Notowania

Szef Comarchu Janusz Filipiak: brexit nie zagrozi branży IT

- Partie polityczne w Wielkiej Brytanii nie martwią się o brexit. Zajmuje je walka między sobą i chęć realizacji swoich interesów politycznych. Z punktu widzenia narodu i Unii Europejskiej ciężko to wszystko zrozumieć – powiedział w programie "Biznes Mówi" Janusz Filipiak, prezes firmy Comarch.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl)
- Po brexicie będziemy robić taki sam biznes, jak dotychczas - mówi prezes Comarchu Janusz Filipiak. (Fot: Money.pl)

Gość Mikołaja Kunicy mówił też o możliwym wpływie rozwodu Wielkiej Brytanii z Unią Europejską na branżę informatyczną.

- Informatyka jest o tyle fajna, że bez względu czy to jest Singapur czy Unia Europejska, to zawsze prowadzimy biznes w sposób przezroczysty. Jedyne utrudnienie to jest np. podatek od wyjęcia zysku, jak w Brazylii. Takie ograniczenia są dla nas istotne. Natomiast brexit nic nie zmienia. Będziemy robić taki sam biznes jak dotychczas – wyjaśnił Janusz Filipiak.

Parlamentarzyści w brytyjskiej Izbie Gmin będą w czwartek wieczorem debatować i głosować nad poprawką, która zakłada odłożenie brexitu i przeprowadzenie drugiego referendum.

ZOBACZ: Prezes Comarch o Brexicie: "Dla nas nic się nie zmieni"

W środę deputowani odrzucili możliwość wyjścia Wielkiej Brytanii z UE bez umowy (czyli tzw. twadry brexit). Wielka Brytania powinna opuścić Unię 29 marca, jednak możliwe jest przesunięcie tego terminu o kilka miesięcy.

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk poinformował, że chciałby, by przywódcy państw unijnych zgodzili się na "długie" przedłużenie rozmów o brexicie, a tym samym opóźnienie samego opuszczenia UE przez Londyn.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-03-2019

JodekPan Janusz jak zwykle w formie. Żeby jeszcze te praktykanty chciały pracować za darmo to żadnemu kryzysowi by się nie imał

14-03-2019

coMCMekka płacowa :)

14-03-2019

codeMyNameComarch? LOL.

Rozwiń komentarze (5)