Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
adam hofman
19.11.2020 16:39

Firma Hofmana obiektem sporu branży. Kolejne stowarzyszenie zabiera głos

Kolejne stowarzyszenie agencji PR wydało oświadczenie w sprawie działań firmy Adama Hofmana.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Czarne chmury nad agencją Hofmana. (Fot: Leszek Szymański)

Oświadczenie wydane przez Stowarzyszenie Agencji Public Relations można potraktować jako odpowiedź na przesłane mediom w środę oświadczenie Zarządu Związku Firm Public Relations, które działanie firmy Hofmana uznało za "niespełniające norm".

Tym bardziej, że stanowisko SAPR dotyczy nie tyle agencji R4S, którą zarządza były rzecznik PiS, a wydawania pochopnych sądów na jej temat.

W oświadczeniu czytamy, że formułowanie opinii na temat firmy bez rzetelnego wysłuchania wszystkich stron konfliktu narusza Standardy Profesjonalnego Public Relations.

Roman Giertych Ujawnia. Rozmowa Adama Hofmana z Leszkiem Czarneckim

"Zarząd SAPR uważa za niezgodne ze standardami profesjonalnego PR, a także z zasadami etyki, wydawanie opinii na temat jakiegokolwiek podmiotu gospodarczego a w szczególności wyrokującej, czy firma ta w ogóle jest agencją PR, bez wysłuchania, a nawet bez podjęcia próby uzyskania informacji od podmiotu, który następnie zostaje arbitralnie i publicznie potępiony" - czytamy w komunikacie SAPR.

Stowarzyszenie informuje też, że w środę otrzymało od firmy R4S szczegółowe odpowiedzi na pytania w sprawie kontrowersyjnych działań.

"Na czwartkowym posiedzeniu Zarządu dokument ten został przekazany do analizy członkom kierownictwa SAPR. Już wiemy, że będziemy mieli dodatkowe pytania" - informuje stowarzyszenie.

Stowarzyszenie Agencji Public Relations jest organizacją nową, powołano ją w październiku 2020 roku. Firma R4S jest jednym z 20 założycieli stowarzyszenia.

W środę Zarząd Związku Firm PR wydał oświadczenie, w którym ostro skrytykował działania agencji R4S uznając je za "niegodne profesji".

Zdaniem ZFPR, public relations polega na budowaniu relacji "w oparciu o rzetelną i profesjonalną oraz pozytywną komunikację, z poszanowaniem dobra wspólnego, ładu biznesowego oraz wszelkich norm prawnych".

"Jako organizacja branżowa z 20-letnim stażem stoimy na straży tak pojmowanej praktyki PR, która jest jedyną obowiązującą definicją naszego zawodu" - pisze Zarząd ZFPR.

Adam Hofman w komentarzu dla money odpowiedział na zarzuty branży tak: "Ja wiem, że nasza firma, która jest poważnym graczem, budzi sporo zazdrości. Niepotrzebnie przesłania to wielu coś ważniejszego. Protest przeciwko nagrywaniu swoich doradców i partnerów biznesowych. To podstawy naszej branży - zaufanie. Konkuruj ostro i czysto — ale nie podstawiaj nogi" - napisał Hofman.

I dodał: "Ja mogę w swoim imieniu obiecać: jeśli kogokolwiek z firm zrzeszonych w ZFPR nagrają, to ja zaprotestuję. Podpiszę może nawet jakiś apel lub oburzę się w inny, jakże spektakularny sposób".

O agencji R4S, której właścicielem jest były rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Adam Hoffman, zrobiło się głośno w niedzielę, po tym, jak Roman Giertych opublikował nagranie rozmowy, do jakiej doszło między Hofmanem a właścicielem Idea Banku i Getin Noble Banku Leszkiem Czarneckim.

Według Giertycha, Hofman miał złożyć propozycję: Czarnecki zatrudni w swoim banku Michała Krupińskiego, byłego prezesa m.in. banku Pekao S.A., mocno kojarzonego ze Zbigniewem Ziobrą.

W zamian Krupiński miał zapewnić bankom Czarneckiego przychylność resortu sprawiedliwości.

Hofman twierdzi, że żadnych propozycji o charakterze korupcyjnym nie składał, choć z Czarneckim współpracował.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-11-2020

Wiem, że toMistrz machlojki i krętactwa

19-11-2020

jiiw jakim celu prowadzone były te rozmowy , co Hofman chciał uzyskać ??

19-11-2020

ZNOWU AFERA!SZOK!!

Rozwiń komentarze (331)