Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Szczepienia przeciw COVID-19. Minister finansów zapewnia, że pieniądze są

14
Podziel się

Między 5 a 10 mld zł mają kosztować nas szczepionki przeciw koronawirusowi. To środki zaoszczędzone w administracji mają być przeznaczone na zakup szczepionki - mówi minister Tadeusz Kościński.

Szczepienia przeciw COVID-19. Minister finansów zapewnia, że pieniądze są
Szczepionki na COVID-19 mają być dostępne w lutym (Pexels)
bDzKWPAR

Zakup szczepionek przeciw SARS-CoV-2 to bardzo wysoki koszt dla Polski, przyznał w środę podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Polska podpisała umowy na 45 mln dawek szczepionki przeciw COVID-19 z trzema firmami farmaceutycznymi: Pfizer BioNTech, Johnson&Johnson i AstraZeneca.

Premier poinformował, że koszt ich zakupu to 5 - 10 mld zł. Dodał jednak, że stać nas na to. - Dokonaliśmy odpowiednich zmian w budżecie - podkreślił premier.

bDzKWPAT

Pytany na antenie Polskiego Radia24, w których obszarach poczyniono oszczędności w budżecie, minister finansów odparł, że środki zbierane są z różnych miejsc oszczędności, m.in. w budżetach jednostek , które nie są wykorzystywane do wynagrodzeń.

- Mamy wystarczająco pieniędzy w finansach publicznych, żeby zapłacić za cały projekt szczepień - zapewnił.

Zobacz także: Szczepionka na covid. Kiedy i za ile? Minister odpowiada

Chodzi o oszczędności w obrębie administracji rządowej, związane m.in. z pracą zdalną. - To, co zostało, ma być zablokowane, żeby wróciło do budżetu państwa, żeby pieniądze nie leżały na rachunkach i żeby "nie kusiło", żeby je rozdawać w tych trudnych czasach w nagrodach - zaznaczył.

bDzKWPAZ
bDzKWPBu
Źródło:
KOMENTARZE
(14)
3,14
2 miesiące temu
I po co ten koszt? Kto chce, kupi sobie, tak jak szczepionkę na grypę. A pieniądze zainwestować z naszą służbę zdrowia.
Groch.
2 miesiące temu
Jak kupisz na moje konto to podam cię do sądu za niegospodarność bo ja szczepionki nie biorę .
ona
2 miesiące temu
Nikt normalny nie chce tych szczepionek ale widać interes kwtnie.
bDzKWPBv
Jarek
2 miesiące temu
To nie są zaoszczędzone pieniądze tylko zabrane pracownikom, którzy pracowali sumiennie za innych, to są pieniądze zabrane dzieciom najgorzej opłacanych pracowników budżetówki, którzy nie palą opon jak górnicy, wstyd
Jadzia z męże...
2 miesiące temu
Trzeba wydrukowac te wszystkie oświadczenia , bo kiedys znikną, mianowicie kiedy? -Otóż problem jest!!!. Jest w tym: a jeśli prawdą jest ,że to, co oni proponują to wywoluje autyzm, migreny, zaniki pamięci i sto innych, to kto zapłaci za odszkodowanie? Premier z majatku żony?