Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Tarcza antykryzysowa. Dopłaty do czynszu przez pół roku. Rząd szykuje nowy program

175
Podziel się

Rząd ma w planach nowy program wsparcia antykryzysowego - donosi "Rzeczpospolita". Dopłaci 1500 zł do czynszu. Nie każdy jednak będzie mógł liczyć na taką pomoc.

Nie wyrzyscy mogą liczyć na dodatek mieszkaniowy. Pomoc kierowana będzie tylko do najemców mieszkań komunalnych.
Nie wyrzyscy mogą liczyć na dodatek mieszkaniowy. Pomoc kierowana będzie tylko do najemców mieszkań komunalnych. (money.pl)
bDAMyZbF

W ramach pomocy w związku kryzysem koronawirusowym ma powstać nowy program. Rząd zamierza pokryć do 75 proc. czynszu najemcom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji - pisze "Rzeczpospolita". Chodzi o kwotę do 1500 zł miesięcznie.

Jednak nie wyrzyscy mogą liczyć na dodatek mieszkaniowy. Pomoc kierowana będzie tylko do najemców mieszkań komunalnych, towarzystw budownictwa społecznego, spółdzielczych czy też wynajętych od osoby prywatnej lub firmy - zaznacza dziennik.

bDAMyZbH
Zobacz także: Statistica: Kasy fiskalne kiedyś i dzisiaj

Ale to nie jedyne obostrzenie. Jest jeszcze jeden warunek. Popłata będzie przysługiwać jeśli w ostatnich 3 miesiącach średni miesięczny dochód najemcy dawał mu prawo do ubiegania się o dodatek mieszkaniowy i że były one o co najmniej 25 proc. niższe od tych w 2019 r.

bDAMyZbN

Dopłaty mają pochodzić z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 - podkreśla "Rz". Pieniądze miały trafić do pierwszych beneficjentów od początku lipca, ale prace przy tzw. pakietem mieszkaniowym się przedłużają.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDAMyZci
KOMENTARZE
(175)
zaz
6 miesięcy temu
właściwie to po co te kolejne szumne nazwy. powiedzmy wprost że dążymy do tego aby znowu, jak za komuny, wyrównać wszystkim, zabrać tym pracowitym, wykształconym, wykazującym się inicjatywą i ciężko pracującym, a rozdać tym którym nie bardzo się chce. Problemem jest to iż hodujemy coraz więcej takich którym się nie chce i nie muszą - na piwko wystarczy a na resztę inni się zrzucą
md
6 miesięcy temu
Mnie to nie dotyczy czyli mam zrzucić się po raz kolejny na trudna sytuację może lepiej to podziękować za pracę na czyjś rachunek nagle na wszystko są pieniądze tylko na pracujących nie ma
Jak dają,
6 miesięcy temu
to chwalą PISowcy, jak nie dają, to lament. Tylko, ze dają z MOICH, SĄSIADA, TYCH co pracują!!! Kiedy zrozumiecie, że PAŃSTWO nic nie produkuje, sorrki, produkuje czasem darmozjadów!!! A ilu pracujących na "czarno" pobiera wszystkie dostępne "subwencje"???
bDAMyZcj
Tad 56
6 miesięcy temu
Dlaczego tylko dla najemców mieszkań? A co z posiadaczami lokali we wspólnotach, spółdzielniach mieszkaniowych? Ich coronawirus omija, jedni są lepsi, inni gorsi?
Cat
6 miesięcy temu
Kolejna demoralizacja. Taka dopłata powinna być pod warunkiem, że ktoś posiada najpierw swoje oszczędności i bierze udział w spłacie. Nie gromadzi się oszczędności, kupuje po dwa samochody i telewizor w każdym pokoju, wszystko na kredyt, a potem ratunku pomocy na koszt podatników. Pomoc tak, ale z otwartymi oczami.
...
Następna strona