Notowania

podatki
16.02.2019 07:54

System Twój e-pit padł. Problemy z logowaniem do rządowego serwisu

Strona epit.podatki.gov.pl nie odpowiada - taki widok czekał w piątek rano na podatników, chcących zobaczyć swoje rozliczenie. Usterkę na szczęście szybko udało się naprawić. Po godz. 10 strona ponownie zaczęła działać.

Podziel się
Dodaj komentarz
(e-pit)
Uruchomiony w nocy system, rano już sprawiał problemy. (Fot: e-pit)

Rządowa strona do rozliczania podatków PIT nie odpowiada. Elektroniczny system Krajowej Administracji Skarbowej wystartował w piątek tuż po północy. Rano jednak się zawiesił. Błędy sygnalizował serwer, kłopoty pojawiły się również z czasem wczytywania strony. Do godziny 10 wciąż nie można się było połączyć ze stroną.

(e-pit)
(Fot: e-pit)

Ministerstwo finansów udostępniło Polakom około 20 mln wstępnie wypełnionych deklaracji podatkowych. W teorii miało wystarczyć kilka kliknięć, aby złożyć zeznanie nie wychodząc z domu. Praktyka pokazała, że to nie takie proste. Miejmy jednak nadzieję, że to tylko przejściowe problemy, bo system faktycznie ułatwia rozliczenie z fiskusem.

Podczas konferencji prasowej urzędnicy MF prezentowali, jak dokładnie rozliczać się przy pomocy e-PITu. Zalogowanie przy pomocy numeru PESEL, kwoty przychodu z poprzedniego rozliczenia oraz przychodu za 2018 z jakiegokolwiek PIT-u od pracodawcy, dodanie ulg oraz sprawdzenie danych zajęło 4 minuty. W nocy z czwartku na piątek sprawdzaliśmy, jak działa system i z powodzeniem udało się nam sprawnie rozliczyć.

(e-pit)
(Fot: e-pit)

W piątek rano, kiedy większa liczba podatników zdecydowała się skorzystać z nowej dogodności w rozliczaniu PIT, najprawdopodobniej nie wytrzymały rządowe serwery.

(epodatki)
(Fot: e-pit)

Na razie e-pit przeznaczony jest dla osób, które pracują na etacie, umowie o dzieło lub zlecenie. Dodatkowo z usługi skorzystają też osoby, które grają na giełdzie. Firmy w tym roku wcześniej i w formie elektronicznej przekazały do urzędów skarbowych nasze PIT-y - miały na to czas do końca stycznia. W formie papierowej na wszelki wypadek muszą wysłać je do nas do końca lutego.

Resort prosi o wyrozumiałość

- Prosimy o wyrozumiałość. Weryfikujemy, co się dzieje. Zainteresowanie usługą "Twój e-PIT" jest duże - mówił w programie "Money. To się liczy" Przemysław Koch, pełnomocnik ds. informatyzacji Ministerstwa Finansów.

Masz newsa? A może problemy z rozliczeniem PIT? Napisz do nas przez dziejesie.wp.pl.

Tagi: podatki, e-pit, pit, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-02-2019

wojt1Jak się ma takich vice-ministrów od cyfryzacji to nic dziwnego. Sami specjaliści

15-02-2019

JaA zapewne kosztował dobre pieniądze...Polska...jak zawsze góra...;)

15-02-2019

###To ciężar gatunkowy naszych zarobków

Rozwiń komentarze (390)