Notowania

Szczyt UE. Merkel za uzależnieniem wypłacania unijnych pieniędzy od praworządności

Angela Merkel opowiada się za uzależnieniem wypłacania środków unijnych od przestrzegania praworządności. "Członkostwo w Unii Europejskiej wiąże się z odpowiedzialnością".

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Szczyt w Brukseli. Merkel za powiązaniem praworządności z finansowaniem z UE

Jednym z tematów poruszanych na rozpoczynającym się w czwartek w Brukseli szczycie są wieloletnie ramy finansowe UE. Kanclerz Niemiec Angela Merkel opowiedziała się za uzależnieniem wypłacania środków unijnych od przestrzegania praworządności. - Członkostwo w Unii Europejskiej wiąże się z odpowiedzialnością - oznajmiła cytowana przez PAP. - Zaproponowane przez Komisję Europejską powiązanie praworządności z finansami UE jest dla nas najwyższym priorytetem - dodała.

Z kolei w sprawie ochrony klimatu zaznaczyła, że podejmując działania w tej sferze, Unia powinna uwzględniać specyfikę takich krajów jak Polska, które sporą część energii pozyskują z węgla.

Mówiąc o brexicie, Angela Merkel zapewniła, że UE nie dopuści, żeby w Irlandii znów rozgorzała nienawiść i przemoc. Zastrzegła też, że mimo wyjścia Zjednoczonego Królestwa ze wspólnoty jej rząd będzie się starał o zachowanie partnerskich relacji z Londynem.

Merkel poinformowała też, że relacje z Chinami będą kluczowym zagadnieniem niemieckiej prezydencji w Radzie UE. - Relacje UE-Chiny będą punktem ciężkości naszej prezydencji w drugiej połowie 2020 roku. Dziś nie mamy żadnej spójnej polityki Unii Europejskiej wobec Chin. Nie jest to dobre dla UE - powiedziała.

Obejrzyj: Pieniądze z UE przejdą koło nosa? "Wszystko w naszych rekach"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-10-2019

Ha..ha..ha.... Ale heca.Złodziej krzyczy: łapać złodzieja. Czyli jeśli nie posłuchamy Niemiec i Francji to utną nam dotacje. Oto SPRAWIEDLIWA UE. Francja i Hiszpania - ciągłe … Czytaj całość

18-10-2019

Marcin360360Jestem za we Francji Niemczech i Hiszpanii nie wiedzą co to praworządność! W we Francji Niemczech policja bije i strzela do ludzi na ulicach a w … Czytaj całość

17-10-2019

PlusCzyli Niemcy i Francja zostana bez kasy! Oj! Angie! Choroba postępuje!

Rozwiń komentarze (471)