Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|

Szczepionka na grypę. Prywatna klinika chce za nią 400 złotych

41
Podziel się

Choć urzędowa cena nieznacznie przekracza 45 złotych, to jedna z prywatnych klinik chce za szczepionkę na grypę aż... 400 złotych. Interwencję już zapowiada Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie.

Szczepionka na grypę. Prywatna klinika chce za nią 400 złotych
Brak szczepionek oznacza, że niektórzy będą na nich chcieli zrobić interes (Pixabay)
bDAvaOZN

Historię opisuje TOK FM. Nie podaje jednak nazwy kliniki, która proponuje szczepienie z prawie 10-krotną "przebitką".

Chodzi o preparat Vaxigrip Tetra, która według cennika powinna kosztować 45,76 zł. To jedna z trzech szczepionek, reglamentowanych obecnie przez Ministerstwo Zdrowia. Pozostałe dwie to Fluarix Tetra i Influvac Tetra.

Apteka nie może wydać dorosłemu pacjentowi więcej szczepionek niż jednej na pół roku. W przypadku dzieci można liczyć na dwie dawki przez 180 dni.

bDAvaOZP
Zobacz także: Koronawirus a praca zdalna. Eksperci ostrzegają

- Szczepionka na grypę w dobie pandemii stała się towarem niemalże luksusowym i przedmiotem cenowych spekulacji - to oburzające, ale pokazujące też skalę potrzeb. Mam nadzieję na szybką reakcję MZ i dostarczenie szczepionek dla wszystkich chętnych, a tę konkretną sprawę będziemy analizować pod kątem etyki zawodowej lekarzy - powiedział w TOK FM Łukasz Jankowski, szef Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie.

bDAvaOZV

Problem ze szczepionkami pojawił się już kilka tygodni temu. Wraz z rozpoczęciem sezonu grypowego w aptekach zaczęło brakować preparatów. Dziś zdobycie ich wręcz graniczy z cudem.

- Rzeczywiście jest bardzo duże zainteresowanie. Jednak szczepionki, to nie są bułki, tego się nie tworzy z dnia na dzień. To proces który trwa wiele miesięcy i na początku tego roku zaczęto produkcję, jak jeszcze nie było pandemii - mówił niedawno w money.pl farmaceuta Krzysztof Góra, ekspert Fundacji Republikańskiej ds. ochrony zdrowia.

bDAvaPaq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(41)
marek237
4 miesiące temu
Wspaniały dziś już ex minister zdrowia, który nie potrafił zadbać, by Polacy mgli spokojnie zaszczepić sie przeciw grypie zamawiając w odpowiednim czasie i ilości szczepionki...Smutne jest, że pryska na naszych oczach mit o superministrze, który się wirusowi nie kłaniał...Jestem przekonany, że Pan Szumowski z rodziną jest już dawno zaszczepiony i śmieje się z maluczkich marzących o" bezpiecznej" grypie, co zapewnić miała szczepionka...Drański kraj. Rząd się sam wyżywi, rząd się sam zaszczepi, a co z resztą tłumu Polaków ? I mimo to wszystko, nadal maluczccy wierzą PISowi, który kupił ich "wierność" za masę nieswoich pieniędzy! Drodzy pobratymcy, gdzie macie oczy i rozum ? Czy te cholerne złotówki razem z "dobrobytem" zapewniają także ślepotę i marskość szarych komórek ?
spekulant
4 miesiące temu
To się nazywa spekulacja i na to są paragrafy! 50 lat temu w Polsce, właściciel tej kliniki by wisiał, oczywiście powieszony przez władze.
llllll
4 miesiące temu
no i niech mi ktoś jeszcze powie, że covid to nie jest biznes.
bDAvaPar
dm
4 miesiące temu
A gdzie CBA ?
Pusher
4 miesiące temu
Prawdopodobnie klinika zakupiła szczepionki od MZ. Pośredniczył instruktor...
...
Następna strona