Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Taśmy Kaczyńskiego. Sprawa "koperty dla księdza" trafiła do sądu

Wniosek o wezwanie Jarosława Kaczyńskiego do zwrotu 50 tys. zł został złożony w sądzie. Gerald Birgfellner walczy o pieniądze, które przekazał prezesowi PiS w kopercie dla ks. Rafała Sawicza z rady fundacji im. Lecha Kaczyńskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Jarosław Kaczyński stawi się w sądzie? (Fot: Andrzej Iwanczuk/REPORTER/East News)

Prezes PiS dwukrotnie nie odbierał wystawianych przez pełnomocników austriackiego biznesmena zatrudnionego do prac nad projektem dwóch wież przy Srebrnej wezwań o zapłatę 50 tys. zł – przypomina "Gazeta Wyborcza".

Teraz Jarosław Kaczyński będzie musiał stawić się w sądzie, gdyż tam skierowana została sprawa. Gdyby i tym razem nie pojawił się na rozprawach sąd może zaocznie nakazać zwrot tych pieniędzy – tłumaczy dziennik.

Gerald Birgfneller proponuje prezesowi ugodę, jej treść ujawniła Wyborcza: "Jarosław Kaczyński zobowiązuje się zapłacić na rzecz Geralda Birgfellnera kwotę 50 tys. zł (słownie pięćdziesiąt tysięcy złotych) wraz z odsetkami ustawowymi za opóźnienie od dnia 21 marca 2019 r. do dnia zapłaty, w terminie 7 dni od zawarcia ugody tytułem zwrotu nienależnego świadczenia, które przyjął od Geralda Birgfellnera w gotówce w dniu 7 lutego 2018 r."

50 tys. zł to kwota, jaką miał biznesmen przekazać prezesowi PiS w kopercie dla ks. Rafała Sawicza z rady fundacji im. Lecha Kaczyńskiego. Miała być to zapłata za podpis pod uchwałą rady.

Obejrzyj: "Kaczyński jest bezdenną głębiną cnót":

Zdaniem mec. Giertycha, austriacki biznesmen nie znający polskiego prawa ani statusy fundacji "pozostawał w błędnym przekonaniu", że taka zapłata jest konieczna. Jako "świadczenie nienależne" podlega zwrotowi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-04-2019

KMWKon myslał ,że to owies , a to plewa była

26-04-2019

maciekKuniu romuś ty to już nigdy nie zmądrzejesz . Kto takiego przypała dopuścił do zawodu.

26-04-2019

ObatelSejm na nocnych knowaniach ustanowi prawo ze kwoty z koperty zwracac nie musi przecież to państwo "prawa"

Rozwiń komentarze (509)