Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Susza pod kontrolą. Z deficytem wody wciąż jednak walczy północny-zachód Polski

Susza rolnicza jest mniejsza niż w poprzednich tygodniach - informuje Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa. Niedobory wody występują jednak na północno-zachodnich terenach kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)

Poprawia się sytuacja hydrologiczna w Polsce. Jak informuje Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa, niedobory wody dla roślin uprawnych w okresie od 1 kwietnia do 31 maja były mniejsze niż w poprzednich tygodniach. Nie oznacza to jednak, że tych problemów nie ma już w ogóle.

Jak czytamy w raporcie Instytutu duży niedobór wody w glebie występuje szczególnie na obszarze Polski północno-zachodniej, m.in. na obszarze Pojezierzy: Myśliborskiego, Lubuskiego, Wielkopolskiego oraz na Równinie Gorzowskiej.

Według IUNG, susza rolnicza występuje natomiast na terenie województw: Lubuskiego, Zachodniopomorskiego, Kujawsko-pomorskiego, Wielkopolskiego, Pomorskiego, Łódzkiego, Dolnośląskiego, Opolskiego, Lubelskiego.

Susza uderza w tym momencie najmocniej w uprawy zbóż jarych i ozimych, truskawek, krzewów owocowych i w mniejszym stopniu wśród drzew owocowych.

Obejrzyj: Spadł deszcz wyczekiwany przez rolników. "Łan odbił". Susza jednak pozostaje problemem

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: woda, susza, niedobór wody, gospodarka, rolnictwo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-06-2020

AsTo ja czegoś nie rozumie pada cały czas na południu podtopienia i susza ? To ile ma padać żeby jej nie było rok, dwa ?

18-06-2020

GkWiadomo rolnicy nie ma idealnej pogody dla nich zawsze będą ględzić a to...

18-06-2020

Grażyna z PodkarpaciaPan prezydent Andrzej Duda w kampanii wyborczej zapowiadał walkę z suszą! Dziękuję Panie prezydent dotrzymał Pan słowa!:)

Rozwiń komentarze (56)