Notowania

Taśmy Kaczyńskiego. Birgfellner nie poszedł do sądu, bo nie wierzył Kaczyńskiemu

- Mój klient poczuł, że jest zbywany - mówi mec. Jacek Dubois, pełnomocnik austriackiego biznesmena, który nagrał rozmowy z szefem PiS. Adwokat powiedział też, że VAT z faktury prawdopodobnie nie został zapłacony.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Adwokat Birgfellnera mówi, że najprawdopodobniej VAT za fakturę nie został jeszcze uregulowany

- Spółka Srebrna chciała się wzbogacić kosztem mojego klienta - mówi w TOK FM Jacek Dubois, pełnomocnik Geralda Birgfellnera.

Adwokat mówił, że słowa prezesa PiS o tym, że biznesmen powinien pójść do sądu, jego klient "uznał za zbywanie".

Spółka Srebrna tłumaczyła tymczasem, że faktura od Birgfellnera nie została odpowiednio zaksięgowana. Zdaniem adwokata, za to jednak biznesmen nie odpowiada. - Dokumenty trafiały do kosza, nie do księgowości - mówił adwokat w rozmowie z Dominiką Wielowieyską.

Adwokat nie odpowiedział wprost, czy VAT od faktury został zapłacony. Mówił jednak, że "prawdopodobnie nie został". - Żeby odprowadzić VAT, trzeba mieć pieniądze za wykonaną pracę - zaznaczał Dubois.

"Jarosław Kaczyński zaskoczył swoich odbiorców". Zobacz wideo:

W nagranych rozmowach, prezes PiS sugerował, że nie może zapłacić za wykonane prace, gdyż nie ma wszystkich rachunków i dokumentów, poświadczających o wykonanej pracy. Co na to mecenas? - Wszystkie dokumenty, które świadczą o wykonanej pracy, są w prokuraturze - mówił.

Pełnomocnik przedsiębiorcy mówił też, że jest "przerażony" tym, że do Jarosława Kaczyńskiego na Nowogrodzką przyjeżdżają najważniejsi państwowi urzędnicy, a o sprawie wypowiada się nawet premier. Mecenas przyznał, że obawia się w tej sprawie nacisków oraz tego, że dla urzędników i prokuratorów najważniejszy może się okazać "interes partyjny".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-02-2019

PolakKaczyński powinien pałą pogonić , Tego krętacza i jego adwokatów !!!!

11-02-2019

8491Sfilcowany wymyslil , ze z zaplaconego Vatu to Morawiecki poprawi statystyki , a jednoczesnie oskubie austriaka. Cwany ten nasz Naczelnik , tylko … Czytaj całość

11-02-2019

ggzalosne tlumaczenie, bedzie kara za nie zaplacony vat, hahaa

Rozwiń komentarze (479)