Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
TOS
|

Szczepienia na koronawirusa. Kosiniak-Kamysz wychodzi z pomysłem

10
Podziel się

Dzień wolny od pracy na zaszczepienie się przeciw koronawirusowi? Tak proponuje Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL. Zdaniem szefa ludowców ma to przyspieszyć powracanie do normalności w naszym kraju.

Szczepienia na koronawirusa. Kosiniak-Kamysz wychodzi z pomysłem
Szczepienia na koronawirusa. Kosiniak-Kamysz wychodzi z pomysłem (Wikimedia Commons)
bDYmUkid

"Wprowadźmy dzień wolny od pracy za szczepienie przeciw COVID-19! Pomóżmy pracownikom skorzystać z tej możliwości bez utraty urlopu wypoczynkowego. Im więcej z nas się zaszczepi, tym szybciej gospodarka i całe nasze życie wróci do normalności" - napisał na Twitterze Władysław Kosiniak-Kamysz.

Czy PSL wyjdzie z inicjatywą ustawodawczą, która dałaby pracownikom taką możliwość? Takie pytanie padło pod tweetem lidera ludowców. Na razie nie ustosunkował się on do niego.

Przypomnijmy, zgodnie z rządowym programem szczepień od 22 kwietnia rejestrować się na szczepienie może rocznik 1971. Z każdym następnym dniem umożliwione to będzie kolejnemu rocznikowi. Od poniedziałku 26 kwietnia rząd przyspieszy i każdego dnia będziemy rozpoczynali rejestrację dwóch roczników. Od 7 maja rejestracja będzie obejmować po trzy roczniki.

bDYmUkif
Zobacz także: Szczepienia kluczowe dla powrotu do normalności. Firmy gotowe

28 kwietnia odbędzie się rejestracja osób w wieku 30-39 lat, które wypełniły formularz chęci zaszczepienia się dostępny w pierwszym kwartale tego roku na rządowej stronie. To grupa ponad 400 tys. osób. 4 maja z tego przywileju będą mogły skorzystać także osoby w wieku 18-29 lat, które już między styczniem a marcem zadeklarowały chęć przyjęcia szczepionki. Do 9 maja każdy, kto skończył 18 lat, otrzyma e-skierowanie.

bDYmUkil

Rząd przymierza się też do startu programu szczepień w firmach. - Liczymy, że akcja szczepień w zakładach pracy ruszy od połowy maja - mówił w ubiegłym tygodniu minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

Akcja szczepień w zakładach pracy ma być szeroka i w pełni dostępna. Nie będzie ograniczeń rocznikowych. - Wszyscy pracownicy będą mogli się zaszczepić. To dla nas bardzo ważne. Szczepienia będą powszechne - mówił Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYmUkiG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(10)
trociniak
2 tyg. temu
tygrysku załóż firmę i rozdawaj wolne dni pracownikom,
haha
2 tyg. temu
Proponuję dzień wolny na wizytę u psychiatry .
kitkit
2 tyg. temu
oni nic nie robią za darmo
bDYmUkiH
Kolejarz
2 tyg. temu
W mojej spółce już od dawna jest dzień wolny na szczepienie
niezdecydowan...
2 tyg. temu
I STO ZŁOTY DLA ZACHĘTY DLA NIEZDECYDOWANYCH.