Trwa ładowanie...
bEqOzkdh

Notowania

Przejdź na

Tarcza finansowa nie dla samozatrudnionych. Prezes PFR tłumaczy

- Dla samozatrudnionych służą rozwiązania, takie jak zwolnienie ze składek ZUS czy świadczenie postojowe, czyli to, co zawarte w tarczy antykryzysowej - powiedział Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. Jak dodawał gość programu WP Koronawirus, nie ma wrażenia, że jest to dziura w ogłoszonej przez rząd tarczy finansowej. - Jeśli samozatrudniony miałby otrzymywać wsparcie w wysokości 5-8 tysięcy złotych, to pytanie, co w takim razie ze składkami? - pytał Paweł Borys.

105 reakcji
7
51
47
Podziel się
Komentarze (47)
zobacz więcej komentarzy (47)
bEqOzkdt
KOMENTARZE
(47)
samozatrudnio...
rok temu
jako osoba samozatrudniona , jestem zwalniany z ZUS-u na 3 miesiecy , czyli od Marca do Maja , a poznej jak wyglada , skad mamy placić za skladka 1431 zł co miesiąc dalej ?, nawet jak dostaniemy pożyczke na 5000 tysiecy , i tak ja oddamy w 3 ratach do ZUS-u zaczynając od czerwca, jaki plan ma rząd na dalsze dzialanie i wsparcie?. Ja juz jestem na minusie jako samozatrudniony , trzeba moze rozpartywac opcji tarcza finansowa dla 1 osobowej dzialnosci, moze to moze.
samozatrudnio...
rok temu
This is what been stated by EU commission : The schemes, which will be open to micro (including self-employed workers), small and medium-sized enterprises (SMEs) and large companies facing economic difficulties and liquidity shortages due to the coronavirus outbreak, is expected to benefit around 2.5 million businesses, including 2 million self-employed workers. It's clearly mentioned that Micro includes self-emploed workers , so where is the Gap , maye the PFR can explain , based on which interpretation self employed are not considered as a Micro.
Samozatrudnio...
rok temu
Pod pojęciem osoby samozatrudnionej należy rozumieć osobę fizyczną, która podjęła decyzję by, zamiast pracować na etacie i działać na rynku w cudzym imieniu, na cudzy rachunek i cudze ryzyko gospodarcze, podejmować działania we własnym imieniu, na własny rachunek i na własne ryzyko. Jednocześnie nie może zatrudniać pracowników. Jednak zgodnie z art. 7 Prawa Przedsiębiorców, taką osobę można definiować niekiedy jako mikroprzedsiębiorcę. Warunkiem koniecznym do spełnienia jest, aby w co najmniej jednym roku z dwóch ostatnich lat obrotowych, przedsiębiorca „osiągnął roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz z operacji finansowych nieprzekraczający równowartości w złotych 2 milionów euro”. Zgodnie ze wspomnianym przepisem prawnym jest jeszcze jeden warunek, aby móc definiować się jako mikroprzedsiębiorca. W tym czasie przedsiębiorca powinien zatrudniać mniej niż 10 pracowników, a więc od 0 do 9 osób. Tym samym, każda osoba samozatrudniona warunek ten spełnia. Wiec czemu nam nie podlega PFR????????????????
bEqOzkdL
Samozatrudnio...
rok temu
W UK , pomoc dla samozatrudnionych jest 80% ich profit miesieczny ( minimum 2500 Funtow) , to np skandal ze mozemy taka pomoc od Panstwa, zeby utrzymac firme , rachunki i inny wydatki zwiazany z tym , to napewno zaplacimy z wlasniej kiesieni. Skoro tak to dlaczego pozyczke o 5000 zl przesluguje wszystkim bez wzgledu jaka firme masz??????
papiez
rok temu
czyli samozatrudnieni nie sa firmami, a zatem nie powinnismy placic zadnych podatkow przez 20 lat lub kazdy podatek powinien byc obnizony o 75% takie traktowanie ludzi jest hamstwem i nieuczciwoscia,
...
Następna strona