Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gddkia
09.06.2020 21:31

GDDKiA walczy z suszą. Nie będzie kosić trawy

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogranicza koszenie trawy na pasach zieleni. Będzie to robić tylko tam, gdzie wymaga tego bezpieczeństwo.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Domena publiczna)
GDDKiA ogranicza koszenie.

GDDKiA wdraża specjalne postępowania związane z suszą. Kwietne łąki mają zastąpić wystrzyżone trawniki przy autostradach.

"Jednym z elementów bieżącego utrzymania dróg krajowych jest prowadzenie regularnego koszenia pasa drogowego, zapewniając tym samym bezpieczeństwo ruchu drogowego i sprawne działanie odwodnienia. W ostatnim czasie doświadczamy w Polsce długich okresów bez opadów atmosferycznych, co sprzyjało suszy. Przeciwdziałając temu niekorzystnemu zjawisku, podjęliśmy działania w ramach akcji "Stop suszy przy drogach". Polegać ona będzie w dużym uproszczeniu na ograniczeniu powierzchni koszenia pasów zieleni przy drogach krajowych" - czytamy w komunikacie GDDKiA.

Jak informuje dyrekcja, ograniczenie koszenia będzie się odbywać tylko tam, gdzie wysoka trawa nie będzie zagrażać kierowcom.

Profesjonalna bankowość na miarę XXI wieku: profil zaufany

"Wybujała roślinność nie może ograniczać widoczności ani przesłaniać znaków drogowych. Z kolei system odwodnienia musi zapewnić sprawne odprowadzenie wody z jezdni, bo od tych aspektów bezpośrednio zależy bezpieczeństwo na drodze" - czytamy w komunikacie.

GDDKiA zaznacza, że zamiana trawników w łąki nie wynika z oszczędności.

"Dzięki temu przyczynimy się do minimalizowania skutków suszy poprzez umożliwienie retencji wody, poprawę utrzymania wilgotności w glebie, obniżenie temperatury powierzchni ziemi oraz zwiększenie powierzchni pochłaniającej dwutlenek węgla" - czytamy.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gddkia, drogi, autostrady, susza, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-06-2020

J.wT._Kresy Zach.Moim zdaniem to wygodna wymówka - budżet naszego państwa (a GDDiA jest finansowana z budżetu) jest w zapaści. Dlatego brak finansów na koszenie i nie … Czytaj całość

09-06-2020

TIRTo świetna wiadomość dla kleszczy. Teraz sobie pożyją.

09-06-2020

JanNie kosić w miastach!! Koszą często i do gołej ziemi. Powstają żółte i suche klepiska. Koszenie traw, zamieniane jest na koszenie pieniędzy.

Rozwiń komentarze (154)