Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tarcza antykryzysowa. Ponad pół miliona wniosków o pomoc

Wedle stanu na piątkowy poranek do ZUS i urzędów wojewódzkich wpłynęło 556,95 tys. wniosków o pomoc z tarczy antykryzysowej. Informację podał na Twitterze resort rozwoju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Do ZUS-u napływają setki wniosków o skorzystanie z rządowej pomocy. (Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)

Jak podało Ministerstwo Rozwoju, ponad 402 tys. wniosków dotyczy zwolnienia ze składek do ZUS za marzec, kwiecień i maj. 84,32 tys. dotyczy świadczenia postojowego dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

Ponadto, 6,8 tys. dotyczy dofinansowania do wynagrodzeń w okresie przestoju ekonomicznego, a 50,7 tys. pożyczki dla mikroprzedsiębiorców.

https://twitter.com/MinRozwoju/status/1248488107885772801

Przepisy przyjęte w ramach tarczy zwalniają mikrofirmy i samozatrudnionych z płacenia ZUS przez 3 miesiące. Przewidują także wypłacanie świadczeń postojowych i dopłat do wynagrodzeń dla pracowników przez państwo.

Prezes ZUS Gertruda Uścińska
Tarcza antykryzysowa. ZUS: nastąpi masowa weryfikacja wniosków

Dzięki przepisom tzw. tarczy pracodawcy mogą też uelastycznić czas pracy w swoich zakładach. Z kolei firmy mogą liczyć na przedłużenie kredytów obrotowych oraz zwolnienie z kar za opóźnienia w przetargach publicznych.

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-04-2020

GregDzisiaj 10 kwietnia trzeba płacić zus, oczywiście wniosek złożony 1 kw. nie został jeszcze rozpatrzony! Zus gra z ludźmi w "chickena": … Czytaj całość

10-04-2020

Jarek MurekZamiast, jak np. w Niemczech, najpierw dać od razu wszystkim, którzy się zgłosili, a później dopiero po epidemii rozliczać, czy się należało i jeśli … Czytaj całość

10-04-2020

EddTo że wpłynęło ponad 500 tys. wniosków pokazuje w jak tragicznej są sytuacji. Ale ważniejsze jest ilu z nich dostanie pomoc i na jakich warunkach.

Rozwiń komentarze (9)