Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jakub Stasiak
Jakub Stasiak
|
aktualizacja

Susza w Polsce. Rząd zamierza zmniejszyć straty rolników

7
Podziel się:

Wystartowały rekompensaty z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) na lata 2014-2020. W terminie od 25 września 2019 r. do 22 listopada 2019 r. rolnicy mogą składać wnioski o dotację na nawadnianie gospodarstw rolnych. Inwestycja ma zapobiec stratom, jakie wywołać może susza.

Susza w Polsce generuje duże straty. Wdrożono program pomocowy dla rolników
Susza w Polsce generuje duże straty. Wdrożono program pomocowy dla rolników (Shutterstock.com, Condor 36)
bEJctuTF

Uruchomiony został nowy program pomocy z PROW 2014-2020. Od 25 września 2019 r. do 22 listopada 2019 r. rolnicy, którzy chcą zabezpieczyć swoje uprawy przed skutkami suszy, mogą składać wnioski o dotację na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa rolnego.

Zgodnie z zapowiedzią tegoroczne formy pomocy będą takie same jak w roku ubiegłym, będą to m.in. kredyty, pożyczki, prolongaty kredytów czy umorzenia składek KRUS.

W ubiegłym roku ARiMR wypłaciła rolnikom rekompensaty za szkody w uprawach spowodowane suszą w wysokości ponad 2 mld zł. Nowy rodzaj wsparcia ma natomiast służyć zapobieganiu tym stratom.

bEJctuTH

Obejrzyj: Ceny warzyw mocno w górę. Morawiecki pokazuje drugą stronę medalu

Susza w Polsce. Czym jest Program Rozwoju Obszarów Wiejskich?

"Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 (PROW 2014-2020) został opracowywany na podstawie przepisów Unii Europejskiej, w szczególności rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1305/2013 z dnia 17 grudnia 2013 r. w sprawie wsparcia rozwoju obszarów wiejskich przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW) i uchylającego rozporządzenie Rady (WE) nr 1698/2005 oraz aktów delegowanych i wykonawczych Komisji Europejskiej" - czytamy na stronie stronie gov.pl.

bEJctuTN

Zgodnie z przepisami UE, Program jest wkomponowany w całościowy system polityki rozwoju kraju, w szczególności poprzez mechanizm Umowy Partnerstwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJctuUi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(7)
wisus54
2 lata temu
Tylko nie rozumiem dlaczego tylko tyle? To nie można przed wyborami obiecać więcej? Tak jak emerytom 13 i 14 emeryturę. To i rekompensatę i w tym i w przyszłym roku.
Gosia
2 lata temu
Dopłacać komuś do prywatnego biznesu? Polska to bogaty kraj. Widziałam kiedyś,przy okazji jakiegoś kolejnego strajku rolników,o coś co im się należy,chłopa który darł się w kamerę "my żywim cały naród " Umknęło facetowi że cały naród robi całą resztę i jeszcze zrzuca się na pomoc dla wiecznie niezadowolonych rolników.
maciej mateja...
2 lata temu
a dedektyw sprawdzi czy napewno była susza u rolnika czy nie wyłudza
bEJctuUj
Sajlana
2 lata temu
Ciężko się ubezpieczyć..?
Rencistka
2 lata temu
A ja chce dopłatę za podwyżkę cen warzyw w sklepach, spowodowanych tegoroczna susza. Przeciez w zeszlym roku mialam prawie taka sama rente, a ceny byly znacznienizsze.