Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Tauron z nowym prezesem. Wojciech Ignacok zastąpił Filipa Grzegorczyka

77
Podziel się:

Rada nadzorcza Tauron Polska Energia odwołała wszystkich członków zarząd i powołała nowy zarząd na kolejną, 3-letnią kadencję. Prezesem zarządu został Wojciech Ignacok.

Wojciech Ignacok nowym prezesem Tauron Polska Energia.
Wojciech Ignacok nowym prezesem Tauron Polska Energia. (PAP)

Rada nadzorcza Tauron Polska Energia 14 lipca 2020 r. odwołała wszystkich członków zarządu V wspólnej kadencji, na czele z prezesem zarządu Filipem Grzegorczykiem, i jednocześnie od 15 lipca powołała na VI wspólną, 3-letnią kadencję nowy zarząd na czele z Wojciechem Ignacokiem - podała spółka w komunikacie. Marek Wadowski został ponownie powołany na wiceprezesa zarządu ds. finansów.

Rada nadzorcza odwołała Filipa Grzegorczyka - prezesa zarządu, Jarosława Brodę - wiceprezesa zarządu ds. zarządzania majątkiem i rozwoju, Marka Wadowskiego - wiceprezesa zarządu ds. finansów.

Jednocześnie rada powołała: Wojciecha Ignacoka na stanowisko prezesa zarządu, Marka Wadowskiego na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. finansów oraz Jerzego Topolskiego na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. zarządzania majątkiem.

Zobacz także: Obejrzyj: Upaństwowienie biznesu. "Zapędy z ubiegłego wieku"

Nowy prezes Tauronu Wojciech Ignacok od 2016 r. pełnił funkcję prezesa zarządu PEC Geotermia Podhalańska S.A., spółce prowadzącej działalność w zakresie wytwarzania, przesyłu i dystrybucji ciepła pochodzącego ze źródeł geotermalnych oraz wytwarzania energii elektrycznej w kogeneracji. W PEC Geotermia Podhalańska S.A. w latach 2007-2008 pełnił funkcję prezesa zarządu, w latach 1997-2003 zajmował stanowiska: specjalisty ds. marketingu, kierownika działu marketingu oraz wiceprezesa zarządu - dyrektora ds. eksploatacji i inwestycji, podano w materiale.

Ignacok od 2003 r. prowadzi własną działalność gospodarczą w zakresie m.in. przygotowywania dokumentacji przetargowej oraz wsparcia technicznego projektów inwestycyjnych finansowanych m.in. ze środków Unii Europejskiej. W latach 2009-2016 był związany ze Scott Wilson Sp. z o.o./URS/Aecom Company, gdzie świadczył usługi konsultanta-inżyniera, konsultanta-kierownika projektu oraz zastępcy dyrektora.

"W dniu 14 lipca 2020 r. rada nadzorcza emitenta otrzymała dokumenty potwierdzające złożenie przez pana Wojciecha Ignacoka rezygnacji z pełnionej funkcji prezesa zarządu PEC Geotermia Podhalańska S.A. i w związku z tym na dzień objęcia funkcji prezesa zarządu emitenta nie będzie prowadził działalności konkurencyjnej w stosunku do działalności wykonywanej przez emitenta" - czytamy w komunikacie.

Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18 proc. powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

energetyka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(77)
inwestor
3 lata temu
Świetna sprawa spółka Tauron jest najtańszą spólką energetyczną w Polsce do końca miesiąca września cena jednej akcji spadnie poniżej 2 zł.
Marzena
3 lata temu
Trzeba przyjechać do Zakopanego i sprawdzić kilka rzeczy. Ile mogę napisać więcej bo obawiam się o swoje bezpieczeństwo.
Karol
3 lata temu
To można zostać prezesem Tauronu bez wykształcenia? Ręka ręka myje. Żałuje, ze głosowałem na PiS jeśli tacy ludzie maja obejmować stanowiska. I wiem co mówię.
To jest
3 lata temu
to towarzystwo wzajemnej adoracji,oni z zawodu są dyrektorami ...
ja
3 lata temu
państwowe instytucje i spółki dają możliwości wypływu kasy - ciepłe posadki i wysokie zarobki dla rodziny i kolesi, odprawy, nagrody, ustawiane przetargi, sponsorowanie, fundacje, dotacje itp. Dla ratowania miejsc pracy marnuje się publiczne pieniądze i ciągle dokłada do przynoszących straty firm. Tak m.in. robi się z kopalniami kosztem spółek energetycznych, w których mamy udziały przez OFE. Dlatego takie spółki są wysoce ryzykowne i mało dochodowe. Słyszeliście o ksi ążce pt. Jak stworzyc system transakcyjny do inwetsowania na gieldzie? Niedawno opisany w niej system uchronił przed ostatnimi spadkami.
...
Następna strona