Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tarcza antykryzysowa. Dopłaty do czynszu przez pół roku. Rząd szykuje nowy program

Rząd ma w planach nowy program wsparcia antykryzysowego - donosi "Rzeczpospolita". Dopłaci 1500 zł do czynszu. Nie każdy jednak będzie mógł liczyć na taką pomoc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)
Nie wyrzyscy mogą liczyć na dodatek mieszkaniowy. Pomoc kierowana będzie tylko do najemców mieszkań komunalnych.

W ramach pomocy w związku kryzysem koronawirusowym ma powstać nowy program. Rząd zamierza pokryć do 75 proc. czynszu najemcom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji - pisze "Rzeczpospolita". Chodzi o kwotę do 1500 zł miesięcznie.

Jednak nie wyrzyscy mogą liczyć na dodatek mieszkaniowy. Pomoc kierowana będzie tylko do najemców mieszkań komunalnych, towarzystw budownictwa społecznego, spółdzielczych czy też wynajętych od osoby prywatnej lub firmy - zaznacza dziennik.

Statistica: Kasy fiskalne kiedyś i dzisiaj

Nowa szansa dla wielkiej płyty?
Wielka płyta na kroplówce. Rząd sypnie pieniędzmi na poprawę bezpieczeństwa

Ale to nie jedyne obostrzenie. Jest jeszcze jeden warunek. Popłata będzie przysługiwać jeśli w ostatnich 3 miesiącach średni miesięczny dochód najemcy dawał mu prawo do ubiegania się o dodatek mieszkaniowy i że były one o co najmniej 25 proc. niższe od tych w 2019 r.

Dopłaty mają pochodzić z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 - podkreśla "Rz". Pieniądze miały trafić do pierwszych beneficjentów od początku lipca, ale prace przy tzw. pakietem mieszkaniowym się przedłużają.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-08-2020

rumakTo rządowe rozwiązanie pozwoli uniknąć wielu ludzkich tragedii. Brawo dla premiera i rządu. To jest prawdziwe państwo!

04-08-2020

weltonBardzo dobra decyzja rządu. Najgorsze jest popadnięcie w spiralę długów, potem nie ma się jak z tego wykaraskać, mimo pracy i ludzie tracą mieszkania, … Czytaj całość

04-08-2020

zazwłaściwie to po co te kolejne szumne nazwy. powiedzmy wprost że dążymy do tego aby znowu, jak za komuny, wyrównać wszystkim, zabrać tym pracowitym, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (175)