Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Szóstka Schetyny. Powrót handlu w niedzielę i 13. emerytura na stałe. Oto plan opozycji na gospodarkę

1958
Podziel się

Zniesienie "absurdalnego zakazu handlu w niedzielę", 13. emerytura na stałe i specjalne premie za aktywność dla zarabiających poniżej średniej krajowej. To Szóstka Schetyny, czyli główne założenia gospodarczego programu Koalicji Obywatelskiej przed wyborami parlamentarnymi.

Szóstka Schetyny to program Koalicji Obywatelskiej na wybory
Szóstka Schetyny to program Koalicji Obywatelskiej na wybory (PAP, Rafal Guz)
bDAloVYl

Podczas odbywającego się od piątku Forum Koalicji Obywatelskiej politycy opozycyjnych partii rozmawiali o programie na najbliższe wybory parlamentarne.

Oprócz wprowadzenia związków partnerskich, obligatoryjnych referendów przy milionie zebranych podpisów czy głosowania przez internet, Grzegorz Schetyna w trakcie swojego przemówienia długo mówił o gospodarce.

- Niech państwo wreszcie zadba o pracownika - mówił lider Koalicji Obywatelskiej. Wspominał, że po wygranych wyborach jego partia obniży składki ZUS i zadba o wzrost wynagrodzeń.

bDAloVYn

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Jednym ze sposobów ma być specjalny dodatek za aktywność zawodową. Mają go otrzymywać ci, którzy zarabiają mniej niż 4,5 tys. zł brutto. W jakiej wysokości ten dodatek? Tego już Schetyna nie powiedział. Ma jednak powstać "pakiet startowy dla młodych".

Dzięki temu najmniej zarabiający na rękę dostaną o 600 zł więcej niż dziś.

bDAloVYt

Poza tym zapowiedział likwidację "absurdalnego zakazu handlu w niedziele", który ma spodobać się zarówno pracownikom, jak i przedsiębiorcom oraz zrównanie płac kobiet i mężczyzn.

- Chcemy, by Polska znalazła się w gronie 20 najbardziej przyjaznych dla przedsiębiorców krajów na świecie - zapowiedział Schetyna. - Chcemy wspierać rosnące firmy niezależnie od tego, czy są małe, duże czy średnie.

Co więcej? Pakiet w ochronie zdrowia. Na SOR-ach czas oczekiwania nie będzie mógł przekroczyć 60 minut, a wizyta u specjalisty to maksymalnie 21 dni czekania.

bDAloVYu

KO ma również plan dla emerytów. - Czas oderwać 13. emeryturę od kaprysów władzy. Niech będzie przyznawana na stałe, co roku - powiedział Schetyna.

Lider opozycji nie zapomniał również o energetyce. - Do 2030 roku zlikwidujemy węgiel w ogrzewaniu domów i mieszkań, do 2035 roku - w ogrzewaniu systemowym i do 2040 - w energetyce - zapowiedział Grzegorz Schetyna.

Na koniec zapowiedział walkę o środowisko. Obiecał zmniejszenie zużycia plastiku i zakaz sprowadzania do Polski śmieci z zagranicy.

bDAloVYv

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDAloVYO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1958)
ppk
2 lata temu
Schetyna, jeśli Państwo ma zadbać o pracownika, to na pewno nie po przez zmuszanie do pracy w niedzielę... tłuk
programator
2 lata temu
Grzesiek nieźle odleciał - czy on nie rozumie że im już nikt nie wierzy ?
Kriss
2 lata temu
Kurcze dopiero wysmiewali PiS że skąd wezmą pieniądze na 13 emeryturę i 500 na pierwsze dziecko kurcze a oni czyli Pelo jeszcze więcej da żyć nie umierać wam już ludzie niezaufaja
bDAloVYP
@rt.
2 lata temu
Ze śmiechu popuscilem w majty....... Schetyna ty to potrafisz rozbawić 🤓
Safon
2 lata temu
Taaaa... biorąc pod uwagę fakt, że PO nie dotrzymalo NIGDY ŻADNEJ swojej obietnicy przedwyborczej, a po wyborach specjalizowało się tylko w żarciu ośmiorniczek, można sobie wyobrazic, ile te obiecanki cacanki są warte:)
...
Następna strona