Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. TOS
|

Świetne wieści dla kierowców. Jeszcze przed świętami dostaną 50 km nowej ekspresówki

5
Podziel się:

Droga ekspresowa S7 doczekała się nowego odcinka. Od środy kierowcy mają do dyspozycji fragment od węzła Strzegowo Północ do okolic Pawłowa przed Płońskiem, a w czwartek dostaną kolejne kilometry. W sumie przed świętami drogowcy otworzą około 50 km wygodnej ekspresówki.

Świetne wieści dla kierowców. Jeszcze przed świętami dostaną 50 km nowej ekspresówki
Świetne wieści dla kierowców. Jeszcze przed świętami dostaną 50 km nowej ekspresówki (GDDKiA)

- W ciągu dwóch dni udostępnimy do ruchu ok. 50 km dwujezdniowego ciągu głównego drogi ekspresowej S7 na odcinku Napierki - Płońsk. Od środy kierowcy podróżują już dwujezdniową S7 od węzła Strzegowo Północ do okolic miejscowości Pawłowo przed Płońskiem. W czwartek ominą Mławę i nowym przebiegiem S7 dojadą do węzła Strzegowo Północ - zapowiada rzecznik olsztyńskiej GDDKiA Karol Głębocki.

Ruch po udostępnionych odcinkach odbywać się będzie według tymczasowej organizacji. Zakończenie wszystkich prac ma nastąpić przed wakacjami w przyszłym roku.

Możliwe utrudnienia w ruchu

Od środy kierowcy mają do dyspozycji dwie jezdnie od węzła Strzegowo Północ do okolic Pawłowa. Dalej na południe - na odcinku o długości ok. 7 km od Pawłowa do Cieciórek - korzystają z dróg zbiorczych. W tym miejscu, przy dużym natężeniu ruchu, należy się spodziewać potencjalnych utrudnień. Od tego miejsca do Płońska można dojechać nową jezdnią drogi ekspresowej.

Zobacz także: Obniżka akcyzy na paliwa. "Spadek cen będzie zauważalny przy dystrybutorach"

Między Napierkami a Mławą ruch będzie odbywał się częściowo po jednej, częściowo po dwóch jezdniach. Dalej do Strzegowa kierowcy dojadą dwujezdniową drogą ekspresową.

- W rezultacie kierowcy będą mieć do dyspozycji około 50 km nowej drogi w układzie dwujezdniowym, 14 km z ruchem po jednej jezdni oraz ok. 7 km drogami zbiorczymi - wyjaśnił Głębocki.

Ruch po udostępnionych obecnie odcinkach odbywać się będzie według tymczasowej organizacji. Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 80 km/h na odcinkach dwujezdniowych oraz 60 km/h na jednojezdniowych.

Finisz w 2022 roku

Udostępnienie kierowcom przed świętami dwujezdniowych fragmentów "siódemki" ma ułatwić podróż między Trójmiastem a Warszawą. Nie oznacza jednak zakończenia wszystkich prac. Terminy oddania drogi do użytku w pełnym zakresie przewidziane są na drugi kwartał 2022 roku.

Inwestycję obejmującą budowę 71 km drogi ekspresowej S7 podzielono na cztery odcinki realizacyjne: Napierki - Mława (ok. 14 km), Mława - Strzegowo (ok. 21,5 km), Strzegowo - Pieńki (ok. 22 km) oraz Pieńki - Płońsk (ok. 13,7 km). Jest ona realizowana w systemie Projektuj i buduj.

Prace budowlane na trzech odcinkach od Mławy do Płońska rozpoczęły się jesienią 2019 r., natomiast na odcinku Napierki - Mława wiosną 2020 r. Inwestycja obejmuje budowę drogi ekspresowej o przekroju dwujezdniowym wraz z budową dróg serwisowych, remontem wybranych dróg lokalnych, budową obiektów inżynierskich oraz urządzeń ochrony środowiska. Nawierzchnia drogi zostanie wykonana z betonu cementowego i będzie dostosowana do ciężkiego ruchu z obciążeniami 11,5 tony na oś. Łączny koszt inwestycji wynosi 1,6 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(5)
Kkk
2 lata temu
Kiedy wschodnia obwodnica Warszawy
Gosia
2 lata temu
ZA Donka z Soipotu nic się nie dało zrobić na czas, nawet ,,piniędzy,, REostowski nie miła dla dzieci bo w Zakopanem zakopane nie były.Były za to u Maroszka,Dampsa i innych oszustów i kolegów Donka z UG którzy przejmowali zakłady graficzne w Polsce (Szczecin,Bydgoszcz,Gdańsk,Zielona Góra,Rzeszów ,Kraków) ale nie gardzili zakładami mięsnymi m.in w Kościerzynie.
stan
2 lata temu
świetna wiadomość, brawo rząd.
mieszkaniec o...
2 lata temu
bardzo potrzebny odcinek, brawo otworzyli jak obiecali od dłuższego czasu, bedzie dużo bezpieczniej
Infrastruktur...
2 lata temu
To doskonała informacja. Zdecydowanie krótsza droga na Warmię i Mazury i nad Morze. Olsztyn bardzo mocno na tym skorzysta bo jest w połowie drogi między Warszawa a Gdańskiem i będzie miał drogę klasy S w obie strony a za kilka lat eSkę do Poznania (S5) i S16 na kraje nadbałtyckie i do ruskich. Kiedyś był nie po drodze a teraz Olsztyn staje się Strykowem Północy :)