Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Krzysztof Janoś
|
aktualizacja

Via Baltica. "Droga o oddziaływaniu europejskim". Rząd zapewnia, że prace idą zgodnie z planem

89
Podziel się:

Wiceminister infrastruktury Rafał Weber, ocenia, że budowa jednej z flagowych inwestycji PiS przebiega terminowo. Wykonawcom miała nie przeszkodzić nawet pandemia koronawirusa.

Gotowa trasa dowiezie kierowców przez Polskę, Litwę i Łotwę do Estonii. Na razie powstają jej fragmenty.
Gotowa trasa dowiezie kierowców przez Polskę, Litwę i Łotwę do Estonii. Na razie powstają jej fragmenty. (east news)

- Jesteśmy przekonani, że w kolejnych tygodniach i miesiącach nadal tak będzie, że będą powstawały setki, tysiące dróg właśnie po to, żeby rozwijać nie tylko regiony, ale też całą Polskę - ocenił Weber cytowany przez Polską Agencję Prasową.

Polityk wizytujący budowę jednego z odcinków ocenia, że już po powstaniu międzynarodowa trasa S61 Via Baltica będzie miała wpływ na rozwój gospodarczy województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Stwierdził również, że będzie miała też szersze, europejskie znaczenie.

Zobacz także: Wakacje w Polsce czy za granicą? Biura podróży reagują na sytuację

Politycy rządzącej partii już nie pierwszy raz zapewniają, że Via Baltica spowoduje dużo bardziej dynamiczny rozwój gospodarczy na Podlasiu, Warmii i Mazurach.

- Stąd decyzja rządu PiS, aby ulokować właśnie tutaj środki finansowe i zrealizować tę drogę - mówił PAP Weber.

Inwestycja nie powstaje jednak bez problemów. Dokładnie przed rokiem brakowało na odcinkach wykonawców, a robotnicy schodzili z dróg, nie było komu budować. Jak też informowaliśmy, w tym roku również okazało się, że jest problem z budową obwodnicy Łomży.

Kierowcy mieli ją dostać do użytku w 2020 r., ale najprawdopodobniej pojada nią dopiero w 2022 r. Ten odcinek stanowi ważny fragment drogi ekspresowej S61, a zarazem tego flagowego szlaku komunikacyjnego. Przypomnijmy, Via Baltica ma mieć 241 km, i powadzić do krajów nadbałtyckich.

Będzie fragmentem drogi międzynarodowej E67, częściowo będzie też zrealizowana jako droga ekspresowa z Warszawy do Tallinna w Estonii, biegnąca z Polski przez Litwę i Łotwę do Estonii.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(89)
wrr
2 lata temu
łoo, to Zdanowska Hanka z PełO 750 metrowy odcinek dwupasmowej jezdni budowała POnad 3 lata, więc o sso chodzi? to ile klilometrów Via Baltici PeO wraz z PSLem wybudowało, tak dla POrównania?
krzyhoo1
4 lata temu
Via Baltica będzie miała dla Podlasia takie samo znaczenie jak S8 dla Łódzkiego - uwolni mieszkańców od litewsko-estońsko-białoruskich tirów, a gospodarczo ŻADNEGO!!!. No bo niby jak? W dodatku zimą nie będzie ani kasy ani odpowiedzialnego za odśnieżanie dróg lokalnych, bo rejony dróg publicznych będą zajęte utrzymaniem przejezdności tych przecudnych eSek. Nie wierzycie - to zapraszam do miejscowości na trasie Sieradz-Zduńska Wola- Łask i porozmawiajcie sobie, decydenci i równie "rozumni" dziennikarze, z tymi, którzy dojeżdżają do pracy, z kurierami, a przede wszystkim z zaopatrzeniowcami harującymi pomiędzy sklepami, piekarniami i hurtowniami. Czy autostrady i eski są potrzebne? Oczywiście, ale najmniej mieszkańcom - ich interesuje jedynie wyprowadzenie ruchu ciężarówek poza miasta i wsie
Sany boy
4 lata temu
W 5 latach rządów PiSu w pomorskim wykończono trasę Gdańsk Elbląg a jesienią poprzedniego roku zaczęli budować kawałek S6 Gdynia Boże Pole alu już teraz wiadomo że tę trasę skończą 23 roku a nie ja jak planowano 21r.to wszystko co zrobiono przez 6 lat wokół Trójmiasta.Drogi w Gdyni to już porażka,drogi garbate, łata na łacie i wszech obecne korki.Brak jakikolwiek rozbudowa skrzyżowan bezkolizyjnych . PORAŻKA.
ja
4 lata temu
Żeby pieniądze zamiast do nierobów i tych, co pracują na czarno i nie płacą podatków trafiały do ludzi uczciwych i pracujących legalnie, należy zwiększyć kwotę wolną od podatku. Ci, co dają się przekupić rozdawnictwem chyba nie rozumieją, że żaden rząd nie ma własnych pieniędzy. Rozdawana kasa jest naszą wspólną kasą (która mogłaby pójść na utworzenie miejsc pracy, remonty dróg, poprawę bezpieczeństwa, darmowe przedszkola itp.) lub zaciągniętym długiem, który też my będziemy musieli oddać. Zapłacimy wszyscy. Właśnie trwa największy transfer majątku od ludzi zaradnych, pracowitych i kompetentnych do nieudolnych, leniwych i o niskich kwalifikacjach. Jako że jestem przedsiębiorczy i bez dzieci, nie mam złudzeń. Nic nie dostanę, a wręcz będą mnie łupić podatkami i coraz większym ZUSem. Ode mnie głównie zależy jak mi się wiedzie i jak będę żył na starość. Żaden polityk czy partia mi nie pomoże. Zobaczcie sobie ksiazke pt. Emreytura nie jest Ci potzerbna. Nawet przy ograniczonych zasobach rozsądne i systematyczne działania pozwalają zbudować dla siebie finansowe bezpieczeństwo, a nawet finansową wolność i zostawić coś dzieciom.
Robert
4 lata temu
roponuję wszędzie gdzie się da zadawać państwu z PIS kilka prostych pytań dotyczących ich osiągnięć z ostatnich lat. 1. W których więzieniach siedzi osądzona mafia VAT, wszak obiecali pozamykać? 2. O ile obniżono podatek VAT, obietnica wyborcza? 3. Gdzie są setki tysięcy imigrantów z pasożytami i chorobami, tym nas straszył ich wszechmocny guru? 4. O ile podniesiono kwotę wolną od podatku, obiecywał pan Duda? 5. Jaką pomoc otrzymali frankowicze? co sie nie da a ja wam mówię że się da - słowa pana Dudy. 6. Kto mieszka w 100 tysiącach mieszkań plus? 7. Kto jeździ milionem samochodów elektrycznych, zobowiązanie pana Morawieckiego? 8. Jak wysokie są reparacje wojenne z Niemiec? 9. Jakie wojska latają zakupiony helikopterami dla armii? 10. Kto oddycha czystym powietrzem i w jakiej miejscowości? 11. Dokąd pływają promy ze szczecińskiej stoczni, wszak zardzewiałe stępki już widzieliśmy? 12. Jak pokonano ASF? 13. O ile krótsze są kolejki do lekarzy? 14. Ile łóżek szpitalnych przybyło w Polsce? 15. O ile wzrosły emerytury i renty? 16. Jak zmalały kolejki w sądach i skróciły się czasy rozpraw? 17. Ilu Polaków wróciło z emigracji zarobkowej? 18. Ilu Polaków wyjechało na dobre z kraju? 19. Jak ochroniono środowisko? 20. Gdzie jest pół miliarda posadzonych drzew? 21. O ile mniej węgla sprowadzamy z Rosji? 22. O ile wzrósł udział energii odnawialnej w bilansie energetycznym Polski? 23. O ile mniej energii importuje Polska z Niemiec, Szwecji, Litwy? 24. Gdzie jest wrak Tupolewa, miał być zaraz po objęciu władzy przez PIS? 25. Gdzie jest narodowa zgoda i połączenie wszystkich Polaków - cały świat z was się śmieje - komuniści i złodzieje. ? 26. Gdzie jest broń, którą miano dozbroić nasz kraj? 27. O ilu pracowników zmniejszono zatrudnienie w ministerstwach i instytucjach centralnych. ? 29. Gdzie można przeczytać aneks do raportu WSI, kiedy rozliczone zostaną wydatki komisji Maciarewicza? 30. Kto jeździ po 100 obwodnicach polskich miast?
...
Następna strona