Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Paweł Orlikowski
Paweł Orlikowski
|

Zakaz przemieszczania się w Sylwestra

343
Podziel się

Bez poważnego powodu w Sylwestra z miasta do miasta przejechać nie będzie można. Rząd zdecydował się na zakaz przemieszczania się. Choć właściwie mowa tu o "zaleceniu", bowiem dla służb byłoby trudne do zweryfikowania, czy powód podawany przez podróżujących jest wiarygodny.

Zakaz przemieszczania się w Sylwestra
Sylwester z zakazem przemieszczania się (Getty Images)
bDJByKrV

Szczepionka przeciw COVID-19 tuż za rogiem, jednak szczepić można jedynie zdrowe osoby. Dlatego też rząd zdecydował się na wprowadzenie szeregu nowych restrykcji, w tym m.in. zalecenia o nieprzemieszczaniu się między miastami w Sylwestra.

Informację o zakazie przemieszczania się jako pierwsza podała Wirtualna Polska. Imprezę sylwestrową będzie można zorganizować w kameralnym gronie do 5 osób, najlepiej w gronie rodzinnym. Ma to zapobiec dalszej transmisji koronawirusa.

bDJByKrX

- Nie będzie można poruszać się z miasta do miasta. To ograniczenie będzie obowiązywało od godz. 19:00 dnia 31 grudnia do godz. 06:00 dnia 1 stycznia - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Wcześniej omyłko wskazał godz. 21 jako początek obowiązywania zakazu.

Zobacz także: Pandemia to najgorsze, co mogło się przytrafić. "Teraz to tylko żeby przeżyć"

- Wygrać tę walkę możemy tylko razem. Każdy kto będzie się wyłamywał z tych regulacji, bierze na siebie ogromną odpowiedzalność za zdrowie nie tylko swoje, ale i bliskich oraz osób ze swojego otoczenia - dodał.

bDJByKsd

- Mam nadzieję, że ta narodowa kwarantanna przygotuje nas do programu szczepień - podkreślił Niedzielski.

Zakaz, nakaz, zalecenie?

Rząd stara się ograniczyć wzrost zakażeń koronawirusem i nie dopuścić do trzeciej fali epidemii w Polsce. Jednak egzekwowanie zakazu przemieszczania się byłoby niezwykle trudne do przeprowadzenia. Dlatego też w tym przypadku mowa bardziej o zaleceniu niż zakazie poruszania się między miastami, czy nakazie pozostania w domach.

bDJByKse

Co innego, jak policja natrafi na kilka, kilkanaście aut zaparkowanych pod domem podczas sylwestrowej nocy. Wtedy na pewno spotka się to z interwencją służb.

Niemniej, za złamanie zakazy grozi mandat - ten policyjny to maksymalnie 500 zł. Gorzej jeśli wobec łamiącego przepis zostanie skierowany wniosek do sanepidu, wtedy kara może wzrosnąć do nawet 30 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJByKsy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(343)
Hawky
3 miesiące temu
A czy w przypadku toruńskiej imprezy zakaz nie obowiazywał, jakieś żarty chyba
Qwerty
3 miesiące temu
Nie maja prawa wejsc do mieszkania bez nakazu wiec wysyłac ich na drzewo.
ballantines
3 miesiące temu
A tak Jaruzela wyklinaliscie ;-) a tu prosze, macie wolnosc na okolo ;-) Warto bylo , co ?
bDJByKsz
Wojt
3 miesiące temu
Walcie się że swoimi zaleceniami
Mama
3 miesiące temu
Ok. Mogę spędzić sylwestrową noc w domu z bliskimi ,nie widzę problemu. Ale problem pojawia się jeśli chodzi o ferie . Dzieci od dwóch miesięcy siedzą w domu przed komputerami ,lekcje trwają do 15 ,a później odrabiają zadania ,robią prezentacje wysyłają zadania . Czyli kolejne kilka godzin nad lekcjami ,nie mają czasu nawet na chwilę wyjść bo do 16 nie mogą a później jest już ciemno. Teraz rząd zabiera dzieciom ferie ,po co je w ogóle robić jak i tak mają siedzieć w domach do 16. Czy to jest zdrowe dla młodych organizmów ? Ok,może się nie zarażą koronawirusem ,ale otporności przez to nie złapią i tylko depresji się nabawią bo to nie jest normalne żeby dzieci i młodzież zamykano w domu bez możliwości kontaktu z rówieśnikami
...
Następna strona