Notowania

"Wielka płyta" wraca do łask. Mieszkania w blokach świetnie się sprzedają

W tzw. "wielkiej płycie" mieszka około 12 mln Polaków. Mieszkania w blokach cieszą się ogromną popularnością. Przemawia za nimi często lepszy rozkład, metraż, infrastruktura, zieleń, a przede wszystkim cena.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Mieszkania w blokach cieszą się popularnością. (Fot: Mateusz Madejski)

Mieszkania w blokach rozchodzą się na pniu - pisze piątkowa "Gazeta Wyborcza". Ofert nie jest za wiele, bo te, które się pojawią, szybko znajdują nabywcę - wskazuje dziennik.

Bloki konkurują ceną, zwykle niższą niż u deweloperów. Ale to niejedyne zalety, które sprawiają, że "wielka płyta" wraca do łask.

W wielkiej płycie wciąż drzemie potencjał, twierdzą eksperci
"Wielka płyta" nie taka straszna. "Rzeczywistość nie wygląda tak źle, jak w filmach Barei"

Jak podkreślają analitycy rynku nieruchomości, osiedla te są dobrze zlokalizowane - często w dzielnicach bliżej centrum, o dobrej komunikacji. Mają też świetną infrastrukturę: szkoły, żłobki i przedszkola, sklepy, boiska czy zawiązaną społeczność sąsiedzką.

Zieleń wokół bloków jest znacznie lepsza niż ta wokół deweloperki: starszy i bogatszy drzewostan, skwery i ławeczki, place zabaw i boiska. To powoduje również, że i przestrzeń między budynkami jest większa. Szukający mieszkań zwracają na to uwagę.

Państwo zamierza np. pokryć połowę kosztów remontów.
Wielka płyta i wielkie nadzieje 12 mln Polaków. Betonowe bloki pozwolą oszczędzić na rachunkach

Oczywiście blokowiska mają swoje wady. Modernistyczna architektura, zła akustyka, czy nierówne ściany i pękające sufity. Konieczność przeprowadzenia remontu też jest minusem, który trzeba wziąć pod uwagę. Do tego dochodzi zła sława starych betonowych osiedli.

Wielka płyta w nowej odsłonie. "Ta technologia jest innowacyjna, dokładna, oszczędna"

Nowa szansa dla wielkiej płyty?
Wielka płyta na kroplówce. Rząd sypnie pieniędzmi na poprawę bezpieczeństwa

"Z czasem jednak opinie na temat bloków zaczęły się zmieniać. Po pierwsze - spółdzielnie mieszkaniowe, które zarządzają osiedlami z wielkiej płyty, dbają o bloki i ich otoczenie, po drugie - w porównaniu ze współczesną deweloperką modernistyczne osiedla wypadają korzystnie" - pisze "Wyborcza".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-01-2020

ASJakich "łask"??? No chyba, że propagandowych. W tym się nie powinno mieszkać raz: ze względów zdrowotnych, dwa : ze względów … Czytaj całość

24-01-2020

BxbcbxNo jak kawalerka od dewelopera z miejscem postojowym i wykończeniem kosztuje 600 tyś to co się dziwić:D

24-01-2020

Cdzie nie spojrzećwszędzie reklamy : kup mieszkanie, nowe osiedle, zamieszkaj w ... itp. W internecie to samo. Skoro wszystko schodzi na pniu to po co wydawać pieniądze … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (75)