Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
CHE
|

Sylwester 2020. Jak będzie wyglądało świętowanie w dobie pandemii?

0
Podziel się:

Sylwester 2020 roku upłynie nam pod dyktando pandemii koronawirusa. Rząd opublikował wczoraj rozporządzenie określające restrykcje m.in. w kwestii przemieszczania się w okresie noworocznej celebracji. Co to oznacza w praktyce?

Sylwester 2020. Jak będzie wyglądało świętowanie w dobie pandemii?
Sylwester 2020. Jak będzie wyglądało świętowanie w dobie pandemii? (Pexels, Pexels)
bECGMPsR

Sylwester 2020. Świętowanie czasu pandemii

To będzie Sylwester inny niż wszystkie. W poniedziałek późnym wieczorem rząd opublikował rozporządzenie dot. nowych obostrzeń. Przepisy określają kwestię całkowitego zamknięcia hoteli czy siłowni oraz zakazu przemieszczania się w noc sylwestrową, od którego są tylko dwa wyjątki.

Zobacz także: Sylwester w hotelu opłacony, co z pieniędzmi? Wiceminister: liczę na odpowiedzialność i dorosłość
bECGMPsT

Bez poważnego powodu w Sylwestra z miasta do miasta przejechać nie będzie można. Rząd zdecydował się na zakaz przemieszczania się. Choć właściwie mowa tu o "zaleceniu", bowiem dla służb byłoby trudne do zweryfikowania, czy powód podawany przez podróżujących jest wiarygodny.

Sylwester 2020. Czas izolacji

Szef KPRM Michał Dworczyk stwierdził przed paroma dniami, że rozumie jak bardzo te obostrzenia są uciążliwe dla wielu osób. Zaznaczył jednak, że teraz, w ostatnim etapie przed rozpoczęciem szczepień, trzeba się zmobilizować i ich przestrzegać, by móc wrócić do normalności.

bECGMPsZ

Przypomnijmy, że już od 28 grudnia br. do 17 stycznia 2021 r. obiekty hotelarskie generalnie pozostaną zamknięte, wyjątkiem będą np. wyjazdy służbowe, które trzeba będzie odpowiednio udokumentować - wynika z opublikowanego w poniedziałek rozporządzenia rządu. Nadal nieczynne będą też dyskoteki, baseny i siłownie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECGMPtu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)