Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tarcza antykryzysowa. Kaczyński przekonuje, że na 500+ środków nie zabraknie

- Są pewne zasoby, są zapasy - zapewniał były premier Jarosław Kaczyński na antenie RMF FM. Potwierdził, że 500+, 13. emerytura i inne transfery socjalne zostaną utrzymane.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Jarosław Kaczyński. (Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER East News)

Na transfery socjalne środków nie zabraknie, przekonywał w sobotniej rozmowie "Gość Ziemca" prezes Jarosław Kaczyński. - Są pewne zasoby, są zapasy - mówił. - Ale nie ma powodu ukrywać, że to, co dzieje się w Polsce i wokół Polski w sferze gospodarczej, jest niebezpieczne - zaznaczył.

W sieci zaczęły pojawiać się dramatyczne wpisy uwięzionych kierowców.
Koronawirus uwięził kierowców. "Nie mam siły, wasze pisanie i nasze apele nic nie dają"

Pytany o sytuację przedsiębiorców w kontekście zapowiadanej podwyżki płacy minimalnej i epidemii koronawirusa przyznał, że utrzymanie wypłacalności przez przedsiębiorców może być trudne. - Może być trudne, ale nikt nie mówił, że będzie łatwo. Analitycy największych banków sądzą, że w ostatnim kwartale może nastąpić odbicie - podkreślił.

Koronawirus. Pakiet antykryzysowy. "20 proc. obniżki pensji, ale nie dla wszystkich"

Tłumaczył też, że "nawet jeśli w niektórych krajach może dojść do depresji, to bieg zdarzeń gospodarczych przypomina "U" - wpierw spadki, potem odbicie". - Można więc sądzić, że przy dobrej polityce gospodarczej i sprzyjających okolicznościach jesteśmy w stanie wszyscy stanąć na nogi - i pracownicy i pracodawcy - wyraził nadzieję prezes PiS.

- Mamy kryzys samej istoty gospodarki. Trzeba chwytać się innych sposobów niż te, które przyniosły efekt w kryzysie 2008 roku - stwierdził na antenie RMF FM, komentując zapowiedź tzw. tarczy antykryzysowej.

W związku z zagrożeniem koronawirusem niedzielny zakaz handlu pod pewnym względem zostanie złagodzony.
News money.pl: Zakaz handlu złagodzony. W niedzielę będą dostawy towaru

- Ustawa antykryzysowa to będzie jedna ustawa. To jest najbardziej efektywne wyjście. Na razie duża część gospodarki jest zatrzymana. Decyzje o tym, co dalej, będziemy podejmować zgodnie z rozwojem wydarzeń - dodał.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-03-2020

Ucz się chłopieTakie głupoty to może wygadywać tylko czlowiek , który o gospodarce i procesach gospodarczych nie ma zielonego pojęcię. Ze wzrostu gospodarczego spada … Czytaj całość

21-03-2020

PAWEŁ+No jasne! Dla twojego motłochu forsy nie może zabraknąć. Mogą splajtować tysiące małych firm i zakładów, ale dla pisowskich wałkoni siano być musi. … Czytaj całość

21-03-2020

antiKACZ#Bojkotuje10M

Rozwiń komentarze (1360)