Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego chwali polskie władze

13
Podziel się:

"Zostańcie na kursie" – tak w rozmowie z RMF FM szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Kristalina Georgiewa chwali decyzje polskich władz.

Szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego chwali polskie władze
(PAP)
bEJTsSIB

- Nie wycofujcie wsparcia zbyt wcześnie! Pomyślcie, co będzie dalej, jak możecie rozdysponować pomoc finansową, tak by była zastrzykiem energii dla polskiej gospodarki, zwiększając konkurencyjność - ostrzega Georgiewa w rozmowie z RMF FM i przestrzega, że kryzys się jeszcze nie skończył.

Jak mówi szefowa MFW, kryzys wywołany pandemią koronawirusa jest problemem, z którym europejska gospodarka spotyka się po raz pierwszy.

- Jest naprawdę źle. Przewidujemy w tym roku globalny spadek PKB na poziomie 4,9 proc. To najgorszy wynik od czasów recesji w latach trzydziestych XX wieku. Co chce podkreślić naszym słuchaczom - to prawdziwy światowy kryzys! 95 proc. świata skończy rok 2020 gorzej niż go zaczęli, z niższym dochodem na głowę mieszkańca - powiedziała Georgiewa.

bEJTsSID

Zobacz: Zadłużenie państwa po pandemii. "Szansą projekty za unijne pieniądze"

Szefowa MFW pochwaliła działania polskich władz. Uważa, że na początku kryzysu podjęto dobre decyzje, przez co Polska wyjdzie z niego z możliwie niewielkimi stratami.

W tym kryzysie Polska podjęła odpowiednie kroki tak szybko, jak było to konieczne. Zaraz po uderzeniu pandemii wprowadziła środki przeciwko rozprzestrzenianiu się choroby, na całe szczęście nie miała tak wysokiego wskaźnika śmiertelności jak inne kraje Europy. Była silna przed kryzysem i w kryzys wstąpiła mając równie silną pozycję ekonomiczną, z szybszym wzrostem niż reszta Europy.

bEJTsSIJ

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJTsSJe
KOMENTARZE
(13)
Marcin
rok temu
Tak, tak wiemy. Jesteśmy na dobrym kursie w kierunku Wenezueli. Dzisiaj drukowanie pieniądza i papieru toaletowego to u nas jedno i to samo. Bo jedno i drugie ma już tą samą wartość.
takjest
rok temu
to teraz pomyslcie chwilę i zastanówcie się czy na zachodzie Europy jest istotnie tak dobrze? Popatrzcie na wskaźniki zadłużenia prywatnego i publicznego, deficyty budżetowe, bezrobocie i dynamikę wzrostu. Tam to siada - przywyczaili się do dobrobytu i nie ma kto robić.Państwa Europa środkowej i Wschodniniej będą poprawiac w naqjbliższych latach zagregowane wskaźniki dla całej UE i strefy euro. Komisja Europejska wie doskolane ze w nowych państwach drzemie potencjał, a stare przeżerają tylko środki z budzetu ogólnego UE.
realista myśl...
rok temu
No tak super ,tylko dlaczego jest tak źle ,ja pracuję za place minimalną już od kwietnia,Zabrano mi 1500 zł z wypłaty,bo jest kryzys.Ale cóż zwolennicy Dudy wiadomi żyją z zasiłków i nic o tym nie wiedza.A te ceny np,jabłka po 8 zł,albo zwyczajna z 15 skoczyła do 23 zł
bEJTsSJf
Makarena
rok temu
No każdy kto myśli samodzielnie o tym wie. A jak za kogoś myśli TVN, to widzi w Polsce tylko obraz nędzy i rozpoaczy.
hahaha
rok temu
Nie wycofujcie wsparcia zbyt wcześnie! Pomyślcie, co będzie dalej, jak możecie rozdysponować pomoc finansową, tak by była zastrzykiem energii dla polskiej gospodarki, zwiększając konkurencyjność - ostrzega Georgiewa w rozmowie z RMF FM i przestrzega, że kryzys się jeszcze nie skończył.