Notowania

Tarcza antykryzysowa. Chcą dla firm energetycznych i górniczych specjalnych rozwiązań

Krajowy Sekretariat Górnictwa i Energetyki NSZZ "Solidarność" zwrócił się do rządu o zniesienie obciążeń dla firm branży energetycznej oraz górniczej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)
"Solidarność" chce zniesienia obciążeń dla firm branży energetycznej oraz górniczej. (Fot: Kovalenko Inna)

Troska państwa sektor paliwowo-energetyczny powinna być szczególna - przekonuje w rozmowie z Polską Agencją Pasową przewodniczący Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ "Solidarność" Jarosław Grzesik. Argumentował, że to właśnie te firmy są gwarantem dostaw taniej energii, na której oprzeć się mają programy naprawcze.

Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki przedstawili zarys rozwiązań, które mają ratować polską gospodarkę przed skutkami koronawirusa
Pakiet pomocowy dla firm. Pensje części Polaków w modelu 40-40-20

Dlatego też "Solidarność" chce, aby rząd w ramach tarczy antykryzysowej zawiesił, a w niektórych przypadkach nawet zniósł, obciążenia publicznoprawne dla przedsiębiorstw górniczych i energetycznych.

Tarcza antykryzysowa to za mało. "Trzeba przywrócić niedziele handlowe"

- Ogromna wysokość tych danin, która od lat ma negatywny wpływ na kondycję finansową sektorów wydobywczego i energetycznego - podkreśla przewodniczący na łamach PAP.

Premier Mateusz Morawiecki ogłasza pakiet osłonowy dla firm na czas epidemii.
Tarcza antykryzysowa to koszt 212 mld zł. Rząd ogłasza pakiet osłonowy na czas epidemii koronawirusa

Zdaniem Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki, jedynym z pierwszych działań rządu powinno być zawieszenie wszelkich barier administracyjnych dla krajowych nośników energii.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-03-2020

Najlepsza tarcza dla gornikówNajlepszym ratunkiem dla kilku dobrych kopalń i rokujących jakie takie widoki na przyszłość i NAJLEPSZĄ TARCZĄ ANTYKRYZYSOWĄ będzie zamknięcie … Czytaj całość

26-03-2020

rolinkaA nie chcą pietnastki?tych to juz kompletnie odkleiło od rzeczywistości.

26-03-2020

minerTak , jasne bo górnik ma bezpośredni kontakt z klientem kupującym węgiel jak kasjerka w markecie z mięsem ! Mają fantazję...

Rozwiń komentarze (63)