówi o obowiązku nauki dzieci i młodzieży.
polak
rok temu
Nauczyciele, to zamiast mysleć o strajku, powinni się zebrać i spuścić szkodnika Broniarza w rynsztoku, by zachować resztki godności i odbudować choć trochę szacunek wsród społeczeństwa.
polak
rok temu
Czyżby nieogarnięci nauczyciele, w końcu zrozumieli, że ten ciołek Broniarz, ostatnie co planuje zrobić , to pomóc nauczycielom ?!
pic znp
rok temu
To jak to jest. Brakuje czy beda zwalniac nauczycieli.
bDaumSeP
Belfer
rok temu
Panie Broniarz. Proszę pomóc nauczycielom przywrócić wcześniejsze emerytury. To, co im zabrano w 2008 roku. Ciągle tylko pieniądze, pieniądze. Ja po 30 latach pracy chcę już odpocząć i dostać to, co mi zabrano. Dlaczego innym grupom zawodowym przywrócono???
Polo
rok temu
Najpierw BALI SIĘ ZWOLNIEŃ TERAZ BRAKUJE NAUCZYCIELI nie ogarniam tematu jak to w końcu jest
Ol
rok temu
Zapraszamy do szkół gminnych Jest za dużo nauczycieli a lekcje lV klasisty są do 12 30
Filip z konop...
rok temu
Nie strajkujcie!!! Kto mnie będzie uczył religii, gdy pójdziecie strajkować?
wq
rok temu
ciekawe, bo mieli zwalniać nauczycieli.
glowny kadrow...
rok temu
co za pierdoly pisze w tym art?! paplaja jezorami bzdury i jeszcze ktos uwierzy. niech poda autor przyklad gdzie dziewcko uczy sie od 8 rano do 20? nie ma takiej szkoly w polsce!
...
Następna strona