Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

System śledzenia paczek papierosów działa. Tylko zarejestrowani mogą swobodnie handlować

97 proc. punktów sprzedających papierosy czy inne wyroby tytoniowe w Polsce zarejestrowało się w systemie śledzenia wyrobów tytoniowych Track&Trace – wynika z danych Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Od 20 maja obwiązują unijne przepisy dotyczące handlu wyrobami tytoniowymi. (Fot: Mikolaj Zacharow/REPORTER)

Od 20 maja obwiązują unijne przepisy dotyczące handlu wyrobami tytoniowymi. Każda paczka papierosów wprowadzana do obrotu na terenie Unii Europejskiej - czy to przez producenta, czy też importera - musi być zarejestrowana w systemie. Dotyczy to zarówno hurtowni, jak i sklepów.

Specjalny system systemu ma wyeliminować z obrotu nielegalne wyroby tytoniowe. Track&Trace pozwoli bowiem skarbówce śledzić drogę wyrobów tytoniowych od producenta do sprzedawcy.

Tylko firmy zarejestrowane w systemie mogą od poniedziałku swobodnie handlować papierosami.

Według danych Polskiej Izby Handlu takich podmiotów jest około 100 tysięcy. Z informacji, jakie przekazała PWPW, wynika, że do 20 maja zarejestrowało się 97 proc. punktów działających w Polsce.

Obejrzyj: Może zabraknąć papierosów w sklepach:

System zadziałał bez zakłóceń, podała Polska Wytwórcnia Papierów Wartościowych. "Przygotowanie i uruchomienie systemu ID ISSUER przez #PWPW zakończyło się sukcesem. Świadczy o tym nie tylko sprawne działanie systemu i skala rejestracji, ale także fakt, że otrzymaliśmy prośby, by zaimplementować to rozwiązanie w innych krajach UE" - poinformowała PWPW.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-05-2019

OlafKasa na leczenie palaczy z konsekwencji ich głupoty musi być, po to są podatki zawarte w cenie paczki fajek. Nie będą palić ukraińskich petów a potem … Czytaj całość

20-05-2019

debetPaństwo nie lubi konkurencji i egzekwuje to środkami przymusu.

20-05-2019

OlafKasa na leczenie palaczy z konsekwencji ich głupoty musi być, po to są podatki zawarte w cenie paczki fajek. Nie będą palić ukraińskich petów a potem … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (111)