Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Michał Krawiel
Michał Krawiel
|

Tak wysokich mandatów jeszcze nie było. Od maja duża podwyżka stawek

15
Podziel się:

Kolejne podwyżki – tym razem mandatów skarbowych. Od maja wzrośnie górna granica mandatu, jaki będzie można otrzymać za wykroczenia skarbowe. Maksymalna kwota będzie wyższa o ponad 100 proc.

Tak wysokich mandatów jeszcze nie było. Od maja duża podwyżka stawek
Maksymalny mandat wyniesie aż 14 tysięcy złotych (Adobe Stock)
bEIUqXfV

W maju wzrosną maksymalne grzywny za wykroczenia skarbowe. W tej chwili najwyższa kara za np. złożenie deklaracji po terminie wynosi 5,6 tys. złotych. Od maja będzie to 14 tys. złotych.

Zmiany budzą spory sprzeciw wśród przedsiębiorców, ponieważ wzrosną mandaty za drobne nawet wykroczenia, takie jak złożenie z opóźnieniem deklaracje podatkowe. Docelowo wystawianie mandatów za przewinienia skarbowe ma odciążyć sądy. Jeżeli firma oczywiście zgodzi się przyjąć mandat.

Jest to dość trudny kompromis, bo z jednej strony właściciel firmy zapłaci wyższa karę, ale z drugiej nie będzie musiał być częścią dłuższego postępowania, które może wymagać wieli kontaktów z urzędami.

bEIUqXfX
Zobacz także: Spór o port w Elblągu. Minister apeluje do samorządowców

W uzasadnieniu projektu napisano, że podniesienie wysokości górnej granicy kary grzywny orzekanej w postępowaniu mandatowym jest realizacją postulatów służb skarbowych, które dostrzegają konieczność objęcia tym postępowaniem szerszego zakresu czynów zabronionych kwalifikowanych jako wykroczenie skarbowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEIUqXgy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(15)
Mały Mądrala
6 miesięcy temu
Władza się zmieni przepisy zostaną tak było i będzie.
StArY
6 miesięcy temu
Czyli,że zbliżają się kolejne wybory i trzeba kasy na kupowanie głosów lub przekupowani komisji wyborczych
Rem
6 miesięcy temu
Jestem szczęśliwy, bo w ostatniej chwili załapałem się na 5600.Moja emerytura to 2300.Tylko cieszyć się ,że jestem Polakiem.
bEIUqXgz
J72
6 miesięcy temu
Mało
JACK
6 miesięcy temu
LUDOBÓJCY POWINNI ZOSTAĆ SUROWO UKARANI !!!