Notowania

Susza w Polsce. Gminy walczą o budowę zbiorników

Tylko do połowy lutego samorządy mogą składać wnioski do rządowego programu przeciwdziałania suszy. Kilkaset gmin już zawnioskowało o budowy zbiorników retencyjnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)
Obecnie 30 procent kraju ma poważny problem z suszą rolniczą i atmosferyczną.

Tylko inwestycje w systemy retencyjne pozwolą skutecznie walczyć z suszą - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Problem dotyka Polskę od kilku lat, głównie z powodu niewielkich opadów i obniżenia wód podziemnych. W Polsce 70 proc. zaopatrzenia w wodę pochodzi ze źródeł podziemnych.

Sucha i ciepła zima doprowadziła do tego, że w styczniu na sporym obszarze Polski mamy do czynienia z suszą
Susza w Polsce. Choć mamy zimę, już jest bardzo źle

Obecnie 30 procent kraju ma poważny problem z suszą rolniczą i atmosferyczną. Jeszcze większa część Polski cierpi z powodu suszy hydrologicznej - donosi "DGP".

One wyschną pierwsze. Przerażająca animacja NASA:

Do 15 lutego samorządy mogą składać wnioski do rządowego programu przeciwdziałania suszy i dzięki temu uzyskać fundusze na budowę np. zbiorników retencyjnych. Jak wskazuje na łamach dziennika, rzecznik Państwowego Gospodarstwa Wodnego Sergiusz Kieruze, gminy już złożyły kilkaset takich wniosków.

Minister Ardanowski mówił w piątek rolnikom, jaki scenariusz pogodowy byłby dla nich najgorszy
Pogoda zrujnuje uprawy? Minister: oby nie doszło do fali mrozów

Zgodnie z rządowym Programem przeciwdziałania niedoborowi wody na lata 2021-2027 z perspektywą do roku 2030 na ten cel ma zostać przeznaczonych 10 mld zł. - czytamy w "DGP".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-01-2020

wystarczy nie kraśća antypolskie złodzieje z PO PSL i SLD 25 lat bełkotały -niedasie- i -nimapinindzy-

30-01-2020

taki mam pomysłKAŁ - Komitet Afirmacji Łapówek niech łapówkarz Grodzki z PO założy razem z Gawłowskim z PO i z Kwaśniewskim z SLD

30-01-2020

Fan RydzykaKolejny inteligentny inaczej, zobacz co sie dzieje z gospodarką, jak szybko rośnie inflacja. Żerujecie na zasobach zgromadzonych przez innych, ale to … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (6)