Notowania

Sztuczna inteligencja pomoże znaleźć pracę w PKO BP. Bot pogada z kandydatem na Messengerze

Szukanie pracy to już praca sama w sobie. Ułatwić ją może użycie inteligentnych technologii, które "porozmawiają" z kandydatem, sprawdzą, na które z wolnych stanowisk się nadają, a następnie podpowiedzą rekruterowi, z którym kandydatem warto porozmawiać. Takie rozwiązanie wdraża właśnie PKO BP.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Bank PKO BP wdraża bota, który będzie przeprowadzał rekrutację (Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER)

Stworzony przez firmę Emplocity bot ma sprawić, że szukanie pracy będzie szybsze i łatwiejsze, gdyż zdejmie z poszukującego stanowiska konieczność przeglądania dziesiątek ofert oraz rejestrowania się w kolejnych formularzach. Jak to się dzieje?

– Rozwiązanie składa się z dwóch części: z chatbota, który w formie widgetu jest umieszczany na stronie pracodawcy. On poprzez interakcje z kandydatami czy osobami odwiedzającymi daną stronę, zbiera odpowiednie informacje od kandydata, prowadzi go przez proces rekrutacji, odpowiada na pytania (…). Na koniec dnia rekruter otrzymuje listę najlepiej dopasowanych kandydatów i jednym kliknięciem jest w stanie zaprosić na rozmowy najbardziej pasujących kandydatów – wyjaśniał na łamach serwisu Mam Biznes Krzysztof Sobczak, prezes Emplocity.

(Emplocity)
(Fot: -)

Kongres 590: Zbigniew Jagiełło

- Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kandydatów, proponujemy dialog w nowoczesnej i atrakcyjnej formie. Chatbot wdrożony wspólnie z Emplocity przeprowadzi wstępną rozmowę i dokona automatycznej selekcji aplikacji. Usługa dostępna jest dla każdego kandydata 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu – wyjaśnia dyrektor pionu zarządzania personelem PKO BP Joanna Czarnecka.

- Stworzyliśmy narzędzie, którego przewagą jest technologia oraz funkcjonalności, będące odpowiedzią na potrzeby najbardziej dojrzałych organizacji na rynku – cieszy się Krzysztof Sobczak.

Bank podkreślił, że współpraca z firmą Emplocity to kolejny sukces platformy rozwoju innowacji i nowoczesnych technologii "Let's Fintech with PKO Bank Polski!", w ramach której bank poszukuje i rozwija perspektywiczne rozwiązania technologiczne.

Wąska specjalizacja przyniosła efekty

Startup Emplocity wystartował w 2017 r. i swoją ofertę skierował w pierwszej kolejności do dużych firm. Teraz, po tym jak przekonał już kilka korporacji do współpracy (m.in. Santander i Budimex), przygotowuje ofertę także dla MŚP.

Arkadiusz Talun i Krzysztof Sobczak, założyciele firmy, od początku koncentrują się na ulepszaniu bota rekrutacyjnego i właśnie w ścisłej specjalizacji widzą przyczynę, dla której tak szybko udało im się przekonać do siebie wielkich pracodawców.

Firma ma nadzieję, że już wkrótce będzie obsługiwać niemal cały proces rekrutacji i to zarówno od strony pracownika, jak i pracodawcy.

- Firma Budimex zwiększyła ilość aplikacji na swojej stronie internetowej o 25 proc. już w pierwszym tygodniu po uruchomieniu chatbota – chwali się Emplocity na stronie internetowej.

Inne plany firmy na najbliższy rok to wyprowadzenie wyników finansowych na zero. Sukcesywnie zwiększa zatrudnienie. Obecnie "na pokładzie" jest 30 osób, a do końca roku może być drugie tyle.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: pko bp, rekrutacja, szukanie pracy
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-01-2019

Taki tamCzyli pracownik staje się tylko przedmiotem z którym może pogadac tylko facebook

23-01-2019

ZasmuconaKpina. Miałam konto w tym banku. Kolejki, kolejki, kolejki. Brak kompetentnych pracowników. Starych zmienili na młodych, ale już nie zdążyli ich … Czytaj całość

23-01-2019

AutobotBot to chyba pisał ten artykuł. Takie to głupie...

Rozwiń komentarze (8)