Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Agnieszka Kopacz-Domańska
Agnieszka Kopacz-Domańska
|
aktualizacja

Szczepionka przeciwko koronawirusowi. "W marcu-kwietniu będzie dostępna dla Polaków"

- Prace nad szczepionką trwają od pewnego czasu. Została utworzona specjalna grupa zakupowa, która prowadzi rozmowy z różnymi dostawcami. Jeden z nich zakomunikował, że szczepionka będzie dostępna pod koniec grudnia. Polacy również będą mogli z niej skorzystać. Jesteśmy krajem, który zajmie pierwszą kolejność w grupie zakupowej. Ma być przygotowane blisko 300 mln szczepionek, a my mamy pierwszeństwo wedle parytetu ludności. Będziemy mieli dostęp do ilości szczepionek, które zabezpieczą interesy Polski. W okolicach marca-kwietnia można spodziewać się, że ta szczepionka będzie dostępna – mówił w programie "Newsroom" minister zdrowia Adam Niedzielski.

KOMENTARZE
(478)
Cynik
4 lata temu
Szczepić się trzeba co 4 miesiące, nie co rok!
XXX
4 lata temu
Ci co się nie zaszczepią to powinni za swoje leczenie płacić.
ewa
4 lata temu
ha, ha. Przypomnijcie sobie jak Kopacz uratowała nas przed zakupem nieprzetestowanych szczepionek przeciwko grypie. Jaka była na nią nagonka, a później okazało się, że nastolatkowie zapadali po niej na narkolepsję!!!!!! I byłą rozpacz tam gdzie je kupiono, bo to nie były pojedyncze przypadki. Taki malutki efekt uboczny.... Odszkodowań żadnych, bo firma farmaceutyczna zaznaczyła, że szczepionka jest nadal w fazie badań..... Nikt Kopaczowej za to nie podziękował. Zakup tej szczepionki jest równie durny, bo testy trwają 4-6 lat, a tu proszę cyk i już. Poczekam te kilka lat i zobaczę jakie ma efekty uboczne. Nie pójdę jako szczur laboratoryjny.
Zbyś
4 lata temu
Już kolesie kupili respiratory i maseczki, teraz będą kupować szczepionkę... Hłe, hłe, hłe. Tak się śpieszą do następnego przekrętu!!!
niech się szc...
4 lata temu
lekarze i nas zaczną leczyć --zbiegi robić ---a nie opierdzielając się
...
Następna strona