Notowania

Taśmy Kaczyńskiego. Gerald Birgfellner ponownie stanie przed śledczymi

W środę 13 lutego, w warszawskiej Prokuraturze Okręgowej Gerald Birgfellner zostanie ponownie przesłuchany - wynika z informacji money.pl. To autor nagrań, które zapoczątkowały "aferę Srebrnej".

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Austriacki biznesmen znów zjawi się w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. (Fot: Reporter)

Gerald Birgfellner zostanie ponownie przesłuchany w związku z tzw. taśmami Kaczyńskiego, które opublikowała "Gazeta Wyborcza". Chodzi o niedoszłą inwestycję spółki Srebrna, której podjął się Austriak i za którą - jak twierdzi - nie otrzymał zapłaty. W poniedziałek odbyło się pierwsze przesłuchanie Austriaka. Po około sześciu godzinach zostało przerwane.

W środę rano śledczy mają w planach kontynuować działania - Austriak znów zjawi się w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. Informacje o terminie potwierdziliśmy w dwóch niezależnych źródłach.

Warszawska Prokuratura Okręgowa, która prowadzi przesłuchania, nie wypowiada się w sprawie planowanych działań. Nie potwierdza ani daty, ani terminu, ani planów względem Austriaka. - Przyjęliśmy zasadę, że nie komunikujemy w tej kwestii żadnych kluczowych informacji - mówi money.pl rzecznik prasowy prokuratury Łukasz Łapczyński.

Przesłuchanie Geralda Birgfellnera
Taśmy Kaczyńskiego. Gerald Birgfellner w prokuraturze

Austriacki biznesmen i zięć kuzyna Jarosława Kaczyńskiego stanął na czele spółki Nuneaton. Została powołana w celu budowy wieżowca w Warszawie na zlecenie spółki Srebrna. O spółce od lat wiadomo, że jest zapleczem Prawa i Sprawiedliwości.

Gerald Birgfellner szykował dokumentację pod budowę w Warszawie 190-metrowych bliźniaczych wież.

Austriak nie otrzymał jednak zapłaty za wykonane prace, na co skarżył się Jarosławowi Kaczyńskiemu i równocześnie nagrywał prowadzone rozmowy. Ich stenogramy zostały później opublikowane przez "Gazetę Wyborczą", co zapoczątkowało "aferę Srebrnej".

Prezes nie ma pretensji do Tomaszewskiej po ujawnieniu rozmów z jej mężem.
Taśmy Kaczyńskiego. Prezes nie chowa urazy do bratanicy

Po publikacji "GW" śledczy otrzymali trzy zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa - jedno złożone przez Geralda Birgfellnera, drugie przez posłów PO oraz trzecie przez Ryszarda Petru. Jak poinformowała w komunikacie warszawska Prokuratura Okręgowa, do sprawy z zawiadomienia austriackiego biznesmena dołączono dokumenty z pozostałych zawiadomień i "postępowanie jest na etapie czynności sprawdzających".

Kazimierz Kujda
Taśmy Kaczyńskiego. Nowe nagrania rozmów o wieżowcu Srebrnej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-02-2019

RozaliaCZY ZECHCE JESZCZE KTOŚ ROBIĆ INTERESY W POLSCE ???????? kim my jesteśmy,tak z góry na dół to .....krętacze

12-02-2019

RAMZES12GERALD , ZMIEŃ ADWOKATÓW BO PÓJDZIESZ NA DNO I JESZCZE ZA TO ZAPŁACISZ.

12-02-2019

pan bchciałbym posłuchać taśm jak Jarosław zmienia prawo w Polsce i jak małszluje stanowiskami za zasługi dla pis

Rozwiń komentarze (18)