Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
WZI
|

Firma Hofmana obiektem sporu branży. Kolejne stowarzyszenie zabiera głos

331
Podziel się

Kolejne stowarzyszenie agencji PR wydało oświadczenie w sprawie działań firmy Adama Hofmana.

Firma Hofmana obiektem sporu branży. Kolejne stowarzyszenie zabiera głos
Czarne chmury nad agencją Hofmana. (PAP, Leszek Szymański)
bEqdUGGJ

Oświadczenie wydane przez Stowarzyszenie Agencji Public Relations można potraktować jako odpowiedź na przesłane mediom w środę oświadczenie Zarządu Związku Firm Public Relations, które działanie firmy Hofmana uznało za "niespełniające norm".

Tym bardziej, że stanowisko SAPR dotyczy nie tyle agencji R4S, którą zarządza były rzecznik PiS, a wydawania pochopnych sądów na jej temat.

W oświadczeniu czytamy, że formułowanie opinii na temat firmy bez rzetelnego wysłuchania wszystkich stron konfliktu narusza Standardy Profesjonalnego Public Relations.

bEqdUGGL
Zobacz także: Roman Giertych Ujawnia. Rozmowa Adama Hofmana z Leszkiem Czarneckim

"Zarząd SAPR uważa za niezgodne ze standardami profesjonalnego PR, a także z zasadami etyki, wydawanie opinii na temat jakiegokolwiek podmiotu gospodarczego a w szczególności wyrokującej, czy firma ta w ogóle jest agencją PR, bez wysłuchania, a nawet bez podjęcia próby uzyskania informacji od podmiotu, który następnie zostaje arbitralnie i publicznie potępiony" - czytamy w komunikacie SAPR.

Stowarzyszenie informuje też, że w środę otrzymało od firmy R4S szczegółowe odpowiedzi na pytania w sprawie kontrowersyjnych działań.

bEqdUGGR

"Na czwartkowym posiedzeniu Zarządu dokument ten został przekazany do analizy członkom kierownictwa SAPR. Już wiemy, że będziemy mieli dodatkowe pytania" - informuje stowarzyszenie.

Stowarzyszenie Agencji Public Relations jest organizacją nową, powołano ją w październiku 2020 roku. Firma R4S jest jednym z 20 założycieli stowarzyszenia.

W środę Zarząd Związku Firm PR wydał oświadczenie, w którym ostro skrytykował działania agencji R4S uznając je za "niegodne profesji".

Zdaniem ZFPR, public relations polega na budowaniu relacji "w oparciu o rzetelną i profesjonalną oraz pozytywną komunikację, z poszanowaniem dobra wspólnego, ładu biznesowego oraz wszelkich norm prawnych".

bEqdUGGS

"Jako organizacja branżowa z 20-letnim stażem stoimy na straży tak pojmowanej praktyki PR, która jest jedyną obowiązującą definicją naszego zawodu" - pisze Zarząd ZFPR.

Adam Hofman w komentarzu dla money odpowiedział na zarzuty branży tak: "Ja wiem, że nasza firma, która jest poważnym graczem, budzi sporo zazdrości. Niepotrzebnie przesłania to wielu coś ważniejszego. Protest przeciwko nagrywaniu swoich doradców i partnerów biznesowych. To podstawy naszej branży - zaufanie. Konkuruj ostro i czysto — ale nie podstawiaj nogi" - napisał Hofman.

I dodał: "Ja mogę w swoim imieniu obiecać: jeśli kogokolwiek z firm zrzeszonych w ZFPR nagrają, to ja zaprotestuję. Podpiszę może nawet jakiś apel lub oburzę się w inny, jakże spektakularny sposób".

O agencji R4S, której właścicielem jest były rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Adam Hoffman, zrobiło się głośno w niedzielę, po tym, jak Roman Giertych opublikował nagranie rozmowy, do jakiej doszło między Hofmanem a właścicielem Idea Banku i Getin Noble Banku Leszkiem Czarneckim.

bEqdUGGT

Według Giertycha, Hofman miał złożyć propozycję: Czarnecki zatrudni w swoim banku Michała Krupińskiego, byłego prezesa m.in. banku Pekao S.A., mocno kojarzonego ze Zbigniewem Ziobrą.

W zamian Krupiński miał zapewnić bankom Czarneckiego przychylność resortu sprawiedliwości.

Hofman twierdzi, że żadnych propozycji o charakterze korupcyjnym nie składał, choć z Czarneckim współpracował.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqdUGHm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(331)
Zb.
8 miesięcy temu
Hofman jeśli masz trochę honoru to przyznaj się do korupowania i szybko wycofaj sie z tej firmy i życia politycznego
wina Tuska
8 miesięcy temu
Nagrywał pis, teraz byłego działacza pis nagrali.
Gegenwarter
8 miesięcy temu
Piszecie, ze Hofmann to mistrz kretactwa. A co powiecie o Giertychu i Czarneckim - oni wzbuczaja wasze zaufanie? Wszyscy trzej sa siebie warci - to slowa przeciwko slowom... Nie robcie z Giertych krysztalu i bojownika o wolnosc... Czarnecki to tez szemrany typ, co na temat ktorego nigdy nie bylo dobrych opinii.
bEqdUGHn
coz
8 miesięcy temu
stowarzyszenie ktore powstalo w pazdzierniku 2020, nasuwa sie pytanie ile firm jest w stowarzyszeniu ktore korzystaja z dobrodziejstw PIS
AferaZaAferą
8 miesięcy temu
kiedy Polacy przejrzą na oczy?!
...
Następna strona