Notowania

Szóstka Schetyny. Powrót handlu w niedzielę i 13. emerytura na stałe. Oto plan opozycji na gospodarkę

Zniesienie "absurdalnego zakazu handlu w niedzielę", 13. emerytura na stałe i specjalne premie za aktywność dla zarabiających poniżej średniej krajowej. To Szóstka Schetyny, czyli główne założenia gospodarczego programu Koalicji Obywatelskiej przed wyborami parlamentarnymi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Szóstka Schetyny to program Koalicji Obywatelskiej na wybory (Fot: Rafal Guz)

Podczas odbywającego się od piątku Forum Koalicji Obywatelskiej politycy opozycyjnych partii rozmawiali o programie na najbliższe wybory parlamentarne.

Oprócz wprowadzenia związków partnerskich, obligatoryjnych referendów przy milionie zebranych podpisów czy głosowania przez internet, Grzegorz Schetyna w trakcie swojego przemówienia długo mówił o gospodarce.

- Niech państwo wreszcie zadba o pracownika - mówił lider Koalicji Obywatelskiej. Wspominał, że po wygranych wyborach jego partia obniży składki ZUS i zadba o wzrost wynagrodzeń.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Jednym ze sposobów ma być specjalny dodatek za aktywność zawodową. Mają go otrzymywać ci, którzy zarabiają mniej niż 4,5 tys. zł brutto. W jakiej wysokości ten dodatek? Tego już Schetyna nie powiedział. Ma jednak powstać "pakiet startowy dla młodych".

Dzięki temu najmniej zarabiający na rękę dostaną o 600 zł więcej niż dziś.

Poza tym zapowiedział likwidację "absurdalnego zakazu handlu w niedziele", który ma spodobać się zarówno pracownikom, jak i przedsiębiorcom oraz zrównanie płac kobiet i mężczyzn.

- Chcemy, by Polska znalazła się w gronie 20 najbardziej przyjaznych dla przedsiębiorców krajów na świecie - zapowiedział Schetyna. - Chcemy wspierać rosnące firmy niezależnie od tego, czy są małe, duże czy średnie.

Co więcej? Pakiet w ochronie zdrowia. Na SOR-ach czas oczekiwania nie będzie mógł przekroczyć 60 minut, a wizyta u specjalisty to maksymalnie 21 dni czekania.

Rada nadzorcza banku zostaje zawieszona.
Bank Spółdzielczy w Grębowie pod zarządem komisarycznym. Decyzję podjął KNF

KO ma również plan dla emerytów. - Czas oderwać 13. emeryturę od kaprysów władzy. Niech będzie przyznawana na stałe, co roku - powiedział Schetyna.

Lider opozycji nie zapomniał również o energetyce. - Do 2030 roku zlikwidujemy węgiel w ogrzewaniu domów i mieszkań, do 2035 roku - w ogrzewaniu systemowym i do 2040 - w energetyce - zapowiedział Grzegorz Schetyna.

Susza w Polsce. Rolnicy apelują o tworzenie specjalnych komisji

Na koniec zapowiedział walkę o środowisko. Obiecał zmniejszenie zużycia plastiku i zakaz sprowadzania do Polski śmieci z zagranicy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-07-2019

ixsdobry program trzeba dać jeszcze raz szanse Po

14-07-2019

ppkSchetyna, jeśli Państwo ma zadbać o pracownika, to na pewno nie po przez zmuszanie do pracy w niedzielę... tłuk

14-07-2019

AndrzejTylko glosowanie na PiS ma sens. Przynajmniej dotrzymują słowa i nie obiecują rzeczy niemozliwych.

Rozwiń komentarze (1958)