Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|

Syn byłego polityka i była redaktorka modowa w zarządzie spółki związanej z NCBiR. Mają 250 mln zł w budżecie

7
Podziel się:

Syn byłego działacza Porozumienia Adam Iwan i była redaktor naczelna magazynu modowego Anna Jurgaś są w zarządzie spółki Akces NCBiR. Decyzję o tym podjął w lutym były prezes NCBiR tuż przed swoim odwołaniem. Spółka, w której zasiadają wspomniane osoby, ma do rozdysponowania 250 mln zł – relacjonuje tvn24.pl.

Syn byłego polityka i była redaktorka modowa w zarządzie spółki związanej z NCBiR. Mają 250 mln zł w budżecie
Jedna z siedzib NCBiR w Warszawie (Agencja Wyborcza.pl, Jacek Marczewski)

O sprawie informuje tvn24.pl i podaje, że podstawowym celem działania Akces NCBiR jest wsparcie w komercjalizacji projektów "opartych o innowacyjne wyniki prac badawczych" – wynika z jej strony internetowej. Na ten cel podmiot ma w budżecie 250 mln zł. Spółka została założona na początku 2022 r. i wtedy siedzibę miała w Warszawie (obecnie ma ją w Radomiu).

Syn byłego działacza Porozumienia w zarządzie

Portal tvn24.pl dotarł do dokumentu, z którego wynika, że Paweł Kuch w ostatnim dniu urzędowania na stanowisku dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju powołał zarząd spółki Akces NCBiR. Jej prezesem został Adam Iwan, a wiceprezeską – Anna Jurgaś.

Adam Iwan to syn Stanisława Iwana, byłego senatora Platformy Obywatelskiej, a następnie działacza Porozumienia Jarosława Gowina i wiceprezesa Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 15.05 Program Money.pl | Gospodarcze skutki programu 800 plus będą szerokie

W sierpniu 2021 r., gdy doszło do rozłamu w Zjednoczonej Prawicy i Jarosław Gowin został wyrzucony z rządu, Stanisław Iwan był jednym z kilku działaczy, którzy ogłosili, że opuszczają Porozumienie. Polityk dodał wtedy, że rozważa wstąpienie do Republikanów Adama Bielana. W rozmowie z portalem tvn24.pl jednak zapewnił, że nie ma już związku z polityką i zaprzeczył, by pomógł synowi znaleźć pracę w państwowej spółce.

Jestem osobą prywatną, proszę się specjalnie nie interesować – powiedział Stanisław Iwan.

Z Krajowego Rejestru Sądowego wynika, że w latach 2019-2020 Adam Iwan zasiadał w zarządzie spółki państwowej Energa Operator. Od sierpnia do października 2022 r. natomiast był w radzie nadzorczej firmy Teofilów (spółka z udziałem Skarbu Państwa) produkującej tekstylia.

Była dziennikarka modowa też w zarządzie

Drugą osobą w zarządzie jest Anna Jurgaś, która o sobie pisze, że jest "ekspertką mody". "Kim jestem? Z wykształcenia dziennikarka, absolwentka Biznes AI, obecnie studentka kierunku Coaching Profesjonalny" – widnieje na jej koncie Facebooku. Więcej informacji znaleźć można na stronie Instytutu Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska (jednostka Uczelni Łazarskiego).

Ekspertka mody, co-founderka Stylespot.pl. Ma 25-letnie doświadczenia w branży modowej, przez 9 lat była redaktor naczelna magazynu Glamour. Założyła platformę oferującą nowoczesną, zindywidualizowaną usługę stylistyczną Stylyspot.pl, ponieważ wierzy w ideę zrównoważonej mody opartej na samoświadomości i eksperckim doradztwie – cytuje notatkę tvn24.pl przy zachowaniu pisowni oryginalnej.

Z Anną Jurgaś dziennikarzowi udało się skontaktować telefonicznie. Nie chciała jednak odpowiedzieć na jego pytania dotyczące pracy w spółce Akces NCBiR.

Stanowisko dwóch członków zarządu Akcesu NCBiR

Prezes i wiceprezeska zdecydowali się wydać wspólne odpowiedzi na pytania dziennikarza w tej sprawie. Zapewnili, że postępowania rekrutacyjne i konkursy były "transparentne, publiczne i otwarte dla każdego, kto spełnia kryteria".

Rada Nadzorcza naszej spółki wybrała, w otwartym postępowaniu konkursowym, na członków zarządu osoby, które nie tylko spełniają wszystkie te wymagania, ale również te, które jej zdaniem gwarantowały realizację zadań postawionych przed naszą organizacją – napisali we wspólnej odpowiedzi na pytania tvn24.pl Anna Jurgaś i Adam Iwan.

Zapewnili też, że działają od wielu lat w biznesie i przyczynili się do rozwoju spółki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(7)
Uti
4 miesiące temu
Idą wybory,co na to Jarek? Miał likwidować tłuste koty? Przecież kolejna spółka nie kradnie publicznych pieniędzy!!!
Wir
4 miesiące temu
Bielan i ferajna .
jerremy
4 miesiące temu
te rekrutacje wyglądają tak podam przykład w firmie telekomunikacyjne dyrektor po jakiejś politologii chyba kurs kierownik podobnie a inżynier szarym pracownikiem wszyscy opcz inżyniera spadli z nieba
Ola
4 miesiące temu
Nie znam takiego polityka.ciemnota pisze .
Bet222
4 miesiące temu
Bravo, w końcu okazało się, że do Spółek obecny rząd zatrudnia także osoby z Platformy Obywatelskiej. I tak powinno być. Urazy na bok liczą się umiejętności. A trolle winny czytać artykuły od deski do deski.