Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Tarcza antykryzysowa. Ponad pół miliona wniosków o pomoc

9
Podziel się

Wedle stanu na piątkowy poranek do ZUS i urzędów wojewódzkich wpłynęło 556,95 tys. wniosków o pomoc z tarczy antykryzysowej. Informację podał na Twitterze resort rozwoju.

Do ZUS-u napływają setki wniosków o skorzystanie z rządowej pomocy.
Do ZUS-u napływają setki wniosków o skorzystanie z rządowej pomocy. (East News, Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)
bEpTKXwB

Jak podało Ministerstwo Rozwoju, ponad 402 tys. wniosków dotyczy zwolnienia ze składek do ZUS za marzec, kwiecień i maj. 84,32 tys. dotyczy świadczenia postojowego dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

Ponadto, 6,8 tys. dotyczy dofinansowania do wynagrodzeń w okresie przestoju ekonomicznego, a 50,7 tys. pożyczki dla mikroprzedsiębiorców.

https://twitter.com/MinRozwoju/status/1248488107885772801

bEpTKXwD

Przepisy przyjęte w ramach tarczy zwalniają mikrofirmy i samozatrudnionych z płacenia ZUS przez 3 miesiące. Przewidują także wypłacanie świadczeń postojowych i dopłat do wynagrodzeń dla pracowników przez państwo.

Dzięki przepisom tzw. tarczy pracodawcy mogą też uelastycznić czas pracy w swoich zakładach. Z kolei firmy mogą liczyć na przedłużenie kredytów obrotowych oraz zwolnienie z kar za opóźnienia w przetargach publicznych.

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bEpTKXwJ

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEpTKXxe
KOMENTARZE
(9)
teb
rok temu
Znam przedsiębiorcę który ma umowę ajencyjną jako salonik prasowy . Nic nie stracił, bo podstawę z umowy dostanie, targetów narzuconych przez firmę i tak najczęściej nie wyrabia. "zatrudnia" żonę i dzieci (samodzielne) bez zgłoszenia jako osoby współpracujące, tylko jeden pracownik oficjalnie. Ma z tego z 5tys miesięcznie. I to jest przykład że na tym zarobi: jego zdrowotne i zus 1 pracownika :wynik in plus ok1500zł.
sok
rok temu
A piniondze skąd? Pewnie maszynki do drukowania rozgrzały się do czerwoności.
Prywata
rok temu
ZUS jak wszystko minie upomni się o te pieniadze w tym kraju jak masz firmę jesteś potencjalnym oszustem. Za to chołubieni są wszelkiej maści nieroby i rozczeniowcy elektorat P👆S-u
bEpTKXxf
rafcio
rok temu
Przedsiębiorcy to w większości majętni ludzi i miesiąc czy dwa przestoju krzywda im się nie stanie a w kazdym bądź razie nie zubożeją,żadnej pomocy!!!!!
zwolec
rok temu
Przyjmując że dla 1-9 osobowej firmy średnia "minimalna" to 3-4 osoby realnie daje to co najmniej 1,5-2 miliony "bezrobotnych" za 2-3 miesiące, dodając do tego bezrobotnych obecnych 4% ( 650 tysi) plus brak kasy dla "madek z bombelkami" (ok. 7% - 1,2 mln) - to "zadowolonych" z rządów obecnej władzy będzie co najmniej 4mln - akurat 80% wyborców PIS-u - i oby TYLKO ich dotknęła: koronawirus z tragediami plus kłopoty z kasą. Amen