Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Martyna Kośka
Martyna Kośka
|
aktualizacja

Tarcza antykryzysowa 3.0. Rzecznik rządu: "Nie będzie zwalniania mailem"

19
Podziel się

Rzecznik rządu przekonuje, że nie jest prawdą, że kolejna tarcza antykryzysowa będzie naruszała prawa pracowników, np. umożliwi wypowiadanie umów o pracę mailem. "Procedujemy je w formie dialogu" – zapewnia.

Piotr Mueller zaprzeczył, by specustawa antykryzysowa miała zawierać postanowienia niekorzystne dla pracowników
Piotr Mueller zaprzeczył, by specustawa antykryzysowa miała zawierać postanowienia niekorzystne dla pracowników (PAP, Radek Pietruszka)
bEqWWClh

- Informacje medialne o ograniczaniu praw pracowniczych nie znajdą odzwierciedlenia w projekcie, który ma przyjąć rząd. Pracownicy i pracodawcy zgłaszają różne propozycje zmian. Procedujemy je w drodze dialogu. Warto chwilę poczekać zanim ogłosi się ich ostateczne przyjęcie – napisał na Twitterze rzecznik rządu Piotr Mueller.

To w odpowiedzi na pojawiające się od rana informacje o tym, że kolejna, trzecia już specustawa mająca pomóc przedsiębiorcom w czasie kryzysu, zawiera liczne postanowienia ograniczające prawa pracowników. Łatwiejsze wypowiadanie umów, możliwość zmuszenia pracownika do wzięcia urlopu wypoczynkowego, pominięcie negocjacji z reprezentacją pracowników w temacie obniżek wynagrodzenia – to wszystko, jak wynika z przecieków, ma się zaleźć w nowej ustawie.

bEqWWClj

Piotr Szumlewicz, przewodniczący związku zawodowego Związkowa Alternatywa nazwał te pomysły zamachem na podstawowe prawa pracownicze.

Zobacz także: Obejrzyj: Odmrażanie gospodarki. "Czekanie spędza nam sen z powiek"

- Rząd liczy, że w związku z sytuacją epidemiologiczną ludzie nie będą protestować przeciw kolejnym ograniczeniom. Ale jeśli kolejne tarcze mają tak wyglądać, to jest to próba wywołania wojny na rynku pracy –powiedział w rozmowie z money.pl.

bEqWWClp

O tym, czy projekt rzeczywiście zawiera postanowienia uderzające w prawa pracowników dowiemy się, gdy rząd go przedstawi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bEqWWClK
KOMENTARZE
(19)
były i obecny
rok temu
Tyle razy kłamali, że już im nie wierzę.
hgtfr
rok temu
Mało że rząd to teraz pracodawcy będą nas okradać Bo RZąd daje im przyzwolenie. Musimy się zjednoczyć i obalić ten rząd.
BOCIEK123
rok temu
PROPONUJE STRAJKI WSZEDZIE GDZIE SIE DA BO NAS POLAKÓW RZAD PIS ZNISZCZY.
bEqWWClL
edi
rok temu
łże jak pi(e)s, ten rzecznik... ludzie no kto powie otwarcie: tak zamierzamy wprowadzić takie zapisy... w czyim interesie byłoby takie mówienie
ANDRIUSZA1000
rok temu
LUDZIE NIE MA ŻADNEJ PANDEMI KORONA WIRUSA SŁUCHAJCIE DOKTORA HUBERTA CZERNIAKA TO WAM SIĘ OCZY OTWORZĄ NIE DAJCIE SIĘ OMAMIĆ PIS OWI TEN RZĄD PRÓBUJE WAS ZASTRASZYĆ POLICJA JEST NA ICH SKINIENIE