Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Tarcza antykryzysowa. Dopłaty do czynszu przez pół roku. Rząd szykuje nowy program

175
Podziel się:

Rząd ma w planach nowy program wsparcia antykryzysowego - donosi "Rzeczpospolita". Dopłaci 1500 zł do czynszu. Nie każdy jednak będzie mógł liczyć na taką pomoc.

Nie wyrzyscy mogą liczyć na dodatek mieszkaniowy. Pomoc kierowana będzie tylko do najemców mieszkań komunalnych.
Nie wyrzyscy mogą liczyć na dodatek mieszkaniowy. Pomoc kierowana będzie tylko do najemców mieszkań komunalnych. (money.pl)

W ramach pomocy w związku kryzysem koronawirusowym ma powstać nowy program. Rząd zamierza pokryć do 75 proc. czynszu najemcom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji - pisze "Rzeczpospolita". Chodzi o kwotę do 1500 zł miesięcznie.

Jednak nie wyrzyscy mogą liczyć na dodatek mieszkaniowy. Pomoc kierowana będzie tylko do najemców mieszkań komunalnych, towarzystw budownictwa społecznego, spółdzielczych czy też wynajętych od osoby prywatnej lub firmy - zaznacza dziennik.

Zobacz także: Statistica: Kasy fiskalne kiedyś i dzisiaj

Ale to nie jedyne obostrzenie. Jest jeszcze jeden warunek. Popłata będzie przysługiwać jeśli w ostatnich 3 miesiącach średni miesięczny dochód najemcy dawał mu prawo do ubiegania się o dodatek mieszkaniowy i że były one o co najmniej 25 proc. niższe od tych w 2019 r.

Dopłaty mają pochodzić z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 - podkreśla "Rz". Pieniądze miały trafić do pierwszych beneficjentów od początku lipca, ale prace przy tzw. pakietem mieszkaniowym się przedłużają.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(175)
ech
4 lata temu
taki ten rząd dobry... dodatki, dopłaty, bony... a dlaczego nie kwota wolna od podatku na poziomie, powiedzmy, 30 000 PLN? A moze obniżyć VAT o parę punktów? To znacznie prostsze i wszyscy dokładający się do budżetu by skorzystali...
roman
4 lata temu
Nasze socjalistyczne państwo ma się całkiem dobrze. Bieda i socjalizm idą zawsze w parze i tak już chyba będzie na zawsze.Brakuje tylko haseł typu :"proletariusze wszystkich krajów łączcie się" i będzie jak w latach 80-tych.Bon turystyczny jest jak bon do Pewexu a dopłaty 500+ jak dodatek rodzinny do wynagrodzenia czy się stoi czy się leży 3 tyś. się należy.Tylko jest pytanie po co było to wszystko w 90-tych latach zmieniać.
mieszkaniec o...
4 lata temu
Spółdzielnia mieszkaniowa ZWM w Opolu ma bloki z wielkiej płyty które nawet nie maja żadnego tynku ,istnieja od 40 lat i do tej pory nie sa ocieplone.w tych blokach większość to już emeryci płacący za czynsz ponad 600zł ze swoich skromnych emerytur ale zima marzna bo nie stac ich na ogrzanie całego mieszkania.Spółdzielnia wydaje nasze pieniadze na hustawki,kostki na parkingach ,place zabaw w których wogóle nie widac dzieci.To co jest najważniejsze i z czego wszyscy by skorzystali idzie na dalszy plan.Najwyższy czas sie tym zainteresować.Płacimy podatki wszyscy ale miasto nic nie pomaga.Jesteśmy jak w slumsach a na około piękne budynki .kolorowe,ocieplone.Czy nam sie nic nie należy?
Z własnym M
4 lata temu
Mam 43 lata. Żeby kupić mieszkanie musiałem pracować za granicą bo wiecznie byłem albo za stary albo za niski albo za gruby albo za mądry na jakieś Rodziny na swoim albo Mieszkanie +. Teraz też nikogo nie interesuje jak mi się wiedzie i czy przez Covidvmam dalej pracę ibstac mnie na opłaty za własne mieszkanie. Ale jakbym był najemca to by ktoś dał. W tym kraju nie opłaca się być zaradnym, najlepiej udawać kewroczrnego biedaka to się wszystko dostanie za darmo.
pewnik
4 lata temu
Gdzie (nie)rząd zarobi te 1500 do rozdawania? Zacznie produkować czy zabierać?
...
Następna strona