Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Michał Krawiel
|

Syndyk oddaje pieniądze wierzycielom Amber Gold. Nie wszyscy doczekali sprawiedliwości

45
Podziel się:

Poszkodowani w aferze w Amber Gold otrzymali już pond 60 mln złotych od syndyka. Niestety kilkaset osób nie doczekało się sprawiedliwości i zmarło przed odzyskaniem straconych pieniędzy.

Syndyk oddaje pieniądze wierzycielom Amber Gold. Nie wszyscy doczekali sprawiedliwości
Amber Gold to ogromna afera finansowa (Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0, Patryk Matyjaszczyk)

Oszukani w aferze Amber Gold odzyskali już około 65,6 mln zł z przeznaczonych dla wierzycieli 67,5 mln zł.- Procedura wypłat środków na rzecz wierzycieli Amber Gold jest na etapie końcowym — poinformował syndyk masy upadłościowej spółki Józef Dębiński.

- Jednocześnie podkreślić należy, iż podstawową zasadą jest dokonywanie wypłat na rachunki bankowe wskazane przez wierzycieli w formie przelewów. W kilku wyjątkowych przypadkach, po uprzednim ustaleniu terminu, dokonano na rzecz wierzycieli wypłat gotówkowych bezpośrednio w Banku Spółdzielczym w Starogardzie Gdańskim — powiedział PAP Józef Dębiński. Niestety nie wszyscy doczekali się sprawiedliwości. Według informacji syndyka zmarło 200-300 wierzycieli. W takim wypadku w większości przypadków udało się wypłacić środki na rzecz spadkobierców zmarłych wierzycieli Amber Gold.

Procedura wypłaty środków na rzecz wierzycieli polega na dokonaniu przelewu na wskazany przez niego rachunek bankowy. W przypadku zmiany konta, syndyk podejmuje działania w celu kontaktu i zmiany numeru konta. W trakcie pierwszych prób przelania pieniędzy wróciło 2455 przelewów, na łączną kwotę 11.567.275,47 zł

Zobacz także: Opłata reprograficzna. Branża podsuwa pomysł, rząd nie słucha

Osoby poszkodowane przez spółkę Amber Gold mogą zgłaszać się do syndyka, by podać aktualny numer konta bankowego pod nr. tel. 795 074 423 lub 881 525 479, mailowo: biuro@ambergold.com.pl lub listownie - Syndyk Amber Gold, 80-126 Gdańsk, ul. Lema 10/57

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(45)
Prawnik
rok temu
Dziwię się że Syndyk nie zna procedury spadkowej , przekazuje się pieniądze do depozytu sądowego , celem ustalenia sprawy spadkowej po zmarłym , Sąd ustali wierzycieli
Kaja 1
rok temu
Jesli osoba poszkodowana- oszukana nie zyje to zyje jej rodzina ktorej powinno sie wyplacic te pieniadze poniewaz gdyby sytuacja byla odwrotna to rodzina bylaby pociagnieta do odpowiedzialnosci .
anna
rok temu
To jest jeden z szerokiego asortymentu sposobów wyłudzania od Państwa, funduszy na upadłość lub przejmowanie upadłych banków. Art Bi , było próbą wersji prywatnej na małą skalę, lecz uruchomiło czujność lobby, że powstała konkurencja. Lobby zrobi to samo, ale jest nietykalne !, a jeśli, to za olbrzymie pieniądze. Tak niektóre nacje żerują od czasów Chrystusa, kiedy to pozyskali srebrniki z jego sprzedaży, i zainwestowali w fundusz założycielski i weszli w spółkę z diabłem, i to trwa nadal.
Znowu
rok temu
literówki POND. Czytajcie artykuł zanim opublikujecie !
Popowski komo...
rok temu
Syndyk oddaje pieniądze wierzycielom Amber Gold. Nie na taki ochłap liczyłem. Wałęsa nadal oczekuje wypłaty w złocie.
...
Następna strona